0   

blaž @blaz20 25. Mar 2008, 17:40

Torej kaj kupiti?

Ali canon s5 is ali olympus sp-560 UZ? Cenovni razred je nekje isti(350-400 eurov). Fotoaparat pa bom rabil predvsem za na pot(potovanja, izleti) in mogoče kakšna fotka doma. Sem amaterski fotograf in to tudi nameravam ostati. Kot vsi pa bi rad največ za malo denarja:)smile

Vnaprej hvala in lep dan,

Blaž smile
 0   

Blaž Moškrič @mosseero 26. Mar 2008, 09:07

Da te še malo zmedem: ravno je prišel na police SP-570 UZ. Morda bi se ti splačalo vsaj pogledati še tega.

Pa dodajmo še, da se je s tem modelom Olympus končno znebil xD formata spominskih kartic. Zraven namreč dobiš adapter, ki sprejema microSD kartice, vgrajena je pa tudi podpora za SDHC microSD kartice, recimo za Sandiskovo 6GB kartico. Se pa tega dejstva ne oglašuje ravno na veliko, ker je Olympus s Fujifilmom "izumil" xD format.
 0   

Tina @tjanka 7. Apr 2008, 17:07

Dejstvo je, da ti fotoaparati z ultra zoomom upočasnijo delovanje in niso uporabni na večji goriščnici brez stativa. Moje mnenje je, v tem primeru, opustiti in eno in drugo in se odločiti za vstopni fotoaparat DSLR, ki so ravno tako enostavni za uporabo in namenjeni amaterjem. Veliko bolj primerna zadeva za potovanje. (npr. Nikon D40, Canon EOS 400D,..)
 0   

Tina @tjanka 7. Apr 2008, 17:08

Pa tudi cena je zelo ugodna.
 0   

Miki @Miki 8. Apr 2008, 06:38

Oba sta dobra. Za tvoje potrebe nikakor ni potreben DSLR. Poleg tega niti slučajno ni zadosten. V smislu koliko stane, da dosežeš podoben razpon. Dobro je tudi, da ima čim širši kot zajema.
 0   

Jaka Ješe @Jaka83 19. Apr 2008, 09:01

tjanka je napisal/a:
Dejstvo je, da ti fotoaparati z ultra zoomom upočasnijo delovanje in niso uporabni na večji goriščnici brez stativa. Moje mnenje je, v tem primeru, opustiti in eno in drugo in se odločiti za vstopni fotoaparat DSLR, ki so ravno tako enostavni za uporabo in namenjeni amaterjem. Veliko bolj primerna zadeva za potovanje. (npr. Nikon D40, Canon EOS 400D,..)

Dejstvo, da ima dva stabilizatorja noter je očitno bilo spregledano, kne? In včasih je fino kakšno stvar tudi sprobat realnočasovno, ne pa nekaj na pamet govorit.

Pa brez zamere.
 0   

Elvis @Turtle 19. Apr 2008, 13:55

Moj bratranec je kupil Olya 650 UZ in je zelo zadovoljen, sicer bi se pa res splačalo še malo pogledat 570 UZ. Kar se tiče Canona, pa pravijo da je IS3 boljši od IS5 pa še cenejši je...
DSRL je pa kar se denarja tiče jama brez dna, ga imam in vem kako je to (ta objektiv, pa un objektiv, pa stojalo, pa glava, pa externi flash, pa sprožilec...). Nikoli konca. Se pa da z njim marsikaj naredit, kar se z kompaktom zelo težko ali pa se sploh ne da.
 0   

Elvis @Turtle 19. Apr 2008, 13:58

Pardon, sem mislil Olya 560 UZ.
 0   

klemen @soled 27. Apr 2008, 13:42

https://www.slo-foto.net/ftopict-11579.html
 0   

zoranv @zoranv 8. Maj 2008, 14:42

Imam Olya 560 uz, prvi občutki - razočaranje. Po 6 mesecih uporabe pa ga nebi nikoli več zamenjal za cannona! Imam še sicer ixusa in powershota, oba se skrijeta v barvah pred olyjem. Garantirano! Treba se je navadit, da ima preveč samosvojih rešitev, potem si pa zmagal na celem področju. Da ne omenjam 18x optike, ki se pri IS5 konča pri 12.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati