0   

genetik @genetik 26. Apr 2008, 10:53

Oj!

Rad bi naredil panoramo iz RAW fotk, zato me prosim popravite, če se motim.

Odprl bi vse izbrane fotke in pri vseh nastavil enake vrednosti, nato pa jih shranil kot jpeg/tiff in iz teh naredil panoramo. Predvidevam, da je to edina možna (pravilna) pot???

Hvala pa LP
 0   

Aleš @lial 26. Apr 2008, 13:00

RAW datotek ne moreš sestavljati, zato je pretvorba nujna. Potem pa so to jpg ali tiff datoteke.
Verjetno pa si mislil na poenotenje parametrov zaradi napak pri sestavi?
Če je to, mogoče informacija, da ti marsikateri namenski program za sestavo panorame avtomatično zelo dobro popravi te nepravilnosti.

LP
 0   

genetik @genetik 26. Apr 2008, 19:30

hm ja, mogoče sem res napisal malo čudno.

mislil sem naslednje...odprem vse željene raw fotke, vsem nastavim enak kontrast, ostrino, saturacijo in kar gre pač še zraven, jih pretvorim v jpeg/tiff in potem sestavim v panoramo.

če bi jih samo pretvoril, sestavil in šele potem naštimal zgoraj omenjene lastnosti, je itak brez veze slikat v rawju.
 0   

Aleš @lial 26. Apr 2008, 21:51

Ne, saj sem razumel. In prav to tvoje vprašanje me je danes vspodbudilo, da sem pričel ugotavljati, koliko nastavitve v aparatu vplivajo na RAW. Zaenkrat mi ni še nič jasno, ampak to je druga zgodba.

Glede sestavljanja pa sem ti želel svetovati uporabo namenskega programa, ki bo namesto tebe izenačil razlike (na primer v barvi neba) med izbranimi posnetki. Pred leti sem kupil Panorama Factory, ki ga še vedno uporabim v ta namen in mi povsem zadošča.

LP
 0   

iztok @izo 27. Apr 2008, 12:10

za sestavljat panoramo je obvezno slikat v manual načinu, s katerim omogočiš to, da se iso, zaslonka, čas, wb ipd ne spreminjata čez celo serijo posnetkov.
wb bi lahko v raw obdelavi še nastavil na isto wb temaperaturo čez celo serijo, težje pa bi bilo lovit različno osvetljene fotke ipd.
zato kot pravim, lepo na manual dat, po možnosti tudi manual fokus.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati