0 

Dominik @LorDoMen 20. Feb 2008, 12:45

Oj, premišljujem o nakupu novega objektiva in sicer so to različni cenovni rangi:
neodvisni proizvajlci:
Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di ] cca 410€
Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR DiII LD Aspherical (IF) LD cca 350€
Sigma AF 18-50mm f/2.8 EX DC Aspherical IF cca 465€
Sigma AF 24-70mm f/2.8 EX DG macro cca 360€
Sigma 50-150 F2.8 EX DC HSM cca 650€
Canon:
Canon EF 24-105mm f/4L IS USM cca 1000€
Canon EF 24-70mm f/2.8L USM cca 944 €
Canon EF 28-70mm f/2.8L USM ni več v prodaji
Canon EF 70-200mm f/4L USM cca 550€
Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM cca 1000€

Imam DSLR EOS 350D+Canon EF-S 17-85mm f/4.0-5.6 IS USM+speedlite 430EX
Iščem najboljši kompromis med ceno in kvaliteto objektiva.
Imel sem v mislih sledeče komplete:
Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical [IF] cca 410€
ali
Sigma AF 18-50mm f/2.8 EX DC Aspherical IF cca 465€
+
Sigma 50-150 F2.8 EX DC HSM cca 650€
ali
Canon EF 70-200mm f/4L USM cca 550€

Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di LD Canon cca 350€
Sigma AF 24-70mm f/2.8 EX DG macro cca 360€
Canon EF 24-70mm f/2.8L USM cca 944 € (predrag v primerjavi s spodnjim modelom)
Canon EF 24-105mm f/4L IS USM cca 1000€ ( se mi zdi najboljši nakup zaradi goriščnice, L leč in IS)
Canon EF-S 17-55 f/2.8 IS USM cca 1000€ (dober objektiv ampak čisto predrag za tako majhen razpon goriščnic)
Še nekaj, nekateri imajo zgoraj navedeni canon objektiv EF-S 17-55 f/2.8 IS USM pa delajo za moj okus obupne fotke, tako da ni vse v objektivu, ampak v tistem ki je za objektivom smile)

To je sevada moje mnjenje o teh objektivih, sedaj bi pa rad še slišal vaša mnenja o teh objektivih. Kateri kompromis med ceno in kvaliteto bi vi izbrali v mojem primeru. Iščem pa samo objektive s fiksno zaslonko. Nameravam pa tudi 1x kupiti body EOS 40D smile)

Sem pa že veliko prebral na netu o vseh teh objektivih. Tamron za model Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di ] nagrajen, 6 let garancije (vendar ne v Slo.) z modelom Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR DiII LD Aspherical (IF) LD tudi uspešen model. Za Sigme pa ne vem dosti, razen tega kot sem bral, da se zatikajo, front fokus, kromatske aberacije itd.
Semi pa zdi, da so nekateri testi objektivov pristranski (velja za canon)

Najbolj izmed vseh me mika ta model Canon EF 24-105mm f/4L IS USM, za svoj denar ponuja dovolj dober razpon goriščnic in kvaliteta slike je tudi dobra. Najraje pa slikam protrete, naravo in podobno, hitrih športov še ne slikam včasih slikam tudi v bolj temnih prostorih (cerkve in drugi podobni prostori).
V primeru, če kupim Canon EF 24-105mm f/4L IS USM objektiv bo to za enkrat edini objektiv (premalo € smile)) ).
Prosim še za vaše nasvete.

Lp, Domen
   0 

brane4 @brane4 20. Feb 2008, 13:29

predlog: fiksni canon 50/1:1,8 cca 100evrotov in sigma 17-70 cca 350 evrotov pa si zaenkrat zmagov...
   0 

Simke @Simke 20. Feb 2008, 16:01

fiksnega 50mm 1.8 ti jst prodam za male pare !!! sunny
   0 

Simon @simy_ 22. Feb 2008, 18:12

Jaz bi pa kar tule vprašal, če bi tisti ki poznajo objektive malo dodali kakšna je bistvena razlika (oz. so razlike), ki se jih opazi med omenjenim 17-50 Tamron f 2.8 in Canonovim 17-40 f4 L namreč razmišlam o nakupu slednjega ampak tamron je pol cenejši biggrin pa me zanima!?

O tem kakšna je razlika v izdelavi mi ni treba, ker vem biggrin.

Lp S
   0 

Zelod @flambirana_oFca 22. Feb 2008, 19:14

Jaz razlik med tema dvema ne poznam, si pa med drugim lastim Tamrona 17-50mm f/2.8 in sem zelo zadovoljen. Ne bom rekel, da mi je Tamron boljši kot Canon, ampak... khm... pri stvareh, ki mi v življenju niso prioriteta, rajši kupim cenejše in zadovoljivo kot pa drago in najboljše. smile
Ali imam srečo ali je to pravilo, ne vem, ampak slika je ostra pri 50mm in f/3.2 in super ostra po celotni površini slike pri 17mm f/3.2 ter zadovoljivo ostra pri 50mm f/2.8 in še vedno zelo ostra pri 17mm f/2.8. Tudi za close-up posnetke se odlično obnese. Barve in kontrasti, ki jih zajame so mi pa prav po godu. Z njim imam dobre izkušnje tako za portretiranje kot tudi za fotkanje narave.
Fokusira za moje pojme zelo hitro (da ne bo pomote, kakšen Canonov L model fokusira super hitro...), tema ga res ornk zj***e in ne ve kje je. Je glasen, ja. To zato, da fotograf ve, da objektiv še dela. laugh In je kar zadovoljivo skupaj sestavljen.
Jaz sem ga kupil za nekaj več kot 300 EUR in je za ta denar vsekakor vreden nakupa, zaenkrat pa ga ne mislim menjati z nobenim novejšim/boljšim objektivom.

Sem prepričan, da je Canon boljši. Ali kupiš sedaj dobro in "poceni" ali pa vrhunsko in "drago". Če misliš sedaj kupiti Tamrona in čez pol leta Canona, s tem, da Tamrona prodaš, boš že samo zaradi "nepotencialne znamke" na objektivu izgubil še pa še.
   0 

iztok @izo 22. Feb 2008, 19:50

za ta dnar boljšega od tamrona ne dobiš (sploh kje zunaj). amen.
2.8 blenda je kr nekaj vredna. najbolj je oster pri širokem kotu (tudi pri 2.8) se mi zdi, vendar tudi pri 50mm se da portret nardit pri odprti blendi, je dovolj ostrine. drugo so veča lai manj povedali, mogoče samo še to da je rotacija zuma kontra kot pr recimo canon objektivih.
aja, pa tist 1mm se recimo kr precej pozna. sem primerjal kit (18-55) in tamrona in slednji je pr širokem kotu (17mm) zajel očitno več kadra notr.
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 22. Feb 2008, 20:32

ja, o 1mm se bi pa strinjal izo... sam primerjal sigma 17-70 in kit 18-55... yes
   0 

Peter Atanackov @Geo 22. Feb 2008, 20:58

Ce te ne matra kromaticna si tudi lahko nabavis tokino 16-50mm, ce pa te, pa vzami kar tamrona grin
   0 

Peter @Focus 8. Mar 2008, 21:07

Če fotografiraš naravo, cerkve, portrete (in hočeš ostati na APS-C) rabiš obvezno široki kot ( naprimer Canon EF 10-22 f/3.5-4.5 USM), za portrete rabiš nekaj daljšega (naprimer Canon EF 70-200 f/4 L USM). Ne razumem, zakaj bi ob Canon EF 17-85 f/4-5.6 IS USM, kupoval "podoben" objektiv "iste" žariščne dolžine.
V temnih cerkvah, pa kakor so ti že svetovali ostali brez vsaj EF 50mm f/1.8 II (boljše je EF 50mm f/1.4 USM) vsekakor ne bo šlo.

V fotografiji je potrebno "sistem zidati", ne pa venomer ostati na eni "prekladi" in se ukvarjati samo z njo.
   0 

zoranv @zoranv 28. Jan 2009, 21:45

V kolikor koga zanima, sem se potrudil in naredil temeljito primerjavo med navedenima objektivoma. Marsikomu bo zanimivo, kaj se je iz tega izcimilo!
Zaenkrat lahko povem samo to, da tisti, ki imajo že 18-55 IS (stari 18-55 ni primerljiv, ker je precej slabši od IS), naj ne tratijo tistih 100 ali manj €, ker so v večini poskusov slike popolnoma enake, na f1,8 so zelooo slabe, komaj na f2,8 dobre, pri popolnoma enakih nastavitvah f5,6 in 50 mm pa popolnoma enake (in to je pri 18-55 IS komaj vstopni F) - če že, potem mora bit f1,4, 50mm.
   0 

iztok @izo 28. Jan 2009, 21:59

50/1.8 ima lahko problem z ff, kar pa recimo na nobejših canonih, ki imajo af micro adjust, lahko malo odpraviš (jst sem sicer to hardversko nardil, ampka psutimo to).
http://blog.slo-foto.net/izotov/2007/06/06/kalibracija-objektiva-canon-ef-50-f18-ii/
če pa recimo ponucaš mf in pa kakšen liveview, vidiš, da je 50/1.8 en ostrejših objektivov, po moje nad 50/1.4 (je pa ta seveda še "svetlejši"), ampak tega ne bom trdil.
https://www.slo-foto.net/reviews-148-page4.html
   0 

misfits @misfits 28. Jan 2009, 22:03

najbrž ti 50ka ne ostri glih vredu, ker drgač so fotke pri 1,8 čist dost ostre
   0 

zoranv @zoranv 28. Jan 2009, 22:24

Moram povdarit, da so vse neostre slike bile narejene pri sobni svetlobi!!! in ne zunaj, podnevi! Moj cilj je bil prikazat podobnost med dvema poceni objektivoma. Oba pa delata za ta denar odlične fotografije, da ne bo pomot. Glede razmerja-cena-kvaliteta slike (ne ohišja) res ne potrebujem 'boljših'.
Zato razmišljam o nakupi 55-250mm.
   0 

iztok @izo 28. Jan 2009, 22:35

no, sej se boš še kaj naučil sproti z uporabo glede optike. pa slovnico boš tudi osvojil z leti, hehe.
hec grin
   0 

zoranv @zoranv 29. Jan 2009, 15:08

Izo, slovnico verjetno obvladam bolje, kot si ti lahko predstavljaš. V tem primeru gre za slovnično napako in ne za obvladovanje slovnice. Tebi bi prišel prav bonton. Kako lahko žališ nekoga, ki ga sploh ne poznaš? Je to tema pogovora na tem forumu? Verjetno tudi trobiš momovozečim 'nerodam', ker nimaš z njimi osebnega kontakta. Razumljivo.
Sem mislil, da je lahko kateri forum drugačen v tej očitno zahojeni državi, ne bi se rad znova motil (zaenkrat slabo kaže).

Hvala za možnost ocene karakterja!
Tvoj odgovor mi med drugim ničesar ne pove o objektivu 55-250 IS, kar je bila moja (očitno skrita in nerazumljiva) želja.

LP/Z
   0 

zoranv @zoranv 29. Jan 2009, 15:10

IZO: PS-upam, da najdeš še eno slovnično napako v zgorenjem textu, skrito posebej za tebe! smile

ŠALA smile
   0 

Andrej @fotokaj 29. Jan 2009, 15:16

zoranv je napisal/a:
V tem primeru gre za slovnično napako in ne za obvladovanje slovnice.

Fajn stavek. Inteligenten.

zoranv je napisal/a:
Tebi bi prišel prav bonton. Kako lahko žališ nekoga, ki ga sploh ne poznaš? Je to tema pogovora na tem forumu? Verjetno tudi trobiš momovozečim 'nerodam', ker nimaš z njimi osebnega kontakta. Razumljivo.

Napisav je, da se heca in ti za poverh še smeškota nalepiv - kako si lahko tako glup, da še vedno ne štekaš?

zoranv je napisal/a:
Sem mislil, da je lahko kateri forum drugačen v tej očitno zahojeni državi, ne bi se rad znova motil (zaenkrat slabo kaže).

Ajmo, jebote, daj, pokaži malo, da si ponosen na to, da si Slovenec ...! Slovenija ni zahojena, če bi bila, bi bila pa zarad zahojencev, kot si ti.
   0 

Luka @lukas123 29. Jan 2009, 15:32

zoranv je napisal/a:
Izo, slovnico verjetno obvladam bolje, kot si ti lahko predstavljaš. V tem primeru gre za slovnično napako in ne za obvladovanje slovnice. Tebi bi prišel prav bonton. Kako lahko žališ nekoga, ki ga sploh ne poznaš? Je to tema pogovora na tem forumu? Verjetno tudi trobiš momovozečim 'nerodam', ker nimaš z njimi osebnega kontakta. Razumljivo.

Hvala za možnost ocene karakterja!
Tvoj odgovor mi med drugim ničesar ne pove o objektivu 55-250 IS, kar je bila moja (očitno skrita in nerazumljiva) želja.

LP/Z

Kolikor dolgo sem jaz na tem forumu Izo tudi enkrat ni še nikogar žalil in tud tebe ni kakor vidim in ti pa se nanjga spraviš ko da ti je nevem kakšno krivico naredil. človk mal se skulirej al pa pejd k psihiatru. coldshower
LP
   0 

iztok @izo 29. Jan 2009, 16:27

o madona, sem spregledal debato, hehe.
lej, zoranv, mišljeno je blo kot hec, zato smeško na koncu. če sem pa koga užalil, pa se opravičujem.
z uporabo sem pa mislil na to, da bo vsak, ki se malce bolj resno začel ukvarjat z fotografijo, vedel povedat, da s kit objektivi kaj dosti več kot za prvo silo nimaš iskat. ne rečem, canon je te zadnje serije malce dodelal in so čist ok, vendar kot pravim, za resno delo je ponavadi treba po drugih objektivih posečt (pa ne samo zaradi ostrine ipd).
tudi primerjava 18-55 in fiksnega 50 je lahko tako bolj, imata popolnoma drug namen.
da skratim, vse imajo svoje mesto, kit objektivi so lahko fajn za kakšna potovanje ipd, kjer hočeč imet čimbolj kompaktno in lahko opremo, za kaj več pa so druge zadeve.
   0 

zoranv @zoranv 29. Jan 2009, 17:01

Oj! Vsi skupaj - OK, končajmo s to debato. Hvala vsem skupaj za obširno obrazložitev! Razumel sporočilo.
Izo, sorry, če sem te užalil.
Lepo slikajte še naprej, jaz pa bom tega 50 mm 1,8 ll lepo pospravil, da bo lepo vreme in ga preizkusil še na čem lepšem.

(še vedno trdim, da so na F5,6 ; 50 mm in enakem času-slike na 1600x1200 monitorju popolnoma enake z obema objektivoma, na razdalji 1,5 m; popolnoma enak motiv s stojala-slike sem poslal trem prijateljem, ki so priznani v tem okolju in je samo 1 v nekem detajlu dal prednost 50mm, ostala 2 pa sta videla lepšo sliko (in kar spada zraven) na 18-55 IS) Normalno, da pri F2,8 ni primerjave, ker fičo tudi ne leti 200km/h.
Vi pa kar oporekajte nekaj, kar niste videli. Drugega niti nisem trdil, kot to.
LP/Zoran

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati