0 

matjaž @maty 19. Mar 2008, 00:27

Ideja je taka: Nikon CoolScan LS-5000ED s avtomatskim podajalcem stane cca 2000 eur, če ga kupim na firmo potem pride 1600 eur. Če se nas zbere 10 in ima vsak samo 400 diasov za poskenirat, bo cena skeniranega diasa 0,4 eur, če nas bo 20 bo to 0,2 eur itd. Več bo diasov, cenejši bodo scani. Vsi interesenti naj se oglasijo na prosen.matjaz@gmail.com Pa napište, koliko diasov imate za poskenirat, pa še to, ali so v okvirčkih ali je film še nerazrezan (če bo dovolj interesentov lahko kupimo še roll adapter). Ko se nas nabere dovolj sporočim koliko bo stal scan pa gremo v akcijo.
   0 

Marjan Krebelj @Nikio 19. Mar 2008, 01:19

Rofl

In kam s skenerjem, ko so vsi ti diasi poskenirani?
Blog - Portfolio[/size
   0 

iztok @izo 19. Mar 2008, 01:26

jst mam še nekaj placa na mizi.. biggrin

drgač pa resno: taka zadeva ja fajn za kakšno društvo, klub ipd, ampak drgač se kompanija ne obnese v praksi ponavadi.
   0 

Andrej @fotokaj 19. Mar 2008, 08:54

idea

Se pravi... ti bi v bistvu rad samo dobil nazaj strošek nakupa skenerja; razumem prav?
Kaj takega bi bilo smiselno le, če bi vsi zainteresirani denar za nakup skenerja prispevali enakopravno, poskenirali diase, nato pa skener prodali naprej in si spet razdelili denar od prodaje.
Da bojo pa drugi tebi financirali skener - malo morgen!
   0 

ogabe @ogabe 19. Mar 2008, 19:30

Fotokaj verjames ali ne najslabse pridejo skozi naivnezi, ki mislijo tako kot ti (ali pa jaz, ker imam o teh stvareh enako misljenje). Najboljse pa pride skozi druga vrsta ljudi... tista, ki bo na koncu imela malo rabljen (cca. 4000 poskeniranih diasov ni ne vem kaksna obraba) scanner za 160eur.
   0 

matjaž @maty 19. Mar 2008, 20:23

v redu, pol pa skenirajte dijase za 2 eura po komadu
   0 

Andrej @fotokaj 19. Mar 2008, 20:35

Ne, ne, jaz se bom še bolj znašel - prešaltal bom s filma na digital ...
Rofl
   0 

Bostjan @Archie 19. Mar 2008, 22:17

Maty s ceno skenerja si kako leto za cajtom...pa skenirat nosiš nekam, kjer je razmeroma drago.
   0 

Peter Atanackov @Geo 19. Mar 2008, 22:53

Haha, kupte mi skener pa vam bom poceni skeniral, ce ne pa lahko drugje za vec Rofl biggrin.

Saj tako sem jaz to razumel.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati