0 

Anže Miš @magus 14. Mar 2008, 01:54

Sem lastnik nikona D70, ki pa ga v bližnji prihodnosti namreravam (začasno) zamenjati za D60. Nameravam pa obdržati objektiv (18-70 DX), ki je bil skupaj v kompletu z D70. Sedaj pa me zanima, ali ta objektiv sploh deluje na D60?

Nekaj sem namreč zasledil da imata D40 in D60 nek drugačen sistem avto fokusa kot dražji nikoni. A nikjer nisem zasledil nič konkretnega (v smislu kakšni objektivi delujejo in kakšni ne).

Hvala za odgovore!
   0 

JureV @JureV 14. Mar 2008, 06:53

deluje thumbsup
   0 

Anže Miš @magus 14. Mar 2008, 08:04

Super! Zdej se moram samo čimhitreje 'znebiti' 70-ke. Kupi kdo? biggrin

Še nekaj, kdo kaj ve ali se lahko pričakuje naslednika 80ke kaj kmalu? Namreč v začetku poletja bom nabavljal mogoče 300-tko, ali pa če bo kakšen dober naslednik 80ke, tega ...
   0 

Lojze @vajenc 14. Mar 2008, 08:55

Khm, zakaj sploh menjati D70 za D60? Dobil boš manjše in lažje ohišje, to je pa tudi vse kar je (če imaš majhne roke) uporabnega v primerjavi z D70. Pa še brez zgornjega LCD-ja boš.

LP
   0 

Bostjan @Archie 14. Mar 2008, 10:50

Nakup D60 pa potem kmalu D300 je metanje denarja stran. Ali počakaš in kupiš D300 in imaš mir, ali pa raje investiraj v nakup rabljene D200.
Karkoli bo in ko bo (Photokina jeseni) prišlo namesto D80, bo sicer imelo 12MP in poštiman šum, ampak kvaliteta in funkcionalnost samega ohišja bo pod D200/D300. Treba je še kej denarja za kakšen kvaliteten objektiv pustit.
   0 

Anže Miš @magus 18. Mar 2008, 16:56

Pri D70 me predvsem moti težava z 'backfocusom' - torej avtofokus in iskalo sta umerjena na drugačno dejansko goriščnico kot senzor.

D60ka bo vbistvu za mat, ki se je navdušila za fotografijo, sam pa bom čez čas nabavil 300-tko in jo nabavil v USA, kjer je priporočena cena 1799$ (pozor dolarjev ne eurov), kar znaša po zandnjem padcu tečaja pičlih 1.129,46€ (pri nas pa 1899€ če se ne motim).

D60 pa bo mi bo služil tudi kot sekundarni aparat za podovanja v 'rizične' dežele. Npr. na potovanje na balkan mi na kraj pameti ne pade, da bi s seboj vzel kakšno 300ko biggrin

300tka ima tako ali tako večino prednosti ravno za studijsko fotografijo. Za popotno fotografijo je ponavadi že 40x dober.

Tako ali tako pa je bistvo v fotografu in ne v aparatu, če kdo še vedno misli drugače bigrazz

p.s. Kupi kdo D300 junija? Prodam za 1500€ biggrin
   0 

Matej Ružič @mat 19. Mar 2008, 14:44

Hm a ne bi raje dal AF kalibrirat? Ker že samo pri izdelavi in legi v roki je razlika med D60 in D70 kot dan in noč.

Lp Matej
   0 

iztok @izo 19. Mar 2008, 14:57

baje so bajte v usa zdej poceni za evropejce, ne samo fotiči ..
kakšen krk, california, here i come biggrin
   0 

Anže Miš @magus 19. Mar 2008, 15:54

Se bojim da bo prekmalu vse prepoceni v USA. Sam ne bo dolgo ko bo enako tudi pri nas potem confused Sej veste ... recesija pa to ..

@mat: D60 res nisem držal v roki .. a je prednost pri D60 al D70. Pri slednjemu predvidevam.
Še nekaj ... kalibriranje AF? Prvič slišim ... vem samo da se da malo okol prinest mehanizem, oz da se ga nekako prevzigne al kako, da potem fokusira pravilno. Sam potem ti ne vidiš več normalno v iskalu. Vidiš v trapezoidu če se ne motim ...
   0 

iztok @izo 19. Mar 2008, 16:08

hitro se lahko obrne ta dolar proti nam, sploh če pomisliš, da nafta vso svetovno ekonomijo gor drži. začnejo jo dražat in si v riti, kar so vsi indexi za inflacijo ipd vezani na to..
   0 

Matej Ružič @mat 20. Mar 2008, 09:12

Geo:

No D60 je popolnoma enak kot D40/D40x oz. mislim da je razlika vsega ena tipka.

In ja kalibriranje/nastavitev AF tako, da ne boš več imal backfokusa. Sam sem imel frontfokus in so na servisu to uspešno zrihtal (sam imam sicer Pentaxa). Problem je namreč lahko ali objektiv ali sam body in je pač potrebno oboje nastavit tako da skupaj dobro dela.
Predlagam da vprašaš na servisu in ti bodo vse povedal. Je pa sigurno lažja in boljša pot kot pa ta dtrugače odličen aparat za majhne denarje prodat in nato še doplačat za novega slabšega.

Glede na to kar si pa ti povedal pa je mogoče problem zgolj premaknjeno zrcalo v iskalu.

Lp Matej
   0 

klemen @ehhh 27. Mar 2008, 18:59

Da nebom odpiral nove teme bom vprašal kar tukaj?
Odločam se za nakup DSLR-ja do 700€ (to je maksimum kar nameravam odšteti).
Nekaj malega sem poiskal na internetu in zanima me kaj menite o teh:
Nikon D60 18-55 VR KIT
Canon CANON D-SLR EOS 400D + objektiv EF-S 18-55 mm
Hvala v naprej za odgovore!
   0 

Peter Atanackov @Geo 27. Mar 2008, 19:38

mat je napisal/a:
Geo:

No D60 je popolnoma enak kot D40/D40x oz. mislim da je razlika vsega ena tipka.

In ja kalibriranje/nastavitev AF tako, da ne boš več imal backfokusa. Sam sem imel frontfokus in so na servisu to uspešno zrihtal (sam imam sicer Pentaxa). Problem je namreč lahko ali objektiv ali sam body in je pač potrebno oboje nastavit tako da skupaj dobro dela.
Predlagam da vprašaš na servisu in ti bodo vse povedal. Je pa sigurno lažja in boljša pot kot pa ta dtrugače odličen aparat za majhne denarje prodat in nato še doplačat za novega slabšega.

Glede na to kar si pa ti povedal pa je mogoče problem zgolj premaknjeno zrcalo v iskalu.

Lp Matej

?? bigeek
   0 

klemen @ehhh 27. Mar 2008, 21:09

Kaj pa eos 400d?
Zna kdo povedati kaj se bolj splača?
   0 

Alien @Alien 27. Mar 2008, 21:11

D60 varianta je super. biggrin
   0 

Marko @alessy 1. Apr 2008, 12:09

ehhh je napisal/a:
Kaj pa eos 400d?
Zna kdo povedati kaj se bolj splača?

Zadeva je sledeča.

Če si fotograf, ki nima časa potem slike obdelovati še na računalniku in če slike uporabljaš zgolj za sebe kot pravijo hobi varianto, potem je Nikon D60 idealen za to, saj ti samo sliko sprocesira že v všečno sliko in zaradi tega se ne sprašuješ zakaj je ona teta tam z kompaktom naredili boljšo sliko od tebe. Se da narediti neprocesirano sliko, ampak ni toliko hitrih gumbov na samem bodyu, da bi hitro lahko dostopal do teh nastavitev in je potrebno iti v meni za te nastavitve, med tem časom ti lahko objekt ki ga želiš slikati že odčofota stran. Seveda je pač namenjen za to da se boljkotne slika v avto oz. načinu ki ga z vrtljivim gumbom nastaviš in ti tako pridobi funkcionalnost digitalcev samo da so slike veliko bolj kvalitetne itd...

Če pa si fotograf, ki slikaš bolkotne že v profi varianti in imaš znanje in veš kaj delaš, potem boš pa vzel v tem primeru eos 400d ali pa kakšnega pentaxa itd... In boš potem slike še urejal na svojem računalniku doma, če boš želel priti do všečnih slik.

Vse je odvisno zakaj uporabljaš fotoaparat. Če nimaš časa in če želiš takoj rezultat ali pa če prihajaš iz digitalnih fotoaparatov v DSLR svet, je Nikon D60 idealen za to. Dejstvo je da imajo digitalci velike omejitve glede slikanja v slabih svetlobnih pogojih in problem z šumom itd. z Nikon D60 teh težav ne bo več, vseeno pa bo imel lastnosti digitalcev za katere ni potrebno veliko znanja za všečno fotografijo

Ko in če pa želiš več oz. hitri dostop do raznih nastavitev in potem še sedenje doma za računalnikom, potem so pa ostali fotoaparati kot so eos 400d boljša izbira.

To je na grobo povedano zakaj Nikon D60 in zakaj Eos 400 d , sami pa veste kaj hočete.

Jaz osebno sem prehodnik iz digitalnih fotoaparatov v Dslr in nimam časa za urejanje slik oz. urejam samo takrat ko se mi da in nimam kaj delat, je zame D60 idealen fotoaparat. Nikon je pa tako ali tako poznan po tem, da dela lepe barve in da ima malo šuma, kar je zame zelo pomembno in vem da ne potrebujem več hitrih ročnih nastavitev od fotoparata.

Še to. To enako velja tudi za Nikon D40 in Nikon D40X, saj je Nikon D60 dejansko naslednjik D40X.
Če pogledate recimo primerjave fotoaparatov oz. slik na strani http://www.dpreview.com/, sicer v neenakih pogojih, pa vseeno, boste opazili da so nikonove slike D60 ali D40x ... veliko bolj všečne in polne barv od ostalih konkurentov. To je zame prednost in ne slabost. Pač odvisno od posameznika.
   0 

klemen @ehhh 5. Apr 2008, 17:38

Res je da vstopam v ta rezred.
Rad bi še prašal še ali je vredno dati 100eu več denarja za Nikon-a
Cene se gledal za:
-CANON digitalni fotoaparat D-SLR EOS 400D + objektiv EF-S 18-55 mm (prbl. 550eu)
-NIKON digitalni D-SLR fotoaparat D60 + objektiv 18-55mm VR (prbl. 650eu)
Ali je tisto urejanje slik res vredno 100eu, ker pa tudi red fotografiram v makro načinu, bi raje 100eu prispeval za kakšen makro objekti (če obstaja za omenjene fotoaparate, ker se nisem pozanimal)?
   0 

Marko @alessy 6. Apr 2008, 10:28

To boš pa ti za sebe najbolj vedel, ali se to izplača.
Ne razumem, vse imate razloženo, pa še vedno sprašujete neki.

Moraš tudi vedeti, da primerjaš objektiva canon brez stabilizacije slike in objektiv nikona z stabilizacijo slike kar je lahko velika razlika.

Moraš tudi vedeti, da je nikon D60 Popolnoma nov fotoaparat - februar 2008, nakar Canon D400 je iz avgusta leta 2006.

Lepo primerjavo med fotoaparatoma imaš tukaj .
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos400d%2Cnikon_d60&show=all

Primerjaj slike, primerjaj šum, ne vem, kaj ti še naj rečem. Mislim da imaš podoben način, kakor sem imel jaz še, ko sem kupoval digitalca kar nekaj časa nazaj Canona S1, nato S2, itd... V sebi sem bil odločen za firmo canon, samo iskal sem še potrdilo na forumu, da mi eden reče, da je canon tudi ok. Ampak sem kakor sedaj gledam na to, izbiral napačno, čeprav so konkurenti ponujali več glede na moje želje.
Odgovor je, da je vsak fotoaparat dober, pa če je to canon ali nikon ali pentax, samo ti pa veš kakšne zahteve imaš do kamere in kaj iščeš. Sploh je pa pomenbno ali boš znal izkoristiti prednosti določene kamere, ki jih vsaka ima svoje in ali si tolikšen profesionalec, da se ti bo ta trud tudi poplačal vsaj z rezultatom, če ne kako drugače, ali se ti gre zgolj zato, da strašiš okoli češ da imaš boljši fotoaparat kot nekdo drugi v družbi.

Jaz po toliko in toliko letih tavanja v kompaktih in zmotnega mišljenja točno vem kaj hočem od fotoaparata in ne iščem potrditve več na forumu ali je to to ali ni. Ko veš kakšne imaš zahteve, kolikšno je tvoje znanje in koliko si pripravljen vlagat v fotografijo, ti je tudi sam nakup kamere veliko lažji in ni dvomov o izbiri.

Še za na konec moje mišljenje.
Jaz osebno bi raje glede na to, če mi nikon nebi ponujal toliko in izpolnil moje zahteve, ki jih imam osebno do fotografije, bi raje vzel pentaxa k10d kot pa canona 400d.
Spet je pa to moje osebno mišljenje in pa moje osebne zahteve do same kamere.
Predno se odločaš za nakup aparata, primerjaj kamere med sabo in tudi kaj ti katera kamera nudi in pa na kakšen način in ko boš pri sebi razčistil kaj si želiš, se boš tudi lažje odločil.
   0 

Marko @alessy 6. Apr 2008, 10:45

Pa še to. Omenjaš da bi za 100 Eur rad kupil makro objektiv.

Ne vem kakšen objektiv sploh lahko dobiš za 100 eur, mislim da še osnovnega ne in boš za kakšen makro objektiv moral odšteti kar nekaj denarja več, če boš hotel rezultat.
Mogoče kakšnega rabljenega v slabem stanju.
No lahko si kupiš kakšne nastavke ki so po 20 Eur, ampak ne vem če je tukaj kaj rezultata.

To ti lahko kdo drugi kaj več pove, ampak mislim da je 100 eur veliko premalo za primerno zadevo.
   0 

klemen @ehhh 6. Apr 2008, 11:30

mislil sem da bi 100eu dodal k že zbranemu denarju za objektiv.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati