0   

Maruša @MaaBee 1. Apr 2008, 12:43

Letos nameravam prestopiti v "DSLR razred". Finančno ciljam na rang obeh omenjenih fotoapartov (več ne gre in se mi zaenkrat tudi ne izplača). To, kar bom kupila, imam namen imeti vsaj nekaj let. Nisem in ne bom profi, bi pa vseeno rada s fotografiranjem nekam počasi prilezla.
Torej, glede na navedeno, vas prosim za mnenja, katerega mi bolj priporočate.

Fu ful hvala biggrin

:m)
 0   

iztok @izo 1. Apr 2008, 12:57

fact1: malo poglej v forum oz uporabi iskanje zgoraj desno, teh tem je bilo tolk, da je žr kr mučno vsakiš eno ta isto poslušat.
fact2: skoraj ziher boš nadgradila body (ne svoj, hehe) v letu, dveh, zato rajš investiraj v dobre objektive, stojalo ipd, za sliko to naredi več, kot samo firma aparata ali par tipk na ohišju.
 0   

Boštjan @stipe 1. Apr 2008, 13:06

MaaBee, poleg že navedenih dejstev s strani izo-ta ti priporočam, da malo pogooglaš in najdeš kak čimbolj neodvisen review ali pa celo primerjavo omenjenih dveh modelov. Take teme na forumih namreč najpogosteje precej skrenejo in se prelevijo v neskončno dokazovanje pristašev ene in druge znamke, kateri je boljši (seveda vsi vidijo le pluse svojega in minuse drugega) devilish .
 0   

Alien @Alien 1. Apr 2008, 13:09

Kaj zdaj ovinkarite, D60 je boljša izbira. (60D ni spljoh) bigrazz
 0   

Maruša @MaaBee 1. Apr 2008, 13:23

yes

Se opravičujem - najbrž imate res že dovolj teh jajc grin
Izo, fotkam s Canonom G7 in dvomim, da se mi splača investirat v našteto.
Alien, jaaaa, D60 no.

Hvala vsem thumbsup
 0   

iztok @izo 1. Apr 2008, 13:23

pazi pr d60, je treba bit pedanten, hehe.
 0   

Ban @Ban 1. Apr 2008, 13:29

Kolikor sem jaz zadnjič malo sprobal nikon d60, se mi zdi da ima tistih par funkcij, ki po mojem mnenju prevagajo. Predvsem se mi za začetnika v DSLR uporabna funkcija D-lightning, poleg tega ima zelo prijazen in enostaven meni in pa očitno zelo učinkovit protiprašni sistem(tega nisem sprobaval, sem pa prebral pri sosedih,kjer je bil ravno objavljen test), nikon ima za mojo roko veliko boljši oprijem oz. grip kot pa canon, tako da se bi jaz odločil za nikona, kit objektiv 18-55 ima še stabilizator.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 1. Apr 2008, 14:21

Kaj pa Canon 450D?
 0   

Maruša @MaaBee 1. Apr 2008, 14:51

Mhmmmnja,
za 400-tko bom najbrž uspela skup napraskat, 450 je pa že kar nekaj dražji ...

Nikon, praviš, Ban? Saj ravno zaradi naštetega sem v dilemi - znanec fotograf, ki fotka z Nikonom, je pravtako pohvalil funkcije in meni.
Ampak canon 400d pa tudi ni tako mimo, no - sem šla prebrat vse ocene pod rubriko fotoaparati, že pred časom pa me je zanj navdušil nek drug znanec, fotoreporter.

Je še čas - čakam, da nakažejo dohodninsko vračilo, potem se pa dokončno odločim grin

Hvala vam!!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati