0 

zvone @zvonen 23. Mar 2008, 19:40

Prosim za pomoč. 14 letnega, tehnično zelo nadobudnega sina bi želel usmeriti v fotografijo. Skoraj prepričan sem, da mu fotografiranje ne bo muha enodnevnica, ko ga bom rahlo"potisnil" v to smer. Naj mu na začetku kupim kompkakta (vidim,da mu je všeč možnost raznoraznega experimentiranja - sploh se navdušuje se nad možnostjo večjih sprememb gorišnice) ali pa že kar DSLR kamero. Prosim tudi za namig. katero kamero kupiti v prvem in drugem primeru. Vesel bom vsakega konstruktivnega predloga.
   0 

Matej Mišvelj @matej_m 23. Mar 2008, 20:01

kupi mu kakega canona s3 is ali kaj podobnega od konkurence in naj spozna aparat v piko. ko bo po nekaj letih ugotovil zakaj bi res rad boljši aparat bo pa verjetno že čas za novega.

LP
   0 

andraz @stabilo 1. Apr 2008, 21:58

canon g9 oz. g7 je najboljši nakup, ni kaj razmišljati najboljši približek DSLR-u možnost posneti fotografije v RAW kvaliteti,....

LP
   0 

Uroš Uršej @Lucifix 1. Apr 2008, 22:02

@zvonen: popravi naslov teme z malimi črkami
   0 

Janez Šturm @jj65 2. Apr 2008, 06:21

Kupi mu raje vstopnega DSLR. Ima manj zakasnitve na sprožilu in več možnosti 'experimetiranja'. Cena je pa tako podobna. Pol bo pa žepnino raje za leče kuril, kot za bedarije. Lp j
   0 

Gasper @gash 2. Apr 2008, 12:11

Jaz pravim, da je za 14 letnika en kompakt najboljša izbira. Nekaj, kar ima vse manualne nastavitve, da bo lahko spoznaval osnove. Če bo res navdušen pa mogoče kdaj slr. To naj se potem sam odloči.
   0 

Bostjan @Archie 2. Apr 2008, 12:37

Pri 14 sem jaz že škljocal s SLR kamero (Zenit in Praktica PLC3) in cele dneve previsel v temnici. Če fanta zadeva zanima, potem svetujem nakup vstopnega DSLR-ja. Drugače bo treba čez kako leto pod nujno menjat in bodo spet stroški. Manualne nastavitve na kompaktih so pa tako nerodne, da kar res ni.
Jaz bi razmislil tudi o kakšnem rabljenem Nikonu D70 ali kej podobnega. Odličen aparat za smešen denar.
   0 

Gorazd Zupančič @Zupi 2. Apr 2008, 12:51

Kup nej zrcalca in obvezno rabljenega, cene so šle v podn
   0 

Miran Zadravec @kanuc 2. Apr 2008, 18:37

Archie je napisal/a:
........Jaz bi razmislil tudi o kakšnem rabljenem Nikonu D70 ali kej podobnega. Odličen aparat za smešen denar.

Res je Nikon D70 + oprema bigeek

LP
Nikon D700 - Nikon 16-35 VR - Nikon 50 1,4D - Nikon 85 1,8G smile - Nikon 105 VR - Nikon 70-200 2,8 VR - 2 x Nikon SB 900
   0 

Tina @tjanka 7. Apr 2008, 17:02

Ja, vsekakor raje DSLR vstopnega razreda, ker omogoča veliko več. Sedaj dobiš npr. Nikon D40 že za nižjo ceno kot kašen boljši kompakt. Veliko več bo lahko s tem eksperimentiral, pridobil na hitrosti, kvaliteti,..v primerjavi s kompaktom.
   0 

jan @jan_p 7. Apr 2008, 19:08

Se strinjam kup vstopni dslr.
   0 

andraz @stabilo 9. Apr 2008, 21:15

tjanka je napisal/a:
Ja, vsekakor raje DSLR vstopnega razreda, ker omogoča veliko več. Sedaj dobiš npr. Nikon D40 že za nižjo ceno kot kašen boljši kompakt. Veliko več bo lahko s tem eksperimentiral, pridobil na hitrosti, kvaliteti,..v primerjavi s kompaktom.

hočeš reči da bo začetnik dobil več z d40 kot npr. z G9.
potem bo po tvoji logiki s canonom 5D že odličen fotograf.!!??

LP
   0 

Pentagor @Pentagor 10. Apr 2008, 11:26

Moje mnenje je sledeče: če si na začetku fotografije in te zadeva potegne, potem preprosto kamero hitro prerasteš (mesec ali dva) in si želiš več.
Tudi jaz bi se pridružil mnenju, da začni z vstopnim DSLR.
   0 

Matjaž Milharčič @MatH 10. Apr 2008, 13:12

Kaj pa zdaj uporablja??
Kdor kadi sto let, dolgo živi.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati