0   

Bojan Stepancic @bododo 17. Apr 2008, 18:44

No končno je tukaj... zelo dolgo časa so ga napovedovali, dolgo časa smo čakali in prav je tako saj tokrat Tamron vsaj kar se tiče optične kvalitete ni privolil v kompromise.
AF sicer ni med najhitrejšimi je pa uporaben za normalno hitre motive, predvsem pa je zelo natančen in pri statičnih motivih zanesljiv.
Objektiv je oster pri blendi f 2.8 in vseh nastavitvah zooma....

Nekaj primerov: Vse slikano v jpg-ju in nobene dodatne obdelave na računalniku... moje standrdne nastavitve. Fotografirano pri 200mm in f2.8

100% crop

100% crop

Še nekaj primerov na blogu: http://bophot.blogspot.com/
Podroben test sledi...

sunny
 0   

Marko @piloot 17. Apr 2008, 18:55

Ni slabo! Koliko pa je kaj težek ta Tamron (mislim €).
 0   

Andrej @fotokaj 17. Apr 2008, 19:21

Fajn, niti nisem nikdar dvomil v to, da bo tale Tamron optično soliden objektiv. Kaj pa mehansko, kvaliteta gradnje, ohišje; kakšno mnenje?
 0   

iztok @izo 17. Apr 2008, 22:34

lepo, se mi je zdelo da bo fajn zadeva to. za fokus sem pa kr pričakoval, da ne bo najhitrejši, pri tamronih res samo še usm/hsm varianta manjka...
predvsem je pa lepo, da dobiš blendo in nastavek za stojalo zraven, kar ni glih vsakič pr canonu (vsaj pri 70-200 f4 in ne is 2.8 varianti, če se prav spomnem).
pri prvi fotki je malce fulan fokus (ali pa je bil mogoče malce predolg cajt za čisti ostro fotko, čerpav dvomim pr f2.8 blendi), drugi posnetek pa je zadet v nulo in se vidi, da je ostri zelo dobra za odprto blendo.
a si probal kakšno sledenje z zaporednimi posnetki? to bi bilo fajn videt, sploh v kombinaciji z 40d-jem.
 0   

Bojan Stepancic @bododo 18. Apr 2008, 08:32

Cena za tole zadevco je na gotovino cca 780 EUR (pred časom cena za stare zdelane Sigme).
Mehansko je objektiv bomba ... malo spominja na 80-200ED f2.8 D od nikona. Težak je malo več kot kilogram. Robustna kovinska, alu, konstrukcija, nobene plastike in gumirana obroča za fokus in zoom. AF - MF preklop je direktno na obroču za fokus. Samo premakneš ga navzdol pa si že na MF-ju. Ko sem fotografiral te prve posnetke sem imel malo narobe nastavljene CF. v 40D. Moram ponoviti zadevo. Glede sledenja je pa tako, da če se objekt premika direktno proti tebi kar precej fali samo tudi pri 70-200 od canona nisem dobil presenetljivih rezultatov!!! Skratka moram še malo potestirati pa povem kaj več.
 0   

Miha Babnik @mbabnik 18. Apr 2008, 09:32

Tole je pa videti kar dobro. Dolgo sem pričakoval tak objektiv od Tamrona, da dopolnem 17-50/2.8.
 0   

iztok @izo 18. Apr 2008, 09:33

ja, sledenje objekta proti kameri je za kamero/objektiv najbolj neugoden baje, sploh če objekt nima nekih kontrastov, ki bi omogočili lažji ulov af točki. no, seveda je tudi odvisno, kakor hiter je fokus pri tem (tako kamere kot objektiva).

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati