0 

Irena @KIKIriki 22. Feb 2008, 01:02

Zivjo!

S fotografijo se ukvarjam samo amatersko in sem se zacetnik. Ze nekaj casa imam fotoaparat Nikon F65. Zanima me, kako pri tem aparatu lahko spreminjam obcutljivost filma...torej,ali moram na fotoaparatu spremeniti kaksno nastavitev, ce vstavim film ISO 200, naslednjic pa ISO 400? Pri crnobelem filmu sem namrec opazila, da so slike presvetle. Zelo bi bila hvalezna za vaso pomoc glede teh ISO nastavitev...

KIKIriki grin
   0 

Miran @fisheye 22. Feb 2008, 09:50

Najprej poglej v knjižico z navodili! Pri teh stvareh je tako, da imaš možnost avtomatski ISO. Aparat zazna nekakšno kodo na na ohišju filma (taka srebrana), v ležišču filma v aparatu so kontakti preko katerih se informacija prenese v aparat in to se izvede avtomatsko. Drugo je, da ti nastaviš ročno. Potem se lahko igraš s tako imenovanim puš-em, samo potem moraš povedat tistemu, ki razvije film na katerem ISO je bilo fotkano. Priporočam ti, da izbereš film katerega želiš uporabiti za določene razmere raje kot, da se "igraš", če pa že moraš, pofotkaj cel film z istimi nastavitvami. Jaz imam F70 in tam bi znal svetovat, natančno za F65 pa raje poglej v navodila ali pa pojdi v kakšno fotografsko trgovino in ti bodo zagotovo pomagali.

LP in dobro luč Miran
   0 

Irena @KIKIriki 28. Feb 2008, 21:40

Hvala lepa za odgovor...torej foto sam ve, kaksen film mu je bil vstavljen smile
To bo ta, DX koda...rocno pa ISO pri tem aparatu ocitno ne morem spreminjati. Hvala se enkrat

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati