0 

LoveHate @LoveHate 17. Mar 2008, 19:26

Lep pozdrav!

Vedno ko rabim kaksno pomoc se obrnem na vas, ker mi vedno poveste svoja mnenja in se na podlagi tistega lazje odlocim.

Trenutno si se vedno lastim Canon 350d.
Imam objektiva 50 1.4 in 85 1.8, ker zelo rad fotografiram portretno fotografijo.
Spravil sem se tudi na koncertno fotografijo in sem ugotovil da mi je 350d postal "preslab" sploh kar se sumov tice.

Zanima me ali naj presedlam na Canon 40d ali na 5d(sem zasledil da pride novi model 5d).
Imel sem namen kupiti 2 objektiva in sicer: Sigma 10-20 in Tamron 17-50 2.8

Ce kupim 5d mi ta dva objektiva ne bosta kaj veliko koristila in verjetno bi zmetal zelo veliko denarja za nove objektive(sploh ce se kaksnega za portretno (do)kupim).

Ali naj pocakam da izide nov 5d in nato kupim stari model 5d, oziroma kupim model 40d in zgoraj omenjena objektiva.

Hvala za VSA vasa mnenja in za pomoc.

Lep vecer zelim!

BK
   0 

Lenart Senica @lenyn 17. Mar 2008, 20:10

Helou.

40ka je od 5ke boljša v vsem, razen v tipalu - dimenzije (ok, to je relativno, nekateri ne marajo FF) in kvaliteta slike (temu se verjetno ne da oporekat, nikoli nisem delal direkt primerjave 5 vs 40)
40ka ima boljši AF sistem, vse točke so križne, kar zna bit za koncerte super, za portretno ne rabiš glih neke hitrosti (natančnost bolj).
40ka ima nekaj res kul bonbončkov, recimo liveview je en izmed njih. Naj se sliši še tako banalno, ampak je prav lušna zadeva in se da marsikaj naredit.
40ka ima (meni) boljše ohišje, lepše mi je sedla v roko, tudi na tipke pod televizorjem (ekrančkom biggrin ) so začuda uporabne.
Ok, bluzim, saj si verjetno specifikacije obdelal do onemogolosti.

Sam bom vzel 5ko, ne glede na njeno starost. Je hecno, ker naju zanimajo iste zadeve in imava enake objektive - 50ko in 85ko biggrin No, jaz sem pred novim letom kupil še FF objektiv 17-40, čeprav je na APS-c povprečen. Nič nimam proti crop objektivom, tamrona bi dobil za enkrat manj denarja, ampak tako sem si vsaj prihranil vse ceremonije glede prodaje ob prestopu na FF.

85ka je na aps-c čudovit portretni objektiv, kar sem jo sprobal na FF, je pa tudi odlična, morda malenkost prekratka.
50ka je pa itak briljantna goriščnica za moje potrebe.

Glede nove 5ke. Ne vem, počakaj kak mesec, če imaš živce, sigurno bo kaj padla cena.
Če pogledaš, 5d je obdličen body, ampak za enkrat manj denarja dobiš 40d, ki je po mojem mnenju best buy ta hip.

(jaz sem za FF devilish )
   0 

LoveHate @LoveHate 17. Mar 2008, 20:15

Lep pozdrav!

Mislim da imava mi2 skupne tocke: Oba sva se ze rodila zmedena, hehe smile (jokingly).

Cas je na moji strani tako da lahko pocakam, ampak katere objektive pa za 5d kupiti!?

Ceprav odlocitve so tezke, ker lahko dobim za ceno 5d Bodyja 40d body in se zgoraj omenjena objektiva.

Najlepsa hvala za tvojo pomoc.

Lep vecer zelim!

BK
   0 

Urban Žitnik @UrbanZitnik 17. Mar 2008, 20:36

Ta petka kjub starosti ponuja nekaj več... ko gledam fotke od uporabnikov tega aparata, so enostavno popolnejše, boljše od drugih...
   0 

Lenart Senica @lenyn 17. Mar 2008, 20:50

Uzp, to ni od aparata. To je preprosto zaradi izpoplnjene tehnike ljudi, ki ga imajo v rokah. In tisti, ki imajo izpopolnjeno tehniko, ne posegajo po bodyjih a la 350d. Preprosto kupijo, kar je za njih najboljše.
No, 5kin senzor ponuja boljše obnašanje v svetlih delih, to se pa pozna pri raznih detajlih, sončnih zahodih ...
5ka je lušn aparat, ja. Pa lep tud sunny

LoveHate, ja za FF ni kakih pocenih all around zumov, to bi tudi jaz potreboval, ja. No, recimo kakšna Sigma 24-70 bi bila najbrž povsem ok, čeprav ...
No, edini sigmin objektiv, ki bi ga res imel je 12-24 - res norišnica na FF biggrin
   0 

LoveHate @LoveHate 18. Mar 2008, 06:08

Lep pozdrav!

Se mogoce kdo kaksno kritiko na katerega od teh aparatov?
Drugace res zaenkrat rajsi vzamem 40d z objektivoma in grem cez kaksno leto na 5d.

Kaj porecete?

Najlepsa hvala in lep (zasnezen?!?) dan zelim!

BK
   0 

Bojan Stepancic @bododo 18. Mar 2008, 09:30

Mogoče sem eden redkih, ki je presedlal iz FF na crop... Prvo sem imel 1Ds in menjal za 5D potem sem pa zadevšno prodal in sedaj imam 40D... če slikaš koncerte potem ti bo prav prišel širokokotnik... tukaj bi ti raje priporočil 10-22USM od Canona, ker je v primerjavi z sigmo boljši in tudi focus je bolj precizen. Sigma ima sicer dobro ostrino ne poda pa tako dobrih barv in kontrastov v slabi svetlobi. Sam sem nad 10-22 navdušen resnično super objektiv. Na 5d boš dal za tak objektiv malo manj kot 2000 eurov? če nisi pro občutno preveč... za razliko v ceni (kakih 1200eur) raje nabavi 70-200f4 IS odličen vsesplošni objektiv.

l.p.
Bojan
   0 

LoveHate @LoveHate 18. Mar 2008, 09:45

Lep pozdrav!

Hvala za odgovor(e).
Bom uposteval nasvet glede canona 10-22 in naredil par testov.
Me pa zanima kaj poreces/porecete na Tamron 17-50 2.8?
Bral sem teste o njemu in prebral same dobre kritike.

Trenutno ni budgeta da bi dal se ene 5000€ za objektive ce bi vzel 5d.

Ali je IS potreben pri 70-200 F4?, oziroma rajsi vzamem 70-200 2.8 brez IS?
Kaksna informacija bo zelo koristna se glede tega.

Lep dan zelim!

BK
   0 

Marko Jar @marko1 18. Mar 2008, 15:36

Mah, tisti, ki misli sedaj nabaviti 5d, naj pa vseeno še počaka do Photokine, da se vidi, kaj bo prinesla. Če ste čakali toliko časa, pa dajte še malo, do takrat pa z zdajšnim fotkajte. Ma ni da ni, da bo po photokini cena 5d še dosti nižja kot pa je sedaj. Hja, mogoče pa canon poleg naslednika 5d pride ven še z "cheap" FF verzijo.
   0 

Miha @mauss 18. Mar 2008, 16:39

vzemi 70-200 f2.8.
IS ti pomaga 'samo' pri statičnih motivih, povsod drugje pa f2.8.
...
   0 

Bojan Stepancic @bododo 18. Mar 2008, 18:14

Glede tamrona lahko rečem edino to kar mi je uspelo na hitro stestirati... ena kopija je bila odlična in brez napak na focusu druga pa je imela pri odprti blendi na robovih med ostrino in neostrino dvojni megleni rob, kar je posledica decentering efekta, zaradi katerega pride, ker leče v objektivu niso čisto ena nad drugo ali malo zamaknjene v osi. Tko da če boš nabavlu ta objektiv obvezno stestirat... me je pa presenetila sigma 17-70 f2.8-4.5. Vsaj moja kopija je bila zelo ostra pri odprti blendi in brez napak na fokusu. Na koncu sem se odločil za 50 f1.4 ter canon 18-55IS f 3.5-5.6. Oboje meje stalo približno isti denar kot če bi kupil Tamrona pri nas.
Kratek test tega objektiva sem objavil na blogu http://bophot.blogspot.com/2008/01/canon-18-55is-kratek-test.html
Če pa že nameravaš nabavit zoom z f2.8 malo počakaj. Sedaj ko je Nikon evforija bodo prodajal canonove objektive za drobiž tako da boš lohk dubu 17-55IS f2.8 za malo več kot 500eur.

l.p.
Bojan
   0 

LoveHate @LoveHate 18. Mar 2008, 18:50

Lep pozdrav!

Se 1x hvala za vse vase nasvete smile

Bomo videli kaj bo dal cas...

Lep vecer se naprej!

BK
   0 

Tomi @tomido 18. Mar 2008, 23:43

bododo je napisal/a:
Glede tamrona lahko rečem edino to kar mi je uspelo na hitro stestirati... ena kopija je bila odlična in brez napak na focusu druga pa je imela pri odprti blendi na robovih med ostrino in neostrino dvojni megleni rob, kar je posledica decentering efekta, zaradi katerega pride, ker leče v objektivu niso čisto ena nad drugo ali malo zamaknjene v osi.

Predvsem me zanima kako to izgleda? Se takoj opazi, ali je opazno ob dobrem učku?
   0 

jani peternelj @japani 19. Mar 2008, 09:12

40D trunutno za svojo ceno ponuja res veliko, nabav zravn še grip pa boš na konju, frendica mi je dala link to te zares poceni štacune na Nizozemskem:

http://www.digitalstreet.nl/product_info.php?cPath=438_439&products_id=4796&osCsid=p7g4g34pg9a8f36r8ms48m8uc1
   0 

Alien @Alien 19. Mar 2008, 09:43

Pa pošilja tale štacuna v Slovenijo? Kolikor sem jaz gledal vidim omenjeno le Nizozemsko in Belgijo.
   0 

canonndale @canonndale 19. Mar 2008, 11:23

Poglej malo po nemških internet trgovinah, kje je cena padla že pod 900€, če boš kupoval idea
   0 

iztok @izo 19. Mar 2008, 11:55

tole je najbrž z že odbitim cashbackom, al kako?
http://www.digitalstreet.nl/product_info.php?cPath=438_439&products_id=1688&osCsid=p7g4g34pg9a8f36r8ms48m8uc1
   0 

Peter Bernik @Noob 19. Mar 2008, 14:30

Lovehate: vprašaj se če imaš za 135L in nov standard zoom objektiv. Ne pozabi še na večjo kartico, najbrž tudi torbo in večji disk. Pa še malenkosti kot rezervne baterije itd. Mene je predvsem to odvrnilo od nakupa 5D jeseni, ker če primerjaš le bodya, potem tistih 900 EUR res ni tako velika razlika. Ko pa zračunaš za cel komplet, te pa na rit vrže...
   0 

LoveHate @LoveHate 19. Mar 2008, 17:55

Lep pozdrav!

Zelo veliko odzivov in to mi je vsec smile

Noob: To dilemo sem ze resil, pade 40d, ker je premalo budgeta grin

Dogovarjam se da vzamem 40d + grip + tamron 17-50 2.8.
Cez kaksen mesec vzamem canon 10-22 ali 70-200 2.8.

Brez gripa skoraj ne znam slikati, ze od eos 300 dalje smile Imam prevelike roke, hehe...

Mislim da se ne bom "nategnil"

Je pa res da cez mejo so stvari dosti cenejse, samo stvari ne dajo na obroke grin

Vsem 100x hvala!

Morda vas kmalu spet malo zagnjavim s kaksnim vprasanjem.

Lep dan se naprej!

BK
   0 

iztok @izo 19. Mar 2008, 18:42

fajn kompletek. mogoče še kakšen fiksen za lowlight in dof minimal in kakšen flešek in imaš vse (no, potem kakšno pametno stojalo itd itd biggrin ).
jst bom mogoče napraskal počasi za en 5d, zdej vse prodajam, ker je pr bajti, hehe.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati