0   

BubikolRamios @BubikolRamios 8. Apr 2008, 08:04

Sigma

tule na dnu piše:

Nikon mount of this lens is not equipped with an aperture ring, therefore, depending on the camera model some functions may not work.

Če kdo to že ima, kaj to pomeni ....
 0   

ziga @ZiGGi 8. Apr 2008, 08:15

Če prav razumem gre za obroček z zaslonko. Se pravi da na digitalu tega itak ne uporabljaš, prav bi ti lahko prišlo le če bi imel starejši nikon manualc ala FM2 ali podobno...
 0   

miha @mihaaa 8. Apr 2008, 08:20

tocno tako kot pravi ziggi
 0   

Bostjan @Archie 8. Apr 2008, 10:46

Pri vsej tej zgodbi je žalostno še to, da brez ringa z blendo na objektivu odpade uporaba extension obročkov in mehov. Ne vem, če ima Kenkovi obročki kontakte ali ne, ampak Nikonovi jih nimajo sad .
 0   

BubikolRamios @BubikolRamios 8. Apr 2008, 11:51

Kako pa to ? Tamle piše da se da vmes dat telekoverterje, a to pomeni da tud uporba telekonvertejev na nikonu odpade ?
 0   

miha @mihaaa 8. Apr 2008, 12:25

jaz se s tem nebi strinjal,.. kot se jaz spomnem obrocki delajo,.. Tc pa tudi,.. mislim da je Archie hotel rect da nikonovi nimajo (kar ne vem 100%, ceprav bi rekel da tud itisti imajo), obrocki morajo imeti kontakte in naceloma dela, vsekakor pa prej sprobaj ce ti je to pomembno,..
 0   

Alien @Alien 8. Apr 2008, 12:54

Sigmini telekonverterji delajo, vprašanje pa je, če recimo dela Kenko, najbrž ne. Nikonovi telekonverterji pa itak ne.
 0   

miha @mihaaa 8. Apr 2008, 12:57

kolikor se spomnem kenko dela,.. mam jaz.. ceprav sem pa probal samo pred nakupom ce se prav spomnem biggrin
 0   

Bostjan @Archie 8. Apr 2008, 12:57

Nop, Nikonovi PN-ji in PK-ji nimajo elektro kontaktov, ker so še iz manualnih cajtov.
 0   

miha @mihaaa 8. Apr 2008, 14:11

no sam nekateri nikkor TCji imajo kontakte in omogocajo tudi VR se mi zdi (za VR spet nisem 100%, za kenko sem),... recimo en stavek iz nikoniansov na hitro najden ...
"The TC-xxE II TC's are designed to fit only the longer AF-S Nikkors. A Kenko Pro 300 1.4x TC will fit (and should AF in good light) on the 75-300mm, and will also fit and give AF and VR on the 70-200mm".. sploh pa a ni nobenga ki bi imel nikonove Tcje,.. al so vsem predragi biggrin biggrin...

oz imam en drug predlog,.. klici uvoznika za sigmo ce kaj ve, pa nikon slovenija ce kaj vejo,.. ce ne bodo vedlei (ker gre za razlicne firme nikon tc in sigma objektiv) pa prasi npr sigmasa ce ti posodi ali obratno,.. po moje da bi se kaj dalo zment

se kaksen koristen link

KLIK1

KLIK2

KLIK3
 0   

gogo @gogo 8. Apr 2008, 18:21

Ti Nikonovi TC 14 EII in 17 EII delata samo z AFS teleobjektivi in še to ne vsemi - predvsem tele (vem za 70-200, 80-200, 300 4,0, 2,8 in naprej). (isto TC 20 E)
Kenko 1,4 dela AF tudi na prikli (ali na vseh objektivih - skoraj- nekateri imajo preveč nazaj postavljene leče...).
Sigma pa z nekaterimi sigmami - predvsem modeli ki imajo vgrajen motor v objektivu (npr. 80-200 2,8 AF-D ne dela s Sigmo ali Nikonom - dela pa s Kenkom, enako 80-400 VR).
Kenko ima prenos iz šraufa na telesu na objektiv, za AF, drugi pa ne.
So pa Nikon TC zunaj že od 260 EUR dalje in 1,7 je super (malo slabši IQ kot 1,4 ampak še vedno zelo dober in mnogo daljši kot 1,4). AF dela v normalnih pogojih tudi z objektivi z zaslonko f/4,0 in TC 1,7. V zelo slabi svetlobi pa lahko jenja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati