0 

boštjan @bota 10. Mar 2008, 22:23

Imam fotoaparat nikon d80 in me zanima če mi lahko kdo pomaga, kako naj nastavim da bo cela slika ostran tudi pri robovih, namreč zelo ostra je na sredini oz, krog ki ga vidim v kukalu, vse kar je pri robu oz okoli pa nima prave ostrine
   0 

Samo Hajtnik @guzman 10. Mar 2008, 23:11

Kak objektiv imaš. težave o katerih pišeš so skoraj gotovo posedica objektiva.
   0 

boštjan @bota 11. Mar 2008, 07:18

Uporabljam objektiv nikon 18-200 VR ( z vgrajenim stabilizatorjem slike )
   0 

Ime Priimek @dunda 11. Mar 2008, 07:36

Verjetno bo kriv objektiv in mogoče preveč odprta (ali preveč zaprta) zaslonka.
   0 

misfits @misfits 11. Mar 2008, 08:13

na pamet se ne da rečt, pokaži sliko.
   0 

Andrej @fotokaj 11. Mar 2008, 08:49

bota je napisal/a:
Imam fotoaparat nikon d80 in me zanima če mi lahko kdo pomaga, kako naj nastavim da bo cela slika ostran tudi pri robovih, namreč zelo ostra je na sredini oz, krog ki ga vidim v kukalu, vse kar je pri robu oz okoli pa nima prave ostrine

Mislim da govori o sliki v iskalu, ne o posnetkih ...?
   0 

Ime Priimek @dunda 11. Mar 2008, 16:00

Če je govora o iskalu, potem preveri, če imaš pravilno nastavljeno dioptrijo.
   0 

boštjan @bota 11. Mar 2008, 16:06

ne problem je v sliki ker je sredina izostrena ostalo pa ne,bom dal gor eno sliko
   0 

Ban @Ban 11. Mar 2008, 16:45

Jaz pa mislim, da ima ta problem, ker je prej fotkal samo z kompaktom, kjer je bilo potem na sliki itak vse ostro in se sploh ne vidi, kje je bilo ostreno, sedaj pa je tukaj naletel na "problem" globinske ostrine. No, daj prilepi kakšno fotko, pa da vidimo, če imam prav. smile
   0 

boštjan @bota 11. Mar 2008, 17:52

kako se da gor sliko
   0 

iztok @izo 11. Mar 2008, 18:05

objavi jo na shrani si, pa linkaj sem.
   0 

boštjan @bota 11. Mar 2008, 18:21

evo sliko, upam da bo ok
   0 

boštjan @bota 11. Mar 2008, 18:25

še ena slika

0 

iztok @izo 11. Mar 2008, 18:29

jst tu nič ne vidim narobe, čeprav po mojem vem, kaj te muči. slikal si pr f/4 (tako vsak exif pravi), kar je najbrž najbolj odprta zaslonka. pri odprtih zaslonkah (do recimo f/5.6- f/8) je globinsko ostrina dokaj majhna, torej bo ostr le manjši del slike, če so objekti pred ali za tistim objektom, ki ga ostriš. pač se bo treba navadit na te zadeve in zapirat zaslonko za veliko globinsko ostrino (se pravi skoraj obvezen stativ in tudi fleš, če fotkaš znotraj objektov).
najbrž si navajen kompaktov, ki imajo dosti večjo globinsko ostrino, tudi pri odprtih zaslonkah..
   0 

iztok @izo 11. Mar 2008, 18:43

pri drugi fotki pa res ne vidim problem, je pa pravtako pr f/4. slike iz dlsr-jev ponavadi potrebujejo še dodtne ostrenje v obdelavi, če hočeš izrazite detajle (za pravo ostrino z. resolucijo pa rabiš kvalitetne objektive), to upam, da veš. pri kompaktih je ta ostrina že navita v fotiču, pravtako kontrast, zato dobiš takšne fotke ven iz njih.
pri dlsr kamri to veliko bolj in natančno narediš pri obdelavi na računalniku, če seveda to hočeš.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati