0   

Simon @partyzan10 26. Apr 2008, 12:42

Zdravo,

Mi lahko kdo svetuje. Imam objektiv na katerem se mi je pokvarilo AF ostrenje. Kje bi ga popravili in koliko bi to približno stalo.
 0   

Aleš @lial 26. Apr 2008, 13:11

Predvidevam, da gre za ta objektiv ali pa morda le za kaj takega
Zna biti kar velik strošek, razen za prvih dvajset znane slovenske lestvice.

grin grin grin grin

Sedaj pa še resno: lahko bi zapisal, za kakšen objektiv gre, kaj se je točno pokvarilo (ne deluje), pa bo morda odgovor bolj resen.
 0   

Simon @partyzan10 26. Apr 2008, 13:15

Gre za Sigma 28-70 2,8. Če zelim ostriti Af noče začne nekaj škrtati, ker ga fotoaparat poskuša nastaviti, pa tudi v M ostrenju dela težave.
 0   

Aleš @lial 26. Apr 2008, 13:31

No sva že malo dlje. sedaj pa se še potrudi in povej za kateri aparat je ta Sigma.
 0   

Simon @partyzan10 26. Apr 2008, 13:40

Canon
 0   

Aleš @lial 26. Apr 2008, 13:53

Lepo od tebe, da si mi zaupal vse podatke grin grin

Pri teh Sigmah je slaba stran pritrditev vijakov na 'polža' odgovornega za ostrenje. Enak problem na tej Sigmi sem imel tudi sam in sem pred posegom preiskal vse meni znane forume in povezave, kjer se je pokazalo, da gre za sistemsko napako proizvoda.
Če ni napaka trajala dlje časa in če nisi bil pregrob ob poskusih vrtenja, je popravilo lahko zelo majhen poseg - vijak privijejo nazaj in pika.
Zato svetujem obisk Fotomehanike, za ceno ti bodo pa že oni povedali.
 0   

Simon @partyzan10 26. Apr 2008, 13:59

Hvala za odgovor. In ali se ti je ta napak še kdaj ponovila?
 0   

Aleš @lial 26. Apr 2008, 14:26

Za sedaj deluje v redu.
Kolikor sem uspel ugotoviti, je bila v večini teh objektivov sila za privitje vijakov premajhna, ker pa držijo obroček, ki drsi po 'polžu', jih ta obroček pri pomanjkanju maziva odvije.
Ne moram pa ti z gotovostjo trditi, da gre za isto zadevo, obstaja tudi bolj črn scenarij, to pa je lomljenje zobnika, ko vrti osnovni obroč ostrenja. Vendar je menda teh napak silno malo.
 0   

Simon @partyzan10 26. Apr 2008, 19:10

Mislm, da gre kr za te vijake, ker se fotoaparat trud, da bi izostril pa se na objektivu sam mal premakne.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati