0   

dorian @dorian84 22. Apr 2008, 17:30

Lepo pozdravljeni,

Čez dva dni potujem v ameriko,kjer so cene DSLR-jev veliko nižje.Odločil sem se zamenjati fotoaparat saj mi moj oly e-410 ne more več dohajat.Večinoma se ukvarjam z portreti-figuro in z printanjem velikih formatov a3,a2......V sveži ponudbi sta me trenutno najbolj navdušila
sony a350 in pentax k20d.Vsak je po svoje dober.sony npr. proizvede lepše barve ima gibljiv lcd in boljšo stabilizacijo med tem ko pentax nudi odporen body(dež...),novi CMOS senzor,višjo resolucijo....težka odločitev!

lepo prosim za nasvet in predloge

hvala vsem!
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 22. Apr 2008, 18:07

Hm, za izbiro si dal dva aparata, katera edina prava skupna točka jima je 14mp(ok pentax ima nekoliko več), drugače pa sta to aparata, ki spadata vsak v svoj razred. K20d bi bilo bolj smotrno primerjati z alpho 700, nikonom d300, canon 40d ter olympusom e-3, tole alpho pa z recimo canonom 450d.

Za printe a3 ter a2 je 10MP več kot dovolj. Jaz bi tukaj brez razmisleka vzel pentaxa, ampak se mi primerjava zdi malo mimo.
 0   

dorian @dorian84 22. Apr 2008, 18:17

osebno se tudi jaz bolj nagibam pentaxu ampak me gibljivi lcd in odlična stabilizacija navdušujeta.
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 22. Apr 2008, 18:30

Jaz to prvič slišim, da naj bi imel Sony boljšo stabilizacijo kot pa Pentax, pa tudi barve, ki jih ven vrže Sony so razlog, da Sonya sam ne bi kupil. Verjamem, da je gibljivi lcd še kako uporaben, tudi sam si ga bi kdaj želel, to je pa tudi edina + stvar napram pentaxu, ki jo jaz vidim, ja pa cena. Je pa Sony lep. laugh
 0   

dorian @dorian84 22. Apr 2008, 18:40

glede barv in stabilizacije nemorem osebno garantirati.sem pa naletel na kar nekaj testov kjer alpha pokaže izredno kvaliteto v primerjavi z konkurenco.Res pa da jo zmanjka pri fps le 2,5 in ostrenju
 0   

Peter Atanackov @Geo 22. Apr 2008, 22:36

Pentaxa vzami, sploh ne mores primerjat! Pentax je po vrh vseg se velik bolj robusten in se vodotesen.
 0   

luka @luzdi 23. Apr 2008, 06:42

Ja tole z boljšimi barvami in boljši stabilizacijo tudi jaz še nisem slišal.
Sem pa videl nekaj testnih fotk pri recimo visokih ISO in so mi na k20d mnogo bolj všeč, saj mi na Alphi delujejo izredno speglano in se zgubijo vsi detajli.
Jaz bi definitivno raje vzel 20tko.
 0   

Marko @alessy 23. Apr 2008, 07:00

Če izbiraš med tema dvema, ni dvoma da raje vzami pentaxa, ker se uvršča v višji razred.
Če pa se nagibaš k sonyu pa si poglej še canona eos 450.

Drugače sem gledal teste in sony 350 ima slabe slike. Še posebej ga muči visoki ISO pri katerem je sama kontrola šuma zelo slaba. Od iso 800 dalje ga nese vsaka kamera z 10 mega pixli.
Sony ima hitrejši livepreview, pa ima stabilizator v bodyu, pa še gibljiv lcd .
Vprašanje pa je ali to odtehta slabšo sliko.
Canon ima 14 bit procesor, večji LCD zaslon, boljše in pomembnejše funkcije v livepreviewu, boljše slike, hitrejše zaporedno slikanje, sony ima zelo majhno iskalo, ker pričakujejo da bodo fotografi več slikali v livepreviewu, ampak meni se to zdi bedarija, sony uporablja še velike compact flash kartice, tudi sama zunanjost canona mi je veliko bolj všeč kot sony ( to je pač odvisno od posameznika ), sony mi deluje tako okorno in ciglasto ...
Cena je pa približno enaka.
Kaj pa vem. Brezveze da naštevam naprej, ker vsak vidi svoje prednosti in slabosti, tako da če ti je všeč sony, tudi ne boš zaradi tega nesrečen ampak dobro premisli predno izbereš.
 0   

Aleš @lial 23. Apr 2008, 07:12

Obeh aparatov natančno ne poznam, pa vseeno:
- barve so precej bolj odvisne od objektiva, kakor od aparata, zato je trditev o tem, kateri od DSLR-jev naredi boljše barve lahko zavajujoča.
- stabilizacija je pri obeh sistemih enako dobra/slaba, vendar deluje z vsemi objektivi
- morda je komu nepomembno, pa vendar je live-view, ki ga ima A350 lahko zelo koristna zadeva, posebej v kombinaciji z tilt lCD-jem...
-2.5 fps proti 3 fps ni ne vem kako manjša sposobnost Alphe v primerjavi z Pentax-om
- o 'speglanih' slikah sem že nekajkrat pisal, pa vseeno: to je posledica pretvorbe v JPG v aparatu, RAW je enak ostalim.

LP

P.S.: sem šele sedaj videl prispevek zgoraj - seveda, Canon thumbsup thumbsup
 0   

Marko @alessy 23. Apr 2008, 07:42

Najbolj smešno mi je pa pri sony 350 to da omogoča slikanje v ISO 3200, če se pa že pri ISO 1600 glede na konkurenco odnese zelo slabo.
Pač neka marketinška finta.
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 23. Apr 2008, 08:01

Lial, ne vem zakaj postaneš tako alergičen, ko samo nekdo omeni Canon. laugh

Tukaj k20d ter alphe ni za primerjat, ker sta v različnih razredih. To bi vsakomur postalo takoj jasno, ko bi oba prijel v roke ter pogledal skozi iskalo. Še najbolj normalna primerjava sonyu pa bi bil Canon 450d . Jaz tudi nimam Canona, ampak hočeš nočeš, trenutno Canon 40d ter 450d ponujata zares ogromno za svoj denar, kot tudi cel sistem, zato je normalno, da se velikokrat tudi Canon omeni kot nasvet, četudi ga nekdo na začetku ne omeni kot možnost. Obremenjenost z firmami pa je problem posameznika.

Alessy, tudi šum pri alphi je več kot soliden, ampak če ti gledaš fotko na monitorju pri 100% izrezu, potem res vidiš šum, na papirju ga pa ne boš opazil, niti na LCD oz. plazmi.
 0   

Marko @alessy 23. Apr 2008, 08:19

Ja, to je tudi res glede 100% izreza. No jaz sem tako primerjal glede na konkurente, ki glede tega res ponujajo vsaj malo če ne veliko več.
Recimo če gledamo na šum se mi pa zdi, da ga najbolj kontrolira nikon.
Ampak za nikon bo potrebno še počakati na kakšen nov model D90, od katerega se pričakuje veliko več kot je pokazal modelom z D60.

Pač glede na izbiro ki je omenjena v naslovu, je pentax pač razred višje . Če se pa spustimo malo nižje sta pa eos 450 in alfa 350 trenutno najbolj konkurentna, ampak kdo pa je pokazal in ponuja več pa ve vsak posameznik zase kaj mu določene prednosti in slabosti več pomenijo.
 0   

Aleš @lial 23. Apr 2008, 09:41

MatejG je napisal/a:
Lial, ne vem zakaj postaneš tako alergičen, ko samo nekdo omeni Canon. laugh

Nisem alergičen na Canon, sploh ne.
pač pa mi je čisto 'mimo', ko nekdo želi primerjavo med Alpho in Pentaxom, nekaj postov za debato, ki bi lahko bila zanimiva, pa se pojavi predlog - Canon. samo to je problem, ne firma, ker je že davno jasno, da fotk ne naredi firma, pač pa fotograf.
In če se nekdo odloča med dvema, zakaj potem v igro spuščat še tretjega? Ker je ta tretji pravzaprav edini? Ali kaj drugega?

Pa brez zamere, se umikam iz debate.

LP
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 23. Apr 2008, 09:46

Saj sem napisal, zakaj omenjati še tretjega. smile

Tudi, ko se nekdo odloča med canonom ali nikonom, se velikokrat omeni tudi ostale firme in predvsem zaradi tega, ker tisti ki sprašuje, ne vpraša dovolj natančno oziroma ne poda pravih argumentov, zato nasveti, da naj pogleda še kaj drugega, pa je to včasih Canon, Sony ali pa kaj drugega.
 0   

Marko @alessy 23. Apr 2008, 13:31

Tako je. Jaz sem dal samo predlog.
On je vprašal katerega bi raje vzel. Pentaxa K20D ali pa SONY ALPHA 350.

In sem mu lepo odgovoril da med tema dvema definitivno naj izbere pentaxa. Vsaj jaz bi izbral pentaxa, ker je višji rang.

Ker iz naslova že pove da primerja neprimerna fotoaparata med sabo, sem pa podal, da če že izbira v rangu Sony 350, naj primerja z Canonom eos 450, ki je trenutno čisto sveža zadeva in sta si bolj konkurenčna med sabo kot pa razred višji pentax k20d kateri bi se moral realno gledano primerjati z kakšnim canonom 40D ali pa sony alpho 700 itd...

Mislim da nisem nič napačnega storil. Samo pomagat sem hotel.
Pa brez zamere.
 0   

Peter Atanackov @Geo 23. Apr 2008, 13:59

alessy je napisal/a:

On je vprašal katerega bi raje vzel. Pentaxa K20D ali pa SONY ALPHA 350.

In sem mu lepo odgovoril da med tema dvema definitivno naj izbere pentaxa. Vsaj jaz bi izbral pentaxa, ker je višji rang.

Sej bi 3/4 folka izbralo Pentaxa. A350 je edino smiselen, ce imas ze objektive za njega.
 0   

dorian @dorian84 23. Apr 2008, 17:59

canona 450 sem pred kratkim držal v rokah ko je bila predstavitev v BOF-u in moram reči da zadeva deluje rahlo ceneno.Plastika se mi zdi nižje kvalitete kot ponavadi.Sicer je izredno lahek ampak se mi zdi tudi to minus ker da občutek prazne škatle :)Je pa res ,da ponuja veliko zabave za ugodno ceno-še posebej v ameriki 899$----------cca 520 eu!Po pravici povedan sem zdaj še bolj zmeden kot prej,potujem pa danes ponoči tako da bom ob 13:00 že šetkal po manhhatno in se slinil nad foto štacunami z neverjetno ugodnimi cenami!Nimam pojma kaj bom uzel mogoče pa kar enga hasselblata za 40.000$
 0   

miran @fenix 23. Apr 2008, 23:34

vzemi Pentax K 20, v USA ga tako ali tako dobis za piclih 700EUR smile .
k20 je na nivoju Nikon 300, ce ti to kaj pove.Vprasaj Arneta kaj njemu pove 300-tka in se bos zelo hitro odlocil smile
(Nikon D300 je seveda 40% drazji)

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati