0 

Damir @OCCULT 10. Mar 2008, 20:20

Zdravo.

Zanima me glede nakupa fotoaparata.Sprašujem za nasvet,ker ne vem katerega bi kupil.

V mislih za nakup imam digitalni fotoaparat;

OLYMPUS 560 ali CANON S5 IS

Sprašujem vas za nasvet katerega mi priporočate.
Namreč slikal bi bolj za domačo uporabo pa tudi se mislim malce ukvarjati z fotografiranjem in bi rad naredil kakšno dobro sliko:)
Slikal bi več ali manj naravo,živali,makro.

Nekako se odločam za CANON S5 IS,ker ima tudi dobre posnetke glede snemanja,kar bi tudi to rabil ,videl sempri prijatelju kako snema.........sem se začudil kot iz kamere in seveda vrtljiv LCD.
Sedaj me tudi zanima ali snema v takšni dobri resoluciji tudi OLYMPUS.

No vsekakor bi rabil vaše mnenje kaj bi nabavil smile

Hvala vnaprej za vaš strokoven odgovor
   0 

Damir @OCCULT 13. Mar 2008, 11:20

Kaj na tem forumu se nobeden ne zastopi na fotoaparate??????????????????????
   0 

Aleš @lial 13. Mar 2008, 11:28

grin takih, ki mislimo da se (pa se ne) je cel kup.
Nekaj je seveda tudi resničnih strokovnjakov.

Moj nasvet: Canon S5, Olympus me v tem rangu ni prepričal, fotke, ki jih gledam narejene z S5, pa so tiste prave.

LP

P.S.: naredil si napako: logiral si se v napačnem spolu - bejbe dobijo po tri odgovore na minuto grin grin grin
   0 

Andrej @fotokaj 13. Mar 2008, 11:38

OCCULT je napisal/a:
Kaj na tem forumu se nobeden ne zastopi na fotoaparate??????????????????????

Na aparate se zastopmo, ne zastopmo pa trapastih vprašanj. Mislim, a ne moreš/znaš najti podatka o ločljivosti videa - če je to edina stvar, ki te zanima? Saj nočem bit siten, ampak novo temo oz. vprašanje na forumu je smiselno postavljat takrat, ko drugje, denimo na netu, ne najdeš željene informacije, ne pa da odpiraš temo v stilu "A kdo ve, koliko prstov ima človek na eni roki?"

OCCULT je napisal/a:
... Nekako se odločam za CANON S5 IS,ker ima tudi dobre posnetke glede snemanja,kar bi tudi to rabil ,videl sempri prijatelju kako snema.........sem se začudil kot iz kamere in seveda vrtljiv LCD.
Sedaj me tudi zanima ali snema v takšni dobri resoluciji tudi OLYMPUS.

Oba snemata pri enaki najvišji ločljivosti 640 X 480 točk pri 30fps.

Kakorkoli obrneš, sta aparata praktično enaka, nima veze kaj kupiš - najbolje da tistega, ki ti je bolj všeč, kaj jaz vem ...
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 13. Mar 2008, 19:06

Tle si preberi nekaj kriterijev, ki so meni padli v oči. Mogoče ti pomagajo pri odločitvi.
http://my.opera.com/Nikio/blog/2007/09/02/two-weeks-with-canon-ps-s3

Med Canon Powershot S5 in S3 ni bistvene razlike (razen v saneh za fleš), med Olympusom Sp-350 in Sp-560 je razlika precejšnja. SP-560 je po zmogljivostih in videzu bližje canonu.

Sicer pa ti je fotokaj prav povedal. sori...
Blog - Portfolio[/size
   0 

Aleksander @discom 13. Mar 2008, 23:20

[quote="Nikio"]Tle si preberi nekaj kriterijev, ki so meni padli v oči. Mogoče ti pomagajo pri odločitvi.
http://my.opera.com/Nikio/blog/2007/09/02/two-weeks-with-canon-ps-s3....
quote]

Powershot S3 (i will write just CPS S3), ...

Disadvantages:
- it doesn't have an optical viewfinder
- you can't turn off the display(s) to save the batteries
....

bigeek bigeek

Nikio,ne vem kje si tole pobral.
Res je da večina kompaktov z večjim optičnim zumom nima optičnega kukala (ker bi bila uporaba le tega pri večjih povečavah manj uporabna).Zato pa imajo EVF (electronic viewfinder),ki običajno res nima 100 % pokritosti,toda v EVF kukalu vsaj vidiš povečano sliko.Med drugimi takimi kompakti je tudi Canon PowerShot S3 ,ki prav tako ima electronic viewfinder.
Omenjeni Canon ima tudi gumb "disaplay",s katerim preklopiš iz LCD displeja na EVF kukalo.Ob tem se LCD izklopi,kar tudi nekaj pripomore k "varčevanju" baterije.

Ne moreš v isti koš dajati tvojega Olympusa SP-350,ki ima samo 3x optično povečavo z kompakti ,ki imajo 10x,12x ali večjo optično povečavo.
Me prav zanima kako bi ti uporabljal navadno optično kukalo pri 12x optični povečavi. bigeek

Če daš take podatke pod "Disadvantages",bi moral pod Advantages vsaj povdariti,da ima več optičnega zuma ?!?

Poleg tega ima tudi omenjeni Olympus SP-560 elektronsko kukalo (EVF).

Jasno je tudi,da je med SP-350 in SP-560 velika razlika,saj ne spadata v isti razred kompaktov (z ultra zumom).Olympus SP-560 UZ je namreč naslednik modela SP-550 UZ.Med slednjima pa tudi ni tako velike razlike.

OCCULT,
po mojem je boljši izbor Canon PS S5.
Kot si že omenil med drugim tudi dobre video posnetke,ki so snemani celo v stereo tehniki (ima dva mikrofona), čeprav se načeloma kompakti ne kupujejo ravno samo za video posnetke.
Dober makro (od 0 cm) izostri že kapljo na objektivu,boljša optika (sploh,če primerjamo optično povečavo).
Višji ISO pri Canon kompaktih ni ravno na zavidljivi ravni,toda nič boljši ni Olympus (kvečjemu slabši).
Poleg tega ima Canon vse ročne nastavitve (če jih rabiš ali ne),je tudi precej hitrejši od Olympusa.
V bistvu je ena redkih prednosti (vsaj zame) le RAW,ki pa pri tem Olympusu ni hudo uporaben saj zelloooo upočasni delovanje samega fotoaparata,ker se čas do naslednjega posnetka podaljša na 12,5 sekund !!!! - WTF

Poleg tega se mi zdi,da nekatere znamke pri nekaterih kompaktih pretiravajo z mega piksli , pri drugih pa z optično povečavo.Ne eno in ne drugo pa "ne drži vode".
Ker je senzor kompakta (vsaj velika večina) majhen in ima pred sabo preveč "lečovja" (posledično zaradi "pre-velikih" povečav), je rezultat slabša kvaliteta slike.Ali ni dovolj ostrine,ali so prevelika popačenja na robovih slike,ali....

Tudi to pa je eden od razlogov,da se osebno ne bi odločil za 18x povečavo,ki jo ima SP-560.

thumbsup
But that´s just my opinion...

Nobody Is Perfect , I´m Nobody
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 14. Mar 2008, 09:20

Discom... ne pretiravej, no... Pač; dva tedna sem namesto svojega imel sposojen kompakt, in potem sem naredil primerjavo. Why not.

- 10-12x zoom je nateg, ne Advantage
- optično kukalo bi po mojem moralo biti standard
- preklop s tipko display pomeni, da se vžge nek nov lcd, samo da znotraj kamere... prihranek baterij je, vendar to ni to
- SP-560 je bolj podobnen PS3 ali 5, to sem tudi sam napisal

Članek sem dal bolj kot spisek tistih stvari, na katere prodajalci običajno pozabijo povedat (ali enostavneje: nimajo pojma o njih) pomenijo pa velik del uporabniške izkušnje. To je samo opomnilnik, na kaj bi bil jaz pozoren pri nakupu. Vrednostne sodbe pa so seveda moje, in so drugačne od tvojih ali njegovih.
Blog - Portfolio[/size
   0 

Damir @OCCULT 15. Mar 2008, 10:50

Najlepša hvala za vaše odgovore.Odločil sem se za canon s5,ki ga tudi že kmalu pričakujem.
Tako,da še enkrat najlepša hvala za vaš trud......................zelo ste mi pomagali.

Lp
   0 

Damir @OCCULT 16. Mar 2008, 19:01

No še eno uprašanje imam ali je Bliskavica Canon 220EX kompaktna z canon s5.
Ali mi priporočate kakšno drugo................. kaj cenejšeka ne profesionalnega smile

Lp

Damir
   0 

Damir @OCCULT 28. Mar 2008, 12:19

No ugotovil sem,da Bliskavica Canon 220EX je kompaktna z canon s5 in jo tudi že pričakujem.

Lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati