0   

simon7 @Simon 28. Apr 2008, 20:53

Imam foto EOS 300D, narejenih 10.000 posnetkov. Kar me moti je da včasih precej 'lovi' pravo ostrino. Čeprav se vidi, da je to odvisno tudi od samega objektiva, pa me vseeno zanima, če se hitrost ostrenja bistveno razlikuje med tema dvema razredoma. Zdajle bom mogoče kupil bodisi objektiv EF 17-40L ali pa menjal foto na EOS 30D. Oboje pač ne bo šlo cry
Pa ne gre se samo za hitrost ostrenja - tudi za natančnost. Večkrat se mi je že zgodilo, da je narobe ostril. Treba je zelo pazit kam postaviš točko ostrenja. Seveda je tu še cela vrsta drugih pogojev, ki se jih povsem zavedam (kako temno je, ali pa če je mogoče preveč svetlo itd.)

Kaj pravite? Če bi ostal pri starem fotoapratu - koliko pa kaj prenese posnetkov 300D? Sem z 10.000 posnetki že blizu konca? Najbrž še ne. Našel sem sicer neko stran s povprečji, vendar mi tisto kaj dosti ne pove.

No, hvala za vse odgovore. Pa mislim, da podobne teme ni, sem malo brskal. Se pa opravičujem, če se motim.
 0   

Tilen @Tilen20 28. Apr 2008, 21:34

meni služi 17-40 4L super, ostri zelo hitro, je pa tud od aparata pomoje odvisno thumbsup
[url]http://vimeo.com/tilenlicen/videos[/url]
 0   

Ime Priimek @dunda 29. Apr 2008, 03:57

Oboje šteje - objektiv in aparat.
 0   

andyz @andyz 29. Apr 2008, 06:40

Ne gre vse "XXD" metati v isti koš, tako da primerjava kar povprek ni možna. Verjetno je pri vseh XXD mal hitrejši AF, vendar za 10D ne bi dal ravno roko v ogenj.
Lahko pa dam primerjavo 350D in 40D iz lastnih izkušenj. 40D je neprimerljivo hitrejši in bolj natančen. Seveda mora imet gor tudi dober objektiv. 17-40L bo kar v redu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati