0   

Marko @mpungy 24. Apr 2008, 07:05

Zdravo!

Eno vprašanje. Prijatelj vstopa v DSLR razred kamer in se odloča za nakup med Sonyjevo a700 in Nikonovo D80.

Izbor:
Nikon D80 + 16-85 VR = 1360 eur

Sony a700 + 18-70 kit (z 4G kartico) = 1450 eur

Sam imam sicer Nikona D80 in objektiv 18-70, ker pa nimam izkušenj niti z nikonovim objektivom 16-85 niti z celotnim kompletom Sonyja, me zanima vaše mnenje. Kako je z objektivi? Je pri sonyju toliko slabši, glede na to, da je sam aparat 1400eur, komplet pa samo 50 eur dražji? Zanima me tudi, kateri stabilizacijski sistem je boljši? Kasneje (ko se dinarčki naberejo) si je zamislil še objektiv v razponu nekje 70-300.... Primer je za nikona, ki ga poznam,z VR...Kako je z sonyjevimi objektivi v tem rangu?

Pa prosim, naj se ne vname vojna med posameznimi znamkami, zanima me le vaše mnenje, ker tak nakup opraviš in nekaj časa ne menjaš....

Hvala za odgovore!!!

Lp, Marko
 0   

Marko @alessy 24. Apr 2008, 07:28

Poglej si tole in primerjaj. Preberi si tudi malo opise in to .

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d80%2Csony_dslra700&show=all

Med tema dvema kamerama če pogledam na hiter se mi zdi boljši Sony Alpha 700. Pač se mi samo zdi da ponuja več. Ne vem.
Ampak ker tudi sam nimam izkušenj in tudi nisem bral o tem aparatu nič , ne vem kak so kaj slike. Pač imaš lepo noter reviewe pa si malo poglej primerjave in se boš lažje odločil...
 0   

Aleš @lial 24. Apr 2008, 07:36

Upam, da res ne bo vojne.
Moje mnenje je, da je primerjava med tema dvema težka, večinoma se je primerjalo A700 in D300, ki sta iz iste 'generacije'

A700 sedaj uporabljam že pol leta in sem vse bolj navdušen. Poleg precej bolj uspešne stabilizacije od predhodnika (Minolta 7D) ima tudi bistveno večji razpon uporabnosti. Od možnosti posneti dobro fotografijo v popolnoma 'trotel' načinu, pa do nastavitve vseh elementov fotografije. Končni rezultat je seveda drugačen, vendar bo za veliko večino laikov ta nepomembna. (vem da gredo pravovernim fotografom sedaj lasje pokonci, ampak to je realnost hobi uporabe)

Glede objektiva pa je takole: ker imam dva takšna 'kit' objektiva, lahko še enkrat ugotovim, da so med njimi res velike razlike. V kombinaciji z A700 bi bila idealna kombinacija Tamron 18-250, seveda pa je to +300€ stroška.

LP

P.S.: še tole - verjetno ni treba posebej poudarjati, da se pri Sony-ju odlično obnesejo VSI objektivi z 'A' bajonetom, narejeni za Minolto? In da imajo posledično vsi stabilizacijo?
 0   

Stane Crnjak @staneC 24. Apr 2008, 07:41

Sony a700 in Nikkor 16-85 VR devilish .
Na Sony a700 si dal poceni kit objektiv, na Nikona pa mnogo dražjega 16-85VR. Če bi bil na Sony-ju 16-80 f/3,5-4,5 Vario-Sonnar Carl-Zeiss, bi bila pa zgodba drugačna-objektiva bi bila primerljiva. Bi bil pa Sony-jev komplet potem precej dražji. Tako da... Če bi moral izbirati med tema dvema kompletoma, bi izbral Nikona. Zaradi objektiva. V primeru, da bi bil na Sony Zeiss-ov objektiv, pa bi izbral... Nikona. Zaradi cene. Je pa Sony a700 vsekakor boljši aparat kot Nikon D80.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati