0   

Jože @thejojo13 18. Apr 2008, 08:45

Pred časom sem se od kolega izposodil Digitalni fotoaparat Fuji finepix S 7500. Slike so mi bile fenomenalne glede na dejstvo da sem slikal v zaprtem, dokaj temnem prostoru - modno revijo frizur in kolekcije oblek... Sedaj sem se odločil, da bi podoben fotoaparat kupil tudi sam, saj je moj Canon ixux330 malo slab in ni kos takim fotkam, kot bi si jih jaz občasno želel. Malo sem gledal Finepix s5000, ki je cenovno ugoden, pa rabljene S7000, celo rabljenega s9700...
Samo se ne znam odločiti, ker imam premalo izkušenj...No pa predvsem všeč mi je bil ring gumb za pribljiževanje "na objektivu" pri tem S7500...
Mi lahko prosim malo svetujete?

Že v naprej se zahvaljujem za odgovore in pomoč

LP Jože
 0   

Saša Manojlovič @DrJotz 18. Apr 2008, 12:43

Govoriš o 4 leta starih modelih, kar je že daleč prestaro.

Če hočeš rabljen in cenovno ugoden aparat, poglej s6500 in s9500, ki sta v boljša za temne prostore.

Novejši s8000 ni več to kar je fuji bil, lahko pa počakaš na s100fs.

Lp
 0   

Jože @thejojo13 20. Apr 2008, 20:23

Najlepša hvala za nasvet in usmeritev. Žal je že zelo dolgo dokar sem prenehal delati v Canon servisu, kjer sem imel možnost preizkusiti prav vsak novi model, ki je prišel na trg in vsi so bili nekako dobri (tudi cene so imeli kar dobre smile )...ampak Fuji finepix 7500, me je pa ne samo navdušil ampak kar fasciniral. Nisem pričakoval take kvalitete, za tak denar...izjemno sem bil navdušen...

Še enkrat hvala za usmeritev...in razlago, da gledam z modeli predaleč v preteklost smile
Sem se sedaj obrnil po tvoji usmeritvi in kmalu bom lastnik kot je videti s9500.

Lep pozdrav

Jože

DrJotz je napisal/a:

Če hočeš rabljen in cenovno ugoden aparat, poglej s6500 in s9500, ki sta v boljša za temne prostore.

Lp
 0   

Jože @thejojo13 21. Apr 2008, 23:54

Malce sem še brskal in opazil tudi Canon eos 350D, kateri je tudi cenovno dostopen. Bi bila tudi to primerna izbira zame, al je preveč zastarel , prenapreden....???

Hvala za odgovor

DrJotz je napisal/a:

Lp
 0   

Saša Manojlovič @DrJotz 22. Apr 2008, 07:39

Hja, 350D je kjub malce starejšemu datumu še vedno boljši, saj je to SLR.

Moraš pa vedeti, da je to druga vsta aparata, za katero moraš posebej kupiti še objektive, kar bo pa verjetno precej dražje od fotoaparata, če hočeš celotno zoom območje, kot ga imajo Fuji S modeli. Ti imajo objektiv že vgrajen.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati