0 

Venom007 @Venom007 16. Mar 2008, 09:21

Sedaj sem lastnik canona s3 is, in si želim kupiti dslr foroaparat. Zanima me ali je Canon EOS 350D dober, in kakšen bojektiv bi potreboval za makro posnetke?
Zanima me primerjava med tema dvema aparatoma. Hvala za pomoč!
   0 

Peter Bernik @Noob 16. Mar 2008, 10:35

Ni sploh nikakršne primerjave kar se kvalitete slike tiče, 350D ga tako zelo poseka v vsem, da sploh ni smiselno primerjati. Ostrina in posledično hitrost AF in barve so odvisne tudi od objektiva, ampak v vsakem primeru, bo ostrina boljša (tusi s kit objektivom), AF bistveno hitrejši natančnejši in predvsem bo deloval tudi v slabih svetlobnih pogojih, da o čistem visokem ISO-u sploh ne govorim.

Če ne boš fotkal žuželk oz če ne želiš nekih res super makro zmogljivosti, zna bit za začetek super tudi Sigma 17-70 ali pa malo dražja, a tudi svetlobno močnejša 18-50 2.8 macro, ki je tudi sicer optično zelo dobra. Kasneje pač še vedno lahko dokupiš pravi makro objektiv, standard zoom boš pa itak še vedno potreboval.
   0 

canonndale @canonndale 16. Mar 2008, 10:55

Do boljše fotke boš moral priti sam s kakšnim programom za obdelavo fotografij. Ne pade že všečna fotka iz paparata kot pri S3 in ostalih kompaktih...
   0 

Venom007 @Venom007 16. Mar 2008, 10:59

Toda mene zanima kaj mi svetujete. Ali naj zamenjam s3 za 350d ali ne?
Sem pa čisti začetnik, in nimam ravno dosti izkušenj.
Prosim za predloge!
   0 

chips @chips 16. Mar 2008, 11:06

Venom, no, ce mislis, da bo aparat kar sam naredil boljse fotke, se motis. Aparat je samo sredstvo za ustvarit fotografijo, zato kupi nov aparat le, ce te ta sedanji omejuje. Drugace skoda denarja za stvar, ki se tocno neves, kaj bi z njo pocel.

Raje se poglobi v fotografijo s trenutnim aparatom, da sploh spoznas zakonitosti in tehniko fotografiranja, ko pa bo S3 zacel omejevati tvojo svobodo fotkanja, kupi dSLR.
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |
   0 

Venom007 @Venom007 16. Mar 2008, 12:45

Hvala za te informacije. Toda zanima me še nekaj. V čem je bistvena razlike med dslr-ji in kompakti? Ker vedno ko nekoga vprašam, kaj mi svetuje, mi kot začetniku odsvetuje dslr! V čem je taka velika razlika?
   0 

M_M @M_M 16. Mar 2008, 13:02

Kot ti je svetoval chips. Najprej izkoristi to kar imaš in šele ko naletiš na ovire, začni razmišljati o nakupu DSLR.
Že samo to, da si postavil takšno vprašanje, kaže na to, da si verjetno res začetnik. S Canon 350D ali katerim koli drugim DSLR aparatom bi bil s tvojim nivojem znanja verjetno zelo razočaran nad rezultati, kar bi te samo odvrnilo od fotografiranja. DSLR pač ne naredi takoj na oko lepe fotografije. Potrebnega je nekaj znanja in razumevanja fotografskih zakonitosti.

Tudi moj nasvet je, da zadržiš kompakta, ki ti ponuja kar precej možnosti za učenje in tudi možnost izdelave vrhunskih posnetkov.
   0 

Jessie @Jessie 16. Mar 2008, 13:07

Kupi Eos-a 350D
http://www.bolha.com/oglas3085907
   0 

Venom007 @Venom007 16. Mar 2008, 13:23

Dobro, bom zaenkrat kar ostal pri kompaktu. Hvala za pomoč!
   0 

chips @chips 16. Mar 2008, 17:05

Da ne bomo ponavljali in filozofirali okoli tega, bom kar prilepil en link.

Moram priznat, ceprav nerad, ampak od casa do casa Intihar spise kako pametno:
http://fotomedia.si/files/e-foto19.pdf
"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)
| DENISZUPAN.COM | BLOG |

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati