0   

Rok @Ambro1 24. Apr 2008, 14:16

Lep pozdrav,

Sem tik pred nakupom svojega prvega DSLR-ja in glede na to, da kolega jutri potuje v ZDA bom izkoristil priložnost. smile
Fotoaparat bo namenjen največ popotniški fotografiji in bo izpostavljen tudi precej zahtevnim vremenskim pogojem. Vročina, vlaga,... Ravno zaradi tega se v vstopnem razredu trenutno najbolj nagibam k Pentaxu k200D, čeprav se še nisem dokončno odločil, ker imam v mislih še Olympusa E-510. Pentax bi me prišel okvirno 200€ dražje.

Pri Pentaxu bi bila objektiva sledeča:
Pentax SMCP-DA 18mm - 55mm f/3.5-5.6 AL
Pentax SMCP-DA 50-200mm f/4-5.6 ED

Pri Olympusu sta kit objektiva
Olympus Zuiko Digital 14-42mm f/3.5-5.6
Olympus Zuiko 40mm - 150mm f/3.5-4.5 EZ

Pri Pentaxu imam možnost namesto tistih dveh objektivov izbrati Tamron 18 - 250mm f/3.5-f/6.3 XR DI-II B.I.M, pri Olympusu pa Zuiko 18mm - 180mm f/3.5-6.3 EZ. Kombinacijo z enim samim objektivom gledam predvsem zaradi boljše kakovosti in manjše teže.

Torej prvo vprašanje bi bilo katerega izmed obeh izbrati in kakšno kombinacijo objektivov. Če ima pa kdo še kakšno drugo boljšo kombinacijo v rangu nekje do 900€ (v SLO) pa je več kot dobrodošel.

Hvala za vse odgovore.

LP
 0   

Stanko @sgr 24. Apr 2008, 19:25

Po moje bi bila dobra izbira Pentax, ker imaš dober nabor objektivov po sprejemljivi ceni. Ne rečem, da Olympus nima dobrih objektivov so pa kar višjega cenovnega razdreda, ni pa nadomestnih od Tamrona ali Sigme. Sigma sicer nekaj dela za Olympus samo so nižjega razreda. Pri Pentaksu pa imaš na voljo tudi Tamron in Sigmo.
LP sgr
 0   

Pentagor @Pentagor 29. Apr 2008, 07:51

Kot je povedal sgr. Ta Olympus je sicer super kamera, vendar si res omejen pri naboru objektivov, tako da.....

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati