0 

Jernej @Horse 13. Mar 2008, 17:38

Pravijo, da neumnih vprašanj ni in da je neumen tisti, ki ne vpraša... (da se vsaj malo ven zvlečem) smile

Na svojem Canonu imam, poleg ostrine, kontrasta in saturacije, tudi moćnost uravnavanje vrednosti tone-a. Kdo za vraga je Tone? bigrazz
Pri 350-ki sem preganjal tisto vrednost gor in dol, pa nekako nisem opazil razlike, kot jo npr. pri kontrastu in saturaciji. Sedaj, na 40-ki, še nisem poizkušal, samo vseeno sprašujem. Kaj naj bi te vrednosti predstavljale? Sicer imam neka svoja ugibanja, samo če je to to kar mislim, se mi zdi ta funkcija prezpredmetna, ker bi jo itak večina imela na 100%.

Upam, da se s tem vprašanjem nisem preveč osramotil. none
   0 

iztok @izo 13. Mar 2008, 18:10

pametni najprej preberejo navodila.
   0 

Jernej @Horse 13. Mar 2008, 18:56

Meni nekako ni uspelo razbrati kaj oprijemljivega... Samo kako in kje se nastavlja zadevo
   0 

iztok @izo 13. Mar 2008, 19:22

glede na to http://www.bobatkins.com/photography/digital/canon_eos_30D_review_4.html
ima največ vpliva le kontrast.
color tone ja pa po mojem samo manjše dopolnilo temperaturi svetlobe (wb), s katerim na fino nastaviš ža nastavljen wb v + ali - (bolj hladne ali tople barve).
govorim pa na pamet..
   0 

Jaka Ješe @Jaka83 3. Apr 2008, 08:49

Horse: Najbrž te je zanimalo tole -> sRGB ali Adobe RGB (katerega izbrati).

Tale PDF je tudi zelo uporaben -> KLIK

Vsaj jaz imam ti dve možnosti na pentaksu.

Kot jaz to razumem, je to izbor barvnega spektra, ki ga aparat zajame. Adobe kao zajame več zelene, sRGB pa je mal okrnjen in je bolj oranžkast. Najbrž vpliva tudi na velikost JPG-ja ... na RAW pa dvomim, da kaj vpliva (vsaj na DNG pomoje ne, ne vem pa kako je s CRW/CR2 formatom).
   0 

iztok @izo 3. Apr 2008, 09:14

to je color (colour za vse ne-bušmance) space, ne color tone. za adobe rgb je ključno to, da ga podpira tudi printer/izhodna naprave, sicer ni nobene prednosti v njem (no pa v fotošopu vidiš malce večji spekter barv kot pri srgb).
najbolj hecno je, da več ali manj vsi printerji v win okolju dobiju informacijo v 8bitih biggrin .
   0 

Andrej @fotokaj 3. Apr 2008, 09:38

Tone v Canonovih aparatih je isto kot Hue v PhotoShopu; v bistvu gre za korekcijo "barvnega štiha" na relaciji magenta - zelena.
   0 

iztok @izo 3. Apr 2008, 10:09

bo najbrž res vezano na sprembo hue-ja in ne wb. jst imam to vse na nulo drgač, rajš potem v obdelavi poštimam, čeprav bi blo mogoče za jpega bolj smiselno že v kameri naštimat prav. samo kaj, ko se pogoji spreminjajo..
evo, kaj nardi color tone na a) min, b) max in na c) nuli.

a)

b)

c)

30d, tamron 17-50, vse pri 50mm in 2.8 blendi. Av, WB naštiman na oblačno, picture style: neutral.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati