0 

janez @xpsistem 8. Mar 2008, 02:25

Lahko bi tako poimenovali če prav ni ravno to.
Kljub vsemu želim osnovnim slikam dodati zaščito v spodnjem desnem kotr ala znak oz ime lastnika ...
Kako bi to najlažje naredil mam kar veliko map za tovrstno opravilo.
Če se da z acdse alpa corelam najraj če ne pa cs sam tu pa nism doma.

Najlepša hvala za pomoč!
   0 

Zelod @flambirana_oFca 8. Mar 2008, 09:42

Jaz uporabljam za tovrsten namen program BatchIt!
Vanj vneseš naprimer celoten direktorij ali disk s slikami, kreiraš vodni žig (iz golega besedila ali na podlagi že predhodno izdelanega logotipa),
določiš koordinate ali drugače podaš kje na vseh slikah bo prikazan vodni žig in... Voila!
S CS-om tega še nisem poskusil, je pa takih zastonjskih programov in pluginov na netu malo morje.
   0 

Matjaž Milharčič @MatH 8. Mar 2008, 11:40

To lahko postoriš z brezplačnim Fast Stone Image Viewer-jem. Če si pa bolj izbirčen in bi rad imel proste roke pri oblikovanju, si lahko v Corel Paint Shop Pro posnameš in urediš skripto, ki jo potem uporabiš pri orodju "batch convert".
Kdor kadi sto let, dolgo živi.
   0 

janez @xpsistem 8. Mar 2008, 22:43

Najlepaa hvala !!!
Bom v torek poiskusil in javil. e je ae kak predlog pa dobrodoael.
Hvala in l.p.

p.s. A se z temi zastonskimi program
ki da tudi vodni jpg alpa kej taga nardit ?? Oz predvidevam da ne v katermu formatu bi pa slika bogla bit da bi sploh ala kot prosojen vodni tisk!?
hvala!
   0 

Zelod @flambirana_oFca 9. Mar 2008, 13:50

Verjetno odvisno od programa do programa...
Ta katerega sam uporabljam, ne omogoča same izdelave vodnega žiga. Tega predhodno izdelaš v Photoshopu naprimer, ga shraniš kot GIF ali kot PNG (ta dva formata omogočata transparentno ozadje) in mu po želji lahko določiš prosojno ozadje.
V samem programu pa potem ta GIF/PNG importaš in mu določiš s kakšno prosojnostjo se bo prikazoval na slikah, ali bo "vgraviran" ali "ploščat" ipd.
Slikam, ki bodo vsebovale vodni žig, pa določiš barvno paleto in format zapisa (JPG, TIFF, GIF, BMP...) ter program zažene batch ukaz in naredi isti proces na vseh n vloženih fotografijah ter jih predelane shrani v predhodno določeno mapo.
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Mar 2008, 16:50

xpsistem namesto da daš na fotko vodni tisk, daj raje okvir... ravno včeri (ko mi internet ni delal) sem naredil ta dva okvirja:

in

izdelano v PS cs2.
http://photoziga.blogspot.com/
Remove the front cover from the lens before photographing!
   0 

Zelod @flambirana_oFca 9. Mar 2008, 18:26

ZiZa, delaš pa tako hude panninge, da boš moral kmalu imeti vodni žig čez celotno sliko. thumbsup Ker taka roba se bo verjetno kar pridno kopirala po forumih. Žal, brez okvirja.
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 9. Mar 2008, 20:08

smile če bom mel vodni žig čez celo fotko mi noben ne bo več fotke gledu biggrin

P.S. to je moj 1000. post sunny smile biere indian2 indian cowboy

enkrat na tisoč se lahk mal razsmetim smile Bye
http://photoziga.blogspot.com/
Remove the front cover from the lens before photographing!
   0 

janez @xpsistem 13. Mar 2008, 00:25

ziza čestitke smile

Sm dal acdsee gor pa dobil zadevo zdej pa še zgornje nasvete preiskušam bom poročal..

Hvala!
   0 

janez @xpsistem 13. Mar 2008, 00:58

Fast Stone Image

Zakon!
za telebane varianta ravno to kar si človek želi še malo več! Priporočam še enkrat hvala!
Srečno

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati