0   

PRIMOŽ BABIČ @CYRIAX 3. Apr 2008, 11:32

Prijateljica mi bo iz Usa (B H Photo) prinesla in sicer Ali Canon 430 ex ali SigmaEF-530 DG Super E-TTL II .
Glede na to da je sigmin samo 9 dolarjev dražji , mi je vseeno katerega nabavit.
Vem, da je sigmin močnejši in vse ostale karakteristike.
Flash bom Uporabljal na Canon 350 d( če bo kdaj cekin tudi 40 d,, na ff po vsej verjetnosti nebom šel) zaenkrat z objektivom sigma 70-200 2.8 in pa tudi z objektivom Canon 100 usm macro.V makru kolikor vidim dostikrat prav pride z softboxom.
Sprašujem zato ker bereš razne forume, kjer večina hvali 430, Sigmo pa tak tak.
Pomembno pa mi je tudi to ker pač gledam naprej in Sigmin lahko uporabljaš kot master , Canon 430 pa ne ( vsaj tako mislim confused )Če imam narobe me popravite:

Vsak nasvet dobrodošel
 0   

Jessie @Jessie 3. Apr 2008, 11:48

Imaš prav...kupi Sigmo! thumbsup
 0   

Žan Kuralt @zkuralt 24. Sep 2008, 14:30

ka pomeni da jo lahko uporabljaš kot master?
zanima me tud če lahko z lahko s zunanjo bliskavico slikaš tudi z krajšimi časi, ker zdj je najmanjši čas 1/200 če imam odprt fleš.
 0   

Boštjan @stipe 24. Sep 2008, 20:30

zkuralt je napisal/a:
ka pomeni da jo lahko uporabljaš kot master?

Pomeni, da zna ta bliskavica brezžično prožiti druge (slave) bliskavice.

zkuralt je napisal/a:
zanima me tud če lahko z lahko s zunanjo bliskavico slikaš tudi z krajšimi časi, ker zdj je najmanjši čas 1/200 če imam odprt fleš.

Ne, to je odvisno od bodyja, ne od bliskavice.
 0   

Anže @AlienW 24. Sep 2008, 21:15

Pop-up ali natični fleš?
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 24. Sep 2008, 21:21

Če izbereš funkcijo lahko uporabljaš tudi 1/4000 s canonovo bliskavico, za sigmo nevem samo verjetno tudi ima to. Pri Canonu za pogrešam to da ga ne gre prožit z bliskom druge bliskavice, kar pa če se ne motim pri Sigmi lahko.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati