0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Mar 2008, 18:41

Slovenske postaje živijo v 80-ih - dnevno preživim cca 1,5 ure v avtomobilu in skoraj ni dneva ko bi na eni radijski postaji lahko ostal več kot dva komada. Skoraj po vsakem komadu ti povedu da so najboljša radijska postaja in vrtijo najboljši štiklci ipd. Najbolj smešno mi je, da ti povedo o najnovejšem komadu, ki pa si ga prek interneta dobil / slišal že pred 3 mesci (tuji charti). Če so vse radijske postaje oh in sploh zakaj zaboga potem vrtijo non-stop glasbo iz osemdesetih?! confused

Ne vem ali so najnovejši komadi (ala Billboard lestivca) predragi za predvajanje na našem trgu ali pa vsi razen mene uživate v romantičnih melodijah, ki so bile prepete že 1000x? no
   0 

Aleš @lial 10. Mar 2008, 18:47

grin grin grin grin

heheheh, vprašaj me, če mi je to všeč.

grin grin grin
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 10. Mar 2008, 18:48

Zapeci si cd z mp3 in je stvar rešena biggrin
Blog - Portfolio[/size
   0 

Stane Crnjak @staneC 10. Mar 2008, 18:51

Val202 rulz.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Mar 2008, 18:53

@nikio: hvala bogu mi avtoradio predvaja cd z mp3-ji

@stane: me dostikrat reš tela val202 ampak kaj ko imajo poročila dolga skoraj 30 minut laugh
   0 

Matjaz @mbbirdy 10. Mar 2008, 18:57

Konkurenca je huda - žal pa kopirajo ena drugo in nabijajo nam poslušalcem kot idiotom v glavo vsaka svoj slogan v stilu "naj, naj"- pa kaj a mislijo, da smo butci ...

Sicer ni za v avto, je pa definitivno najboljša zadeva za pred računalnik (za tiste, ki so jim pri srcu ta leta).
http://www.hits80and90.com/ - idealka za pobegniti od krute SLO realnosti - pravi balzam. thumbsup
   0 

iztok @izo 10. Mar 2008, 19:04

ja, bi se kr strinjal, da so naši glede glasbe malo čudni. pa sej je podobno na vseh teh kao art/kultura zadevah pr nas. al je skrajni poden oz. kič, ali pa neka orto alter zadeva, ki zadovolji samo tiste, ki delajo izbor.
redaktorji programa in glasbe po radiih so vsi malo za cajtom, sam val 202 mi je kul (sem ga kr nekaj preposlušal) in je nekak še najmanjše zlo, če po odmače povem. vendar so tudi tukaj malo preveč odvisni od bbc-ja, tako na radiu, sploh pa na tv.
ne vem, zakaj imajo lahko drugje glasbo tako raznovrstno, pa tako zanimivo, nikjer nekih extremov. najbrž se kultura tudi tukaj kaže. sicer mi grejo med govorjenjem na živce, ampak recimo nekatere hrvaške postaje so lahko vzor za ozbor moderne in pop glasbe, tudi kakšen etno, pa pustimo zdej kakšen egzotičen jazz ipd (čeprav se ga ne bi brani, veliko premalo ga je pri nas, tudi prebavljive elektronske glasbe itd). recimo radio 101 (medtem, ko v nedeljo zvečer pri nas poslušaš umirnja na obrok, oni vrtijo fešto latino, hehe), radio rijeka itd.
no, sej so internetne postaje rešilna bilka doma, samo za v avto pa ne. mogoče se bi dalo na odddajnike pripeljat signal iz inetreneta, hehe.
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Mar 2008, 19:11

Citiram:
no, sej so internetne postaje rešilna bilka doma, samo za v avto pa ne. mogoče se bi dalo na odddajnike pripeljat signal iz inetreneta, hehe.

Verjetno je samo še vprašanje časa, kdaj se bo mogoče preko avtomobila po razumni ceni povezat na internet ter poslušati tuje radijske postaje. Pa nikakor ne želim, da s tem povozijo slo. radijske postaje, ampak če bodo tako nadaljevali...
   0 

JureV @JureV 10. Mar 2008, 19:16

najboljši je radio po polnoči, takrat se vrti najboljša muzika, predvsem domača
drgač pa sux, jaz mam lepo usb kluček pa fertik, pa dam vsak dan kaj meni paše gor
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 10. Mar 2008, 19:42

Ali imaš kaj proti glasbi iz osemdesetih? Tako plodovitega obdobja zatem ni bilo in ga po moje mmnenju ne bo... ker bo šlo človeštvo itak v pogubo, zelo kmalu s takšnim načinom življenja....

Sicer je pa večina tabolših komadov iz tega obdobja in prav je, da se vrtijo.

Postaje so pa en sam komercializem none
   0 

Andrej @fotokaj 10. Mar 2008, 19:47

Lucifix je napisal/a:
... ali pa vsi razen mene uživate v romantičnih melodijah ...

Jap, to bo to.
bow
   0 

iztok @izo 10. Mar 2008, 19:53

uzp6 je napisal/a:
Ali imaš kaj proti glasbi iz osemdesetih? Tako plodovitega obdobja zatem ni bilo in ga po moje mmnenju ne bo... ker bo šlo človeštvo itak v pogubo, zelo kmalu s takšnim načinom življenja....

zelo ima človek proti, če je izbor iz tega odbobja katastrofa. več ali manj gre res že za tako prežvečene zadeve, da ti kr mišice v požiralniku delat v kontra smer. dobra glasba pa ponavadi ostaja v arhivu računalnika, pa še to vprašanje, če je gor.
se mi zdi, da je tudi to problem, da dostikrat zaposlijo mlade, zagrete ljudi, ki zelo hitro izgubijo veselje in gredo ali pa se "asimilirajo", kar se jim da jasno na znanje, da "nima smisla delat revolucije"..
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Mar 2008, 19:55

A kdo mogoče ve kako se plačujejo licence za predvajanje komadov na radiju?
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 10. Mar 2008, 20:00

izo je napisal/a:
uzp6 je napisal/a:

zelo ima človek proti, če je izbor iz tega odbobja katastrofa. več ali manj gre res že za tako prežvečene zadeve, da ti kr mišice v požiralniku delat v kontra smer.

Mogoče je pa to problem te glasbe, da imamo tako zelo visoko število samomorov v Sloveniji? Sej ti non stop jamrajo "I wanna know what love is..." ipd confused
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 10. Mar 2008, 20:31

se strinjam izo in luc... veliko je komadov, ki so tudiz elo dobri, a premalo predvajani... sicer pa ima ta muzika zame, k sm rojen v tem obdobju mogoče še poseben pomen yes LP!
   0 

Stane Crnjak @staneC 10. Mar 2008, 20:50

Lucifix je napisal/a:
Mogoče je pa to problem te glasbe, da imamo tako zelo visoko število samomorov v Sloveniji? Sej ti non stop jamrajo "I wanna know what love is..." ipd confused

Ne ti men čez Forigner-je! Bi tebe rad vidu, 4 dni v JLA, pa v petek zvečer "spavanje", na radiu pa ta komad.... laugh
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 11. Mar 2008, 07:53

Stane sej ne rečem, da komad ni dobr, sam kaj ti pomaga dober komad, če se ti ponavljajo večkrat dnevno. Recimo zlo dobr komad, ki pa je žal že zlajnast je od Vlada Kreslina - dolga je cesta. Dobro uro sem pokonc pa sem ga slišal že 2x. Ob koncu dneva pričakujem, da bo ta številka narasla vsaj za za na 10. Komadi se enostavno prevečkrat ponavljajo...
   0 

Stane Crnjak @staneC 11. Mar 2008, 09:47

Šala, Luc, šala. Saj pravim. Val 202 osvobaja. Do podvajanja komadov pride samo, če so glasbeni uredniki skregani in se ne pogovarjajo laugh . Pa pri Rončelovih torkovih popoldnevih zna priti do : "Kje sem p to že slišal? Aja, prejšnji torek pri Rončelu". laugh Pa ne samo en komad .

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati