0 

miha @mihaaa 21. Feb 2008, 09:35

Zanima me kaksna alternativa programa za exif (spreminjanje oz brisanje exifa),.. recimo nekaj takega kot Opanda. Program mora biti zastojn ter mora omogocati batch nacin, oz obdelavo vec filov na enkrat (trial Opanda ga ne).

Hvala in lp

ps. poskusal zinstalirati tudi exifEditor pa nenehno zahteva framework.net (ki je btw ze gor)
   0 

Aleš @lial 21. Feb 2008, 11:14

...poskušaj z blokado pop-upov.
Potem bi moral delat download.
   0 

miha @mihaaa 21. Feb 2008, 13:39

ma ne vem ce smo se razumeli,.. ni problem v downloadu (imam in exifeditor in framework, framework je zinstaliran) samo ga exifeditor nekako ne zazna, sem framework se 1x nainstaliral pa nic,.. ne vem kaj bi bilo,..
   0 

poZdravcek @poZdravcek 21. Feb 2008, 13:51

Preveri verzijo framework.net. Mogoče program potrebuje višjo verzijo, kot je nameščena.
   0 

Peter Atanackov @Geo 21. Feb 2008, 14:57

Spreminjat exifa ne bos moral na nikakersen nacin. Zbrises ga pa najlazje ce v PS-ju das save for web. Opanda ti pa itak vse pokaze kar je v exifu, drugega ne rabis, ker kot sem ze napisal, exifa se ne da spreminjat.
   0 

miha @mihaaa 21. Feb 2008, 15:05

@ Geo: to pa ne bo drzalo,.. exif lahk ospreminjas.. (za vsak slucaj ravnokar preizkusil) recimo opanda ti ponudi dolocene vrednosti,.. npr za cas nemores dat drekec pekec ampak smao prednalozene vrednosti casov zaklopa,.. enako za tip aparata imas noter ze na izbiro kaj das...
da se v PS da z save for web brisati exif vem,.. samo sem iskal en program ikjer bi lahko exif upravljal,.. ves slik na 1x, in da je free
   0 

Aleš @lial 21. Feb 2008, 15:20

Še potrditev, da se tudi EXIF lahko spremeni:

samo moja dva centa grin grin

LP

P.S.: spremenjeno z exifeditor-jem
   0 

miha @mihaaa 21. Feb 2008, 15:43

biggrin lial .. dobro si to popravil,.. izgleda da se splaca potrudit da ga usposobim , pri operi mi namrec do take mere spreminjati ni uspelo

lp
   0 

Aleš @lial 21. Feb 2008, 15:50

Se da marsikaj.
Pravkar sem se še malo igral (čas in ISO) in dela tudi preko logičnih limitov aparata.

Ne vem pa, zakaj bi potreboval framework?

Lp
   0 

Peter Atanackov @Geo 21. Feb 2008, 16:05

To pa nism vedel, samo datuma se pa sigurno ne bi smelo dat spreminjat, ker potem strani kot z tekmovanji kot npr. dpchallenge ne bi mogle delovat.
   0 

Aleš @lial 21. Feb 2008, 16:33

V bistvu se lahko spremeni VSE kar je zapisano v EXIF-u, na srečo pa obstajajo orodja za kontrolo sprememb.
Tako da prav daleč mimo pravega strokovnjaka (kar jaz nisem!) ne bi prišel.

Mogoče je ta informacija zanimiva tudi za vse, ki ste verjeli, da vidite podatke, če pogledate EXIF.
Morda, ni pa nujno grin grin

LP
   0 

miha @mihaaa 21. Feb 2008, 16:59

VSE se da psremenit v danasnjem svetu,.. samo znat je treba ,.. mislim da je dobra mera "sumnicavosti" vedno boljsa kot ce je ni biggrin

sem pa 1x slisal da je exif precej v kodo slike tudi prepleten tka oda ne vem koliko se da to narediti brez sledov oz ostankov starega exifa

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati