0   

Andrej @andrejmf 10. Apr 2008, 11:12

Kupujem majhen fotoaparat po možnosti s širokim kotom(28mm). Uporabljal bi ga predvsem za slikanje pri plezanju(hribi) pa tudi kot družinski fotoaparat.Približno za isto ceno(200EUR) se dobi Ricoh R7 , Panasonic fx33 ali fx55 . Sedaj pa sem v dilemi katerega bi vzel ?
 0   

Rudi Robič @ferrari 10. Apr 2008, 19:30

Panasonic Lumix DMC-TZ3 digitalni fotoaparat
 0   
 0   

Andrej @andrejmf 16. Apr 2008, 08:24

Hvala za odgovore.Vsi zgornji so mi ali predragi ali pa preveliki. Zelo mi je pomembna velikost(debelina) in široki kot.Sedaj imam že Canon A610 pa je prevelik za v srajčni žep.
 0   

Janez Šturm @jj65 16. Apr 2008, 08:30

Ni vse v majhnosti. Vprašaj punco/ženo! Lp j
 0   

Primož @Zebdi 16. Apr 2008, 08:59

Za plezanje v hribih je A610 popolnoma uporaben. Torbico si z vponko pripni na naramnico od nahrbtnika, pa si zmagal. Tako boš lažje dosegel aparat, ko ga boš potreboval, hkrati pa ga lahko zavaruješ še pred morebitno izgubo. (Ja, enkrat mi je že odletel aparat čez steno). Druga stvar je pa široki kot...
 0   

Andrej @andrejmf 16. Apr 2008, 12:17

Predstavljaj si da plezaš kar težko smer. Krame imaš toliko da aparat lahko spraviš samo v nahrbtnik. In potem so vse slike v glavnem iz kakšnih zelo lahkih predelov ali štantov.Pa še to se mi dostikrat ne ljubi nahrbtnik dol - nahtbtnik gor - fotoapart iz torbice .... Res si želim nekaj majhnega.
 0   

Primož @Zebdi 16. Apr 2008, 12:34

Ja, saj si predstavljam grin Ravno zato ga imam pripetega na naramnici (na prsni strani, v višini prsi) in ne v nahrbtniku. Ogromna prednost je to, da je dosegljiv z eno roko, pa še s kratkim prusikom ga lahko zavarujem pred morebitnim padcem v globino. Pri tem sistemu odpade snemanje nahrbtnika, iskanje po njem, etc. Ostalo kramo imam navešeno na plezalnem pasu, le kakšno gurtno si obesim okoli vratu.
 0   

Janez Šturm @jj65 16. Apr 2008, 20:08

Saj te razumem, pa vendar. Če hočeš imeti dobre fotke 'smeri', potem moraš iti ven. Ali se kje obesit in počakat, ali pa iz sosednje smeri ali kod drugod. V sami smeri, je težko kaj naredit (običajno). Kot si napisal: 'na štantu'. To je ali pa ni. Kaj tist nikon p50 ti je prevelik?!? Tisti tanki in sploh in oh glede oblike so bolj tako tako glede rezultata slikanja!?!
Kadar hodim z rudzakom imam običajno na zgornjem traku (med naramnicama) obešeno še magnezij vrečko (čisto in novo) s fotoapratom. Ampak tako plezat je precej čudno. Lep večer. j

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati