0 

abo01 @abo01 23. Feb 2008, 10:56

Tiste napovedi pred tednom dni na vriskaču so se uresničile ... glede na to, da imajo na POP TVju že oddajo o njem ... prepuščam daljna ugibanja.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 23. Feb 2008, 11:11

Je kar uradno:
http://www.up-rs.si/

Naj počiva v miru...
   0 

Peter Atanackov @Geo 23. Feb 2008, 11:19

Slovenija je izgubila enega redkih politikov s hrbtenico, ki je naredil to, kar se mu je zdelo prav. Naj počiva v temu za kar se je celo življenje boril, v miru.
   0 

Miran @fisheye 23. Feb 2008, 12:09

Velikega človeka ni več med nami.
Se pridružujem predhodnjemu komentarju, naj počiva v miru za kar se je zmeraj zavzemal.

P.s.
Malček cinično a resnično , če je nekdo nekomu posvetili letališče si on zasluži, da mu posvetimo državo Slovenijo!!!
   0 

Andrej @fotokaj 23. Feb 2008, 12:49

Ja, 16. pred tednom dni je najbrž umrlo le telo, pa so se govorice mal "prehitro" razširile, ponoči se je poslovilo pa še tisto bistveno.

24. marec 2006:
   0 

iztok @izo 23. Feb 2008, 13:53

ojoj, zakaj je moralo biti res..pogrešali te bomo. sigh
tudi ob taki tragediji ne morem mimo tega, kako so človeku zadnje dni grenili življenje nekateri politiki kakor tudi državljani. sram vas naj bo!
   0 

chips @chips 23. Feb 2008, 14:16

Zanimivo je slisati deljena mnenja o Drnovsku med ljudmi. Neglede na to, kako velik clovek je bil in neglede na to, da je bil glavni pri osamosvajanju Slovenije, se je mnogim zameril ravno v zadnjem obdobju predsednikovanja, ko je pokazal svojo clovesko plat. Res ne razumem tega.

Vsekakor slava mu, pljunem v obraz pa vsem tistim, ki mu niso dali miru niti v tem casu, ko je bil na koncu z vsem.
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |
   0 

Bojan @stole 23. Feb 2008, 15:44

R.I.P.
   0 

Matjaz @mbbirdy 23. Feb 2008, 22:26

Šele zvečer me je "udarila" novica, čeprav sem jo zvedel že zjutraj. Že nekaj let nisem jokal tako ... ne vem, zdaj šele vidim, kako dobrega človeka smo izgubili.
Gospod Janez, hvala vam za neodvisno Slovenijo in za našo mladost in prihodnost.
Počivajte v miru.
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 24. Feb 2008, 08:16

R.I.P.
   0 

ogabe @ogabe 24. Feb 2008, 13:23

Sicer ni ravno primeren trenutek, ampak vseeno... razglasati ga za najbolj zasluznega za neodvisno Slovenijo, kljub njegovi smrti, ni ravno potrebno niti upraviceno. So ljudje, ki so za neodvisno Slovenijo naredili krepko vec, kot pa poveljevali JLA v casu osamosvajanja... Pa ce nam je njihova trenutna politicna opcija vsec ali pa ne.
PS: Se se komu zdijo govorice izpred enega tedna, ter objava smrti vceraj malce cudne vsaj kar se timinga tice? Konec koncev taksnih govoric ni bilo dva tedna nazaj, niti dva meseca nazaj. Seveda je povsem mozno, da gre za hudicevo ponesreceno nakljucje. Ne glede na to, ce bo kdo sedaj uzaljen ali prizadet, se mi vsaj ta moment zdi povsem mozna tista vremenska napoved iz casov Tudzmanovega umiranja... Zagreb +15c, Banski Dvori -4c.
   0 

Peter Atanackov @Geo 24. Feb 2008, 13:32

ogabe je napisal/a:
Sicer ni ravno primeren trenutek, ampak vseeno... razglasati ga za najbolj zasluznega za neodvisno Slovenijo, kljub njegovi smrti, ni ravno potrebno niti upraviceno. So ljudje, ki so za neodvisno Slovenijo naredili krepko vec, kot pa poveljevali JLA v casu osamosvajanja... Pa ce nam je njihova trenutna politicna opcija vsec ali pa ne.
PS: Se se komu zdijo govorice izpred enega tedna, ter objava smrti vceraj malce cudne vsaj kar se timinga tice? Konec koncev taksnih govoric ni bilo dva tedna nazaj, niti dva meseca nazaj. Seveda je povsem mozno, da gre za hudicevo ponesreceno nakljucje. Ne glede na to, ce bo kdo sedaj uzaljen ali prizadet, se mi vsaj ta moment zdi povsem mozna tista vremenska napoved iz casov Tudzmanovega umiranja... Zagreb +15c, Banski Dvori -4c.

V bitstvu sploh ni primeren cas... Po drugi strani se pa vecina ljudi ne bi strinjala z tem. V glavnem vse pise v knjigi Dr.Bučarja-ROJSTVO DRŽAVE, v njej sicer niso velikokrat kokretna imena zapisana, ma vseeno se da iz konteksta razbrat. .
   0 

Andrej @fotokaj 24. Feb 2008, 13:55

Odlično... dobro vam gre; še mal, pa bomo pr ta belih in ta rdečih ...
no
   0 

Jessie @Jessie 24. Feb 2008, 14:34

devilish
   0 

abo01 @abo01 24. Feb 2008, 16:48

Mene Drnovškova zgodovina niti ne zanima, čeprav v času osamosvajanja ni izgledalo tako, kot sedaj mediji opisujejo. Ampak to niti ni pomembno, bodo že zgodovinarji čez leta pisali svojo zgodovino. Mene bolj zanima, zakaj so se novice o njegovi smrti pojavile že pred tednom dni in zakaj so toliko časa čakali, če je res že prej umrl? Tradicija iz Titove dobe? So se hoteli izogniti čaščenju?
   0 

alteredego @alteredego 24. Feb 2008, 18:57

ogabe je napisal/a:

O vlogi dr. Drnovska pri slovenski osamosvojitvi je popolnoma nesmiselno razpravljati, ce menis, da je bil kot predsedujoci predsedstva SFRJ le vrhovni poveljnik JLA. Predvidevam, da si prespal kaksno leto ali dve ob koncu osemdesetih oziroma v zacetku devetdesetih. confused

Vsem ljubiteljem teorij zarot, ki jim se vedno ne dajo miru govorice, ki so se zacele siriti ob koncu prejsnjega tedna. Kot, da ne bi vedeli kako se sirijo govorice in kako hitro iz muhe nastane slon. Predsednik Drnovsek je bil verjetno zaradi poslabsanega zdravstvenega stanja sprejet v KC, kjer so ugotovil, da mu ne morejo vec pomagati in bi hospitalizacija pomenila le podaljsanje agonije. Umrl je na svojem domu, 23.02.2008.

'Vremenska napoved', ki jo omenjas, je pravzaprav vic, ki se je razsiril po Tudjmanovi smrti. Vreme: Zagreb +5, Banski dvori -1, Mirogoj +1.

Toliko.
   0 

Andrej @fotokaj 24. Feb 2008, 19:05

abo01 je napisal/a:
Mene Drnovškova zgodovina niti ne zanima, čeprav v času osamosvajanja ni izgledalo tako, kot sedaj mediji opisujejo. Ampak to niti ni pomembno, bodo že zgodovinarji čez leta pisali svojo zgodovino. Mene bolj zanima, zakaj so se novice o njegovi smrti pojavile že pred tednom dni in zakaj so toliko časa čakali, če je res že prej umrl? Tradicija iz Titove dobe? So se hoteli izogniti čaščenju?

Si bom dovolil ugibat, da je bilo kaj manj špekulativnega; tipa so mel od prejšnje sobote najbrž "na mašinci"; srce je tiktakalo, to je bilo pa tudi vse - Janeza ni bilo več.
   0 

ogabe @ogabe 24. Feb 2008, 19:29

Zares nisem imel niti najmanjsega namena razpravljati o belih in rdecih, zares so mi osebno rdeci krepko blizje kot beli/crni, pa to niti nima veze. Vse kar sem napisal je to, kar se dogaja zadnjih par dni. Brez Drnovska ne bi bilo samostojne Slovenije, Drnovsek je edini zasluzen za to kar imamo itd itd. Ceprav to celo delno drzi, da je on s kar nekaj mandati kot predsednik vlade, v veliki meri zasluzen za to kar imamo oz "imamo", je malce cudno govoriti, da je on najbolj zasluzen za samostojno Slovenijo. Se malo, pa bo drugi najbolj zasluzen Kucan skupaj s svojo izjavo, da je TO treba razoroziti. confused Ce nam je vsec ali ne, so ljudje, ki so veliko bolj zasluzni za samostojno Slovenijo, kot pa Drnovsek. In kar je "najhuje" ti ljudje so sedaj crni, beli in rdeci, tako da zares nihce ne more reci, da so pac najbolj pomembni, ker so prave barve. In pri tem, so predstave ljudi oz. njihova misljenja, sploh v takem trenutku, dokaj nepomembna. Zgodovina pise stvar po svoje in brez kaksnih pretiranih custvenih stanj ob smrti dolocene osebe.

Drugace pa sem vceraj, ko sem slisal novico o njegovi smrti premisljeval ravno to kar je napisal Ales. Kako, da so se govorice o njegovi smrti razsirile ravno prejsni teden? Zakaj ne pred mesecom, dvema? Vsi smo vedeli, da je bolan, ampak do prejsnega tedna je bilo vse mirno. Potem pa cel vikend govoric in pisanj, na katera niti najbolj rumeni casopisi niso reagirali, ceprav ponavadi reagirajo ze na najbolj neumne izjave o morebitnem povecanju prsi neke zvezdice. In bum teden po tistem taka novica. Poleg tega sem pa slisal se par drugi informacij, ki jih kasneje nekako lahko povezes in izpadejo hudo cudne... ceprav so vse v stilu rekla kazala.
Ne vem... mogoce je, kot sem napisal, vse to res zgolj naklucje, lahko si predstavljam ne vem kaksno teorijo zarote, ki je ni... ampak kaj pa ce je vse res? grin
   0 

Alien @Alien 24. Feb 2008, 19:42

Glede na to, da te to tako zelo žre, ti priporočam, da kar celo življenje posvetiš temu vprašanju. Tako boš živel polno in produktivno. confused
   0 

primoz75 @primoz75 24. Feb 2008, 19:58

glede govoric: bomo vidli ju3 ko bodo išli dnevni časopisi. Pa vidi se da so bili na TVjih in tudi pri protokolu na to hudičevo dobro pripravljeni...

sem pa se jaz tudi tako spraševal o tem kako so bile te govorice res teden pred smrtjo...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati