0   

Aleš @wolf 4. Maj 2008, 21:51

Če sem falil podforum, bi prosil moderatorja, da temo premakne.

V kratkem bom kupil fotoaparat.. trenutno o njih še ne vem kaj dosti, zato bi vas prosil, da mi svetujete, na podlagi česa naj izbiram, katerega proizvajalca priporočate,..

fotoaparat bi uporabljal za slikanje narave, objektov, makro,.. skratka vse (razen nočno)

Najraje bi kupil zrcalno refleksnega, pa nekateri svetujejo, da naj začetniki začnejo pri kompaktnih fotoaparatih - to sem pa že imel.
Danes sem pri sošolcu sprobaval Canon EOS 400D, pa se mi sama uporaba ni zdela tako zahtevna, da se ga nebi mogel navaditi.

Cena naj bi bla pa nekje do 500€.
 0   

Rok @rokshock 5. Maj 2008, 00:48

Jst si tudi zdej kupujem nekaj podobnega za naravo, koncerte, makro itd. Pa razmišljam o Nikonu D40.
 0   

Marko @alessy 5. Maj 2008, 06:23

Jaz ti nasploh svetujem za takšno ceno kakšnega Nikona D60 ali pa kakšnega pentaxa k200d.
Vseeno se mi zdi nikon bolj enostaven in tudi kvalitetnejši.

Canona eos 400d ti odsvetujem zaradi slabega kit objektiva in tudi nima stabilizacije slike rezen če vzameš dražji objektiv, ki pa bo na koncu veliko dražje vse skupaj, sicer je za začetnika mogoče dovolj ampak vseeno lahko dobiš boljše kit objektive pri pentaxu in odlične kit objektive pri nikonu, katere se da tudi uporabit pri naslednikih. Tako da si poglej malo te modele in boš videl kako in kaj.

Sicer pa omenjaš, da ne boš slikal ponoči in to. Omenjaš makro , naravo in kraje kjer je dosti svetlobe in mogoče bi ti bolj priporočal kakšnega zoom kompakta, kjer so slike v dobri svetlobi všečnejše kot so na DSLR kamerah in ti tudi ni potrebno kakšnega znanja za dobro fotografijo. Pač sam veš kako in kaj. Fotoaparati se pač izbirajo glede na način uporabe in vsak ima svoje prednosti in slabosti...
Zelo priporočljiv kompakt bi mogoče bil Fujifilm FinePix S100fs ali pa Panasonic Lumix DMC-FZ18.
Poglej, mogoče je to dovolj zate in si boš prihranil denar in slabo voljo z DSLR fotoaparatom.

l.p.
 0   

Aleš @wolf 5. Maj 2008, 18:45

najlepša hvala
ales-kotnik.deviantart.com
 0   

miran @fenix 5. Maj 2008, 19:52

tako je, pravilno.
kar po Pentaxu udari in preskoci Canon Nikon in ostale. Tako imas en korak manj do cilja smile
 0   

Aleš @wolf 5. Maj 2008, 20:06

Hvala. Samo še nekaj me zanima. Se splača kupiti rabljen fotoaparat (star pol leta recimo)? Jim cena kaj dosti pade?
ales-kotnik.deviantart.com
 0   

Marko @alessy 5. Maj 2008, 20:21

Ja tudi to zna biti dober nakup, ampak pazi na ohranjenost in obrabljenost.
Jaz sem recimo 3 fotoaparate leto dni stare prodal po komaj 300 narejenih slik. In se je mojim kupcem resnično izplačalo, ker so dejansko z malim denarjem prišli do dejansko novega fotoaparata. Pač nisem imel toliko časa da bi se bolj podal v fotografijo, čeprav imam veliko veselje in se sedaj več ubadam s tem.
Drugače pa je mogoče dobro da gre zraven tebe kakšen poznavalec in ve kaj mora pazit. Pač da nebi imel še dodatnih stroškov. Da se pa tako po zunanjosti videt koliko je nek lastnik pazil na kamero itd. Pač preveri tudi za kakšne rise bo objektivu in udarce, ki znajo bit problem.

fenix, zakaj bi preskočil Nikona ? Canona ne rečem, ker res ni vreden denarja. Nikon D60 je cenejši z zoom kit objektivi od pentaxa k200d in ne potrebuje več, je pa za moje pojme Nikon D60 boljša izbira kot pentax k200d za prvi nakup . Kasneje če boš pa želel več, bo pa tako ali tako potrebno spet menjat za kaj boljšega in novejšega in bo potem lažje vedel kaj hoče...
 0   

jukk @jukk 5. Maj 2008, 20:36

D60 nč druzga k marketinška nadgradnja d40 in d40x, pentax k200d poseka d60 prvič v ostrenju (pentax 11točkovno, nikon 3 točkovno kar je smešn glede na to da konkurenti so že vsi skoraj na 9 ali več točkovnem ostrenju, še pentax k100d ima 11 točkovno pa je dosti starejši model od d60). Res je da ima nikon večji nabor objektivov, vendar prvič to za začetnika ni pomembno + vse kar je nad 55-200 VR je za začetnika predrago... razen 50 1.8... k200d ga poseka tudi v merjenju svetlobe... to da pa canon ni vreden svoje cene pa te lepo prosm obrazlož nam zakaj ne ker je 400d dosti starejši model od d60 in je vendarle eden najbolj prodajanih vstopnih dslrjev, poleg tega pa starejši in boljši...
Ne začenjaj spet canon vs nikon pogovora in moraš priznati da nekaj resnice je v tem kar sem napisal...
 0   

jukk @jukk 5. Maj 2008, 20:38

Napiši tvoje pojme zakaj bi bil d60 boljši nakup, k200d je pa od d60 dražji za pičlih 40 €. Vendar dobiš za to ceno veliko več fotoaparata...
 0   

Alien @Alien 5. Maj 2008, 20:58

A če je več točk je bolj ostra slika al kako? Pa kaj je narobe z Nikonovim merjenjem svetlobe?
 0   

Marko @alessy 5. Maj 2008, 21:07

Koliko več fotoaparata dobiš ?

Vsi nekaj omenjate da je Nikon D60 samo nek nateg in marketinška poteza in nikona D40.
Razloži mi zakaj bi spreminjali obliko bodya, če je pa odlična bila že pri nikonu D40. Drugače je pri canonu, ker še vedno ni naredil dostojnega bodya in se še vedno usmerja v ceneno nategovanje.

Canon je čista marketinška poteza. Res je da je 400d najbolj prodajan model ampak vseeno ima zelo slab kit objektiv in samo zaradi natega drži ceno.
Enako se dogaja z Canonom eos 450D. Bolj ceneno izdelan body, slabši grip, kao ima live view opcijo ampak je popolnoma neuporabna saj moraš ostrit z drugo tipko in ne moreš ostrit z sprožilcem, kar je res bedarija. 450 ima 9 točkovno ostrenje in večkrat zgreši ostrenje, za ročno nastavitev točke ostrenja je pa potrebno it v live peview, ki pa se tako ve da je neuporaben. Ima tudi slabši kit objektiv. Sicer rahlo boljši od 400 ampak ne omembe vredno, še vedno skropucalo.
In takšen aparat je kao stopnjo višje od Nikona D60, ha ha...
Ne govori mi o canonu ko je skropucalo in prvovrstni nateg. Canon naj raje ostane pr kompaktih.

Kar se pa tiče pentxa.
Nikon ima enostanejše menije, hitrejše ostrenje, hitrejše zaporedno slikanje, boljše slike pri iso 1600, boljši kit objektiv, ne uporablja navadne baterije kot pentax, je zelo kvalitetno izdelan lahek body in je udoben za v roke, D60 sprocesira sliko do všečne slike in je ni potrebno obdelovati še v računalniku, za nikona se tak ve da delajo zelo dobre in všečne barve.
Pentax ima 11 točkovno ostrenje zarad tega trpi na počasnosti in slabega ostrenja v slabi svetlobi - in kolk je to pomembno ?
Pa ima stabilizator slike v bodyu , zarad tega se izgublja na svetlobi in tudi za dražjo ceno od nikona je stabilizator v bodyu slabši od stabilizatorja v objektivu ....
Pentax ima še zaščito proti vodi in to - Kdo pa slika v nalivu ??? Mogoče nekdo ki bo prvič kupil kamero ??? Daj no.... Niso vsi profiji kot so nekateri tukaj.

Prosim ne omenjajte mi canona, ker me ne zanima in je izguba časa ampak mi raje povejte dobre protiargumente v primerjavi z pentaxom k200d in nikonom d60 .
 0   

Marko @alessy 5. Maj 2008, 21:12

Alien je napisal/a:
A če je več točk je bolj ostra slika al kako? Pa kaj je narobe z Nikonovim merjenjem svetlobe?

Nič ni narobe.
Le išče neke številke ker je pristaš canona in ga boli ko mu kdo reče da je canon predrag .
Saj je canon tudi ok fotoaparat po svoje ampak dejstvo je da konkurenca za manj denarja ponuja več in to je bistvo. Ni vreden takšne cene in žal veliko ljudi nasede zato ker je pač Canon. Kao firma.

Recimo sem bil zadnič v bigbangu pa sem hotel videt canona 450, pa sem reku da je predrag in ima predrage objektive, je pa reku prodajalec da ima veliko boljše objektive kot konkurenca in je zato toliko dražji. Ha ha.... Canon je znan po slabih kit objektivih in mi bo nabijal nek prodajalec ko samo gleda na to da proda čim več tistega kar je najdražje pa čaprav za manjšo ceno dobiš več in bolje. Žal je pač tako.
 0   

Marko @alessy 5. Maj 2008, 21:50

Pozabil sem še omeniti nikonov plus , D-Lighting zelo enostavna in zelo uporabna funkcija, ki se lahko uporabi tudi ko je slika že narejena .... Sicer je Canon eos 450 poizkušal improvizirati nekaj podobnega kot nikonov d-lighting ampak vseeno ni tako uporaben ...

Pa še pogledal sem pentaxa malo od bližje. Nekaj nekateri protestirate da ima nikon d60 premalo hitrih tipk in je zato za hoby uporabnike. Malo si poglejte koliko ima pentax k200d hitrih tipk. Čudno je da za k200d tega nihče ne reče. Res nadvse zanimivo, pa čeprav je zaradi še manj hitrih tipk še bolj hoby kamera od nikona d60. No to glede tipk je res mal bedasta ampak sem že velik bral o teh proti argumentih, ki so brcanje v temo....
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 5. Maj 2008, 22:45

No, moje izkušnje so pa čisto drugačne in sem nad canonom 450d zares impresioniran.

Sem nekje že povedal, da sva si s kolegom za dober teden zamenjala aparata. Jaz njemu Nikona D80, on meni canona 450d in lahko mirno rečem, da je na strani D80 samo še ohišje in nekaj večje iskalo, vse ostalo pa na 450d. Kombinacija 450d+18-55 IS(btw, optično odličen objektiv!) ostri hitreje kot pa d80+18-70, ogromen napredek pri 450d glede na naslednika pa je kvalitetno ohišje ter večje iskalo, grip je odličen, občutek v rokah podoben kot pri d80.

Takrat sem se odločal med 400d in d80 ter izbral slednjega, sedaj pa bi med d80 in 450d brez pomisleka vzel canona.

d60 ne poznam, ampak ga sam ne bi vzel že zaradi tega, ker z fiksnimi AF ne bi delal.

Do 500€ ti bi pa predlagal pentaxa k100d super. Za ta denar res super.
 0   

miran @fenix 5. Maj 2008, 23:07

alessy je napisal/a:
Pentax ima 11 točkovno ostrenje zarad tega trpi na počasnosti in slabega ostrenja v slabi svetlobi .....

za zacetnika se prehitro
 0   

Marko @alessy 6. Maj 2008, 06:52

Ok za začetnika mogoče res še prehitro, pa vseeno...

Kar se tiče canona 450. Ma ne vem. Ima že tako ceno da z malo več denarja dobiš že canona 40D, ki pa je že stroj v primerjavi z 450 in se z 450 pretirava v ceni, samo to je. Saj je ok aparat ampak cena ni upravičljiva. Vsaj pomoje.
 0   

Janez Šturm @jj65 6. Maj 2008, 19:40

Do sedaj še noben ni omenil Sony-a. Kupi Sony, pa še Zeiss objektive lahko uporabiš v polni funkcionalnosti. Lp j
 0   

miran @fenix 6. Maj 2008, 20:19

se nekaj o hitrosti AF:
zelooooo je odvisen tudi od uporabljenega objektiva

in se nekaj, da ti olajsam odlocitev:
-razlike med aparati so na papirju(meritve) mnoooogo vecje kot v praksi, torej prej v "merilnem" kot "vidnem" podrocju smile
-Idi v trgovino in vzemi v roke oba.Vazno je, kateri lepse tvoji v roki lezi, ne pa 1% boljsa slika

sicer pa cez 10 let bodo mobiteli delali enake slike kot danasnji DSLRji
 0   

Anže @AlienW 6. Maj 2008, 20:46

fenix je napisal/a:

sicer pa cez 10 let bodo mobiteli delali enake slike kot danasnji DSLRji

Rofl Rofl
 0   

Marko @alessy 6. Maj 2008, 21:15

Rofl Rofl optimist.... Rofl Rofl

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati