0 

Tomi @tomido 11. Mar 2008, 10:09

Pozdravljeni,

prejšnji teden sem kupil Hahnel HL-511, za 30D. No, jo napolnim in dam v aparat - ne dela. Ok, nesem nazaj k Besničarju preveri baterijo na 40D in deluje normalno. Grem še enkrat sprobat in spet nič. Danes spet nesem nazaj z aparatom in preverimo ducat baterij in nobena ne prime. Nakar preverimo tudi servisno baterijo Hahnel HL-511 (starejši model od tega na prodajnih policah) deluje kot moja Canon original.

Sprobamo še s Hahnel gripom in enkrat prebere baterijo, drugič ne. Canonovo zmeraj. Skupaj dve, kdaj eno, kdaj drugo; Canonovo večkrat.

Nobenem nič jasno, zato sem bil primoran vzeti original Canonovo.

Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe? Mogoče ponesrečene serija Hahnel baterij pri uporabi s Canonom 30D?

(serviser je "spucal" vse kontakte itd.)
   0 

iztok @izo 11. Mar 2008, 13:19

preveri "amperažo" na hahnelu, kontakte itd. meni recimo z neko bolj no-name baterijo, sicer 30d deluje (pravtako 300d), ampka je finta, da ne dobim z njo 5fps, kvečjemu 3, še to najbrž ne. tako da, ja, tudi baterije so zelo pomembne, tudi za šum ipd.
   0 

chips @chips 11. Mar 2008, 14:05

S Hahnel sem tudi jaz razocaran. Po enem letu se spraznijo precej hitro (pa ne, da sem kako brutalno z njimi delal oz. jih uporabljal). Grem samo se na original.
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |
   0 

Oracle @Oracle 4. Feb 2009, 11:51

ste probali kakšno ansmannovo? ker če ta dela, potem je dejansko problem v bateriji, drugače pa so bili tudi primeri, ko aftermarket gripov ni zaznalo (sicer na pentaxih) zaradi zastarelega swja na fotiču.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati