0   

Aleš @lial 16. Apr 2008, 08:52

Nikoli si nisem mislil, da bom tudi sam postavil vprašanje v stilu: kaj mi priporočate, pa ne zato, ker bi toliko vedel o aparatih, bolj zaradi sistema, ki sem ga uporabljal do sedaj pri iskanju opreme za svoje zahteve.

Torej: za digiskopijo uporabljam kompakt-a Nikon 4500, ki bi ga želel nadomestiti z predvsem lažjim in novejšim modelom. Pomembna mi je velikost ekrana in tipalo med 8 in 10Mp, zoom ne večji od 4x in začetna goriščnica čim večja (!!), torej med 34 in 38, zaslonka pa kar se da odprta. Cena recimo do 250€.
Ker sem v zadnjem času preskusil kar nekaj modelov (Sigma DP1, Fuji J10, Fuji J50, Casio 880 in zx1000), pa me nobeden ni prepričal, sem se resnično znašel v dilemi kaj narediti.

Če ima kdo idejo, kaj naj še pogledam, bom več kakor hvaležen!

LP
 0   

Aleš @lial 17. Apr 2008, 18:59

Danes sem izločil še Sony-ja W170, morda pa bi bil W200 pravi, samo ga nisem nikjer našel za preskus. cry

Kriza.
 0   

Aleš @lial 29. Apr 2008, 17:55

Pa da zaključim zgodbo: po preskušanju še nekaterih modelov sem pristal na Pentax-u A30. Ima vse, kar sem želel, po prvih - današnjih - testiranjih pa je zame pravo odkritje.
Združljivost s spektivom, odzivnost, uporabnost menijev, AS delovanje, velikost vse je tako, kakor sem pričakoval.
Še malo mehaničnih dodatkov in digiskopija bo lahko zopet zaživela.

LP

P.S.: hvala vsem, ki bi mi lahko pomagali z nasvetom, pa tega niste storili.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati