0 

Marko @piloot 10. Mar 2008, 10:34

Zdaj je pa dosti! Jaz tem akcijam ne verjamem več. Ze drugic sem kupil opremo od canona na teh akcijah in se nikoli nisem dobil denarja nazaj. Nazadnje sem kupil Canon objektiv 10-22 novembra in do še sedaj nič. Kar vem jih je kar nekaj ljudi tako kupilo in prav tako nič.
KATASTROFA da si Canon lahko privošči tako blamažo!!!
   0 

Ime Priimek @dunda 10. Mar 2008, 11:57

Mislim, da nas je večina dobila tiste denarce nazaj devilish

Si kaj povprašal, si poslal vse potrebno? Ne vidim posebnega razloga, da bi se oni ukvarjali z mahinacijami.
   0 

iztok @izo 10. Mar 2008, 12:16

piloot, a to veš, da denar ne dobiš v trgovini nazaj, ampak moreš poslat odrezek z kodo na irsko?
   0 

Marko @piloot 10. Mar 2008, 13:12

Dobil sem odgovor iz Irske da sem poslal vse potrebno (tudi kodo sem poslal).
Najprej sem dobil upor.ime in geslo (in seveda URL) kjer pogledam mojo situacijo. Upor. ime in geslo 3 mesece ni bilo pravilno. Sedaj deluje in mi piše da sem poslal zahtevo januarja Rofl in cez 10 bo denar nakazan . Od tistega ni že 2 meseca nič.
   0 

Ime Priimek @dunda 10. Mar 2008, 13:20

Potem si na dobri poti ... devilish

Šalo na stran - večkrat jih potipaj. Verjetno se je kaj zalomilo pri samem plačilu. Mogoče si dal ženin račun thumbsup
   0 

Marko @piloot 10. Mar 2008, 13:39

Zanima me kako kaj drugi, ki ste kupovali v tej zadnji cashback akciji. S dobili denar ali ne.

Dunda, imaš mogoče prav. Zdaj vem zakaj ima nove uhane. idea
   0 

iztok @izo 10. Mar 2008, 13:57

da niso uhani od kakšnega drugega, domačega vira? biggrin
malo bo treba po mizi udarit, tako doma kot na irskem deal
   0 

Gregor Gomboc @George 10. Mar 2008, 14:36

Še nič dobil nazaj. Čakam na 250€.
   0 

kras @kras 10. Mar 2008, 16:00

Jaz sem tudi dobil zavrnjena dva zahtevka za povračilo dela kupnine. Razlog pa manjkajoče original bar kode. 100% sem jih priložil, pa tudi poslikal embalažo preden sem jih izrezal. Vztrajal sem pri svojem, na njihovo prošnjo tudi poslal omenjene fotografije embalaže z bar kodami. Od takrat se kakšen mesec niso oglasili, pa tudi odgovarjali na mail ne. Sem še enkrat poslal pritožbo na stran ki je za to namenjena, z vsemi podatki za nazaj in malo drugačnim tonom, pa sem čez en teden že imel nakazano vse na račun in opravičilo za njihovo napako.
Meni so celo napisali da so mi za tretji zahtevek že nakazali denar, da imajo tako zabeleženo?!?! Zanimivo je to, da jaz tretjega zahtevka sploh nisem poslal, saj sem kupil le dva canon produkta... očitno so nakazali komu drugemu, kdo ve.
Izgleda da imajo slabo organizirano vse skupaj in napak ogromno. Bodite malo vztrajni in sitni, pa se vse skupaj reši.
   0 

Bravo @Bravo 10. Mar 2008, 17:15

Kupil objektiv enkrat novembra.Poslal vse potrebno,razen IBAN kode banke,
na katero so me upozorili z pismenim dopisom.Vrnil pismeno (priporočeno) dne 20.12.2007 dopis z pripisom IBAN kode.
Od takrat ne duha ne sluha. no
   0 

M_M @M_M 10. Mar 2008, 19:25

Enako kot Bravo sem poslal vse razen IBAN kode, ki je takrat obrazec ni zahteval in se mi je zdelo precej čudno. Na njihovo pisno opozorilo sem poslal manjkajoče podatke in v roku 14 dni sem imel nakazan denar.

Ni mi pa jasno zakaj se Canon gre ves ta ceremonial. Enostavno bi znišali kupnino za vrednost cashbacka, pa bi bila stvar rešena. mad
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Mar 2008, 19:29

Citiram:
Ni mi pa jasno zakaj se Canon gre ves ta ceremonial. Enostavno bi znišali kupnino za vrednost cashbacka, pa bi bila stvar rešena. mad

Kaj je lepšega kot so brezplačna samopromocija na raznih foto forumih? grin
   0 

M_M @M_M 10. Mar 2008, 19:35

Slaba reklama, če tega ne izvajajo kot bi bilo potrebno.
   0 

iztok @izo 10. Mar 2008, 19:43

mislim, da je še vedno primaren problem čist praktične/admininistrativne narave oz to, da je slovenija še vedno precejj napoznanana zdeva v očeh evropejca, še bolj pa to, da ne vejo, kam naj bi nas dali.
mislim, da prej dobiš tist keš recimo v hrvaško, kot k nam. lep primer za to so samo veliko, vstopne strani večjih proizvajalcev tehnike ipd. ponavadi zastonj iščeč slovensko podporo, zemljevid ipd, medtem ko imaš za druge (10-15 let za nami) vse gor.
in mislim, da smo sami velik krivec za to, ker mislimo, da bodo eni reči vsi drugi namesto nas postorili..
   0 

Marko @piloot 10. Mar 2008, 20:31

Izo, moram ti povedati da imajo tudi Nemci pa Avstrijci isti problem pri tem Cashback-u. Še sedaj niso nekateri (kar jih jaz poznam) dobili denarja. Promocija na forumih? stars
Slaba promocija.
   0 

iztok @izo 10. Mar 2008, 20:48

no, dejstvo je, da ena pisarna v irski (malce metaforično rečeno) najbrž ni dovolj, da stvar funkcionira tako kot treba. pač treba vztrajat in bit tečen, druge ni..
   0 

Tadej @Neptune 10. Mar 2008, 21:46

Že trikrat sem kupil v času cashbacka in vedno dobil denar brez problemov. Najprej 300D, potem 70-200, potem 40d in v isti akciji še 10-22. Nakazilo je bilo vedno sprovedeno najkasneje v roku 2 mesecev. Ne vem sicer, kaj in kako pošiljate na Irsko, toda po svojih izkušnjah nebi mogel reči, da Canon kakorkoli komplicira.
1. Izpolnjen obrazec s pravimi bančnimi podatki (IBAN, SWIFT, ...)
2. Kopija računa, na katerem se jasno vidi ime trgovine, datum nakupa in artikli, ime kupca bi naj bilo enako kot ime imetnika bančnega računa (lahko da imate v tem problem).
3. Originalna barkoda iz škatle. Lahko se zgodi, da sta na škatli dve kodi, v tem primeru je dobro izrezati obe. Možno je, da je izdelek uvožen iz sivega trga, kjer ne velja cash-back, kar se verjetno vidi iz te barkode.

Vsekakor pa vam želim, da bi denar čimprej dobili nazaj.

Za tiste, ki bi radi namesto cashbacka takojšen popust... cashback je pač cena za zbiranje podatkov o uporabnikih in prodajalcih (kaj se prodaja kje in v kakšnih količinah) in zato kao vrnejo del kupnine. Marketing pač... še vseeno bolje da dobiš keš, kot pa recimo vrednostni bon za Canonove izdelke.

LP
   0 

igor kos @saturn 11. Mar 2008, 15:09

mislim da je še vedno veliko cenejši aparat v tujini kot pri nas s chasbackom.
   0 

iztok @izo 11. Mar 2008, 15:10

in zakaj ne bi mogel dobit cashback, četudi v tujini kupiš? to je najbolj ugodno varianta, najbrž..
   0 

Marko @piloot 11. Mar 2008, 15:18

Ogromno jih kupuje v tujini in potem uveljavlja cashback, če ga dobijo smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati