0 

ALEŠ @lekss 21. Mar 2008, 13:06

Ker sam nimam nobenih izkušenj z zrcalno refleksnimi fotoaparati bi vas prosil za pomoč, ker ne vem kateri je bolj vreden nakupa. Kupujem seveda rabljen aparat, ker mi to narekuje moje finančno stanje.
Po nekaj urnih pregledih ponudb in testov in glede na moje finančno stanje se odločam med naslednimi aparati:

1. CANON EOS 350D
2. SONY ALPHA A100
3. PENTAX K100D

Katerega naj kupim in zakaj ??

Hvala za pomoč!

lp
   0 

brane @brejn 21. Mar 2008, 13:24

Joj na to temo je bilo napisano že tako veliko...
Morda bi bilo najbolje da sam pobrskaš in najdeš odgovore!
Kaj boš slikal,koliko denarja imaš.....veš sam najbolje!

Lp B
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 21. Mar 2008, 13:33

@lekss: popravi naslov teme z malimi črkami
   0 

ALEŠ @lekss 21. Mar 2008, 13:35

Pregledal sem veliko testov, ampak vsak test pač hvali aparat, ki ga testira.
In dejansko ne pove kateri je boljši.

Glavni namen je slikanje artiklov v prostoru (za katalog ipd.), rad pa tudi kaj poslikam v naravi.
denar na voljo: do 450eur
   0 

ALEŠ @lekss 21. Mar 2008, 13:40

Seveda pa mi lahko tudi vi svetujete kateri drugi fotoaparat, pač naj bi bil v približno istem cenovnem rangu.
   0 

Miha @mauss 21. Mar 2008, 13:43

Canon 350d. sploh pa, če misliš dokupovat opremo, novo ali rabljeno.
zakaj? preglej forum!
...
   0 

iztok @izo 21. Mar 2008, 13:50

najboljšega ni, so samo uporabniki in njihove želje. enemu paše nekaj, drugemu spet nekaj čisto kontra. in dejte se enkrat navadit razmišljat v tej smeri, da nabava določenega dslr-ja pomeni vstop v določen sistem, vezan na znamko in pač vse, kar je povezano s tem (objektivi, fleši itd itd).
in ko gledaš sistem, se lahko računica drugače izide kot samo če gledaš body (tako po financah, kot po uporabi).
za slikanje artiklov je vsak več kot sposeben nardit dobre razultate, vendar bo treba imet tudi kakšen pameten stativ, objektiv, osvetlitev ipd (poleg izkušenj, znanja in talenta, seveda). in to bo najbrž malce več, kot ta znesek, ki ga omenjaš.
   0 

ALEŠ @lekss 21. Mar 2008, 13:55

Bom pa vprašal takole.
Za kaj bi se vi odločili?
   0 

Matjaž Milharčič @MatH 21. Mar 2008, 14:38

Jazst sem se že odločil za Pentax K100D Super kit (444€ Hartlauer). Sicer pa bo za slikanje artiklov dober vsak od naštetih.
Kdor kadi sto let, dolgo živi.
   0 

Aleš @lial 21. Mar 2008, 17:02

@lekss:
Če te zanima rabljena Konica Minolta 5D, malo uporabljana, s popolnoma novim objektivom Sony 18-70, za manj denarja kakor si zapisal, se mi javi na ZS

Pa tudi kdo drug, če želi grin

LP
   0 

ALEŠ @lekss 21. Mar 2008, 23:56

Rad bi še nekaj dodal mojemu vprašanju, kateri mi bo v osnovnem setu nudil največ, torej pri katerem ne bom rabil kupovat preveč dodatne opreme?
   0 

roman @romeno 22. Mar 2008, 01:55

To bo pa Canon S5 Rofl, ker pri vseh naštetih boš moral dokupit še objektive.
   0 

Žiga Šparemblek @ZiZa 22. Mar 2008, 12:36

lekss mal si preber kaj DSLR dejansko je... ter kaj so osnove fotografije... pol pa sprašuj... upset
http://photoziga.blogspot.com/
Remove the front cover from the lens before photographing!
   0 

Peter @Focus 22. Mar 2008, 16:58

Jaz bi še enkrat kupil CANON EOS 350D . Ima izredno malo šuma, CMOS senzor, ločeni mali monocromtski LCD z nastavitvami fotoaparata, sprejema objektive FF itd. Najvažnejše pa je, da ti Canon nudi največ dodatne fotografske opreme, objektive celo v štirih cenovnih rangih (kje dobiš fix 50mm f/1.8 za 80 EUR ?), tudi večina ostalih (Sigma, Tamron, Tokina..)proizvajalcev najprej pokrije Canona in Nikona itd. Pri DSLR se ne kupuje za razliko od kompaktnih aparatov posamezni aparat (Body), kupuješ namreč sistem.
Pri svoji odločitvi pa vsekakor akceptiraj nasvet romenota ni od muh.
   0 

ALEŠ @lekss 22. Mar 2008, 17:14

Recimo kaj bi bilo bolje:

Canon eos 350 d + objektiv 18-55 ali
Sony alpha a100 + objektiv 18-70

Ali bi to bilo zadosti za moje potrebe ali ne, ali naj kupim kompakta?

lp
   0 

iztok @izo 22. Mar 2008, 17:32

čist tako bom povedal, če mislite samo z kit objektivi fotkat na dslr-ju, potem rajš kupite kompakta. resno.
sej večina jih to pogrunta potem in začnejo šparat za boljše steklo in ne tolk glih za tist malce boljši body, ki ima knof ali dva več, sliko pa v praksi skorajda identično.
   0 

Žiga @zcetrt 22. Mar 2008, 17:50

Med kit objektivi obstajajo kar konkretne razlike. In za nekoga, ki v DSLR vstopa, je kar pomembna kakovost kit objektiva, saj ostalih nima, za nakup profesionalnih pa nima denarja ali pa se mu ne zdi vredno prehitevati samega sebe.

Nekatere kit objektive zato hitreje prerasteš kot druge. Zato se je vredno pozanimati pred nakupom prvega DSLR-ja tudi v tej smeri.

Le moje mnenje...
   0 

Peter @Focus 22. Mar 2008, 17:53

Izo ti je dobro odgovoril, ni kaj za dodati.

Precej lastnikov DSLR-jev nas je prej fotografiralo že s SLR. Zaradi visoke ceni smo si pred petimi ali nekaj več leti lahko kupili le (pregrešno drage) digitalne kompakte, ki seveda niso zadovoljevali naših želja iz obdobja SLR (nastavitve, dof, široki kot....) zato smo prešli na DSLR-je, a smo se ves čas zavedali, kot je povadal izo, da je treba šparat za boljše steklo, ki veliko stane, potem pride neobhodna zunanja bliskaviaca, obvezni stativ...

Če misliš fotkat kake "hausbal" zabave, družinske fotke, ali kak počitniški posnetek, potem si raje kupi dober kompakt in verjemi mi, da bo odlično zadovoljil vse tvoje potrebe, posnetki pa bodo veliko bolj "všečni", kot tisti narejeni s poceni kit objektivom, če pa se misliš z fotografijo "ta zaresno" ali vsaj za "svojo dušo" ukvarjat potem pa izberi DSLR in vkalkuriraj še za nekaj tišoč evrov bodočih izdatkov za "nadgradnjo" - steklovina, blic, stojalo itd.
   0 

ALEŠ @lekss 23. Mar 2008, 00:45

Kot že prej povedano bi v prvi vrsti rabil aparat za slikanje artiklov za katalog, ne na profesionalni ravni ampak morajo slike vseeno bit kar se da kvalitetne, saj se dejansko kupec odloči za nek artikel glede na sliko, ki jo vidi.
Počasi spoznavam, da DSLR res ni zame in se bom verjetno odločil za kompakten aparat.
Seveda pa bi vas tudi v tem primeru prosil za pomoč pri izbiri, katerega izbrat, da bodo slike kolk se da kvaltetne.

lp
   0 

misfits @misfits 23. Mar 2008, 00:53

Če boš slikal artikle za katalog, po moje sploh ni treba, da je aparat sposoben naredit zelo kvalitetne slike (to je bolj pomembno, za večje povečave). Pri taki zvrsti fotografije se mi zdi najbolj pomembna osvetlitev. Tak da raje razmišljaj katere fleše, luči... boš kupil devilish

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati