0   

črt @mici 5. Maj 2008, 14:10

Zanima me če jo (Tokina 12-24 f/4) kdo uporablja in kakšne so kaj slike. Sam ga kupujem za Canona 40d in me resno zanima kako se obnese itd. Sem že gledal na forumu pod objektivi pa ne najdem teme o tem objektivu. Hvala za odgovore in nasvete! thumbsup
 0   

Ban @Ban 5. Maj 2008, 14:37

Tukaj imaš en cel kup fotk narejenih z to kombinacijo na 40d:

http://pixel-peeper.com/adv/?lens=2&camera=714&perpage=12&focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&aperture_max=none&iso_min=none&iso_max=none&exp_min=none&exp_max=none&res=3

Sam, ko sem kupoval UWA, je bila tale Tokina prav tako v izboru, na koncu pa sem se odločil za canonov 10-22 predvsem zaradi še širšega širokega kota in nekoliko boljše optike, je pa Tokina malo boljše zgrajena. Če rabiš svetlobno močen UWA čez celoten razpon, potem poglej še za Tokino 11-16 2.8, če pa ti to ni toliko pomembno, pa potem še za sigmo 10-20, ki je v podobnem cenovnem rangu, pa tiste 2mm na širokem koncu se kar dosti pozna, če pa se lahko še nekoliko finančno stegneš pa bi rekel, canon 10-22 uber alles. thumbsup
 0   

Peter Atanackov @Geo 5. Maj 2008, 14:47

Jaz imam ekvivalentnega Nikkorja, ki je baje deva priblizno enake rezultate kot prej omenjena Tokina, ce bi še enkrat kupoval, bi sigurno kupil Tokino, ker stane manj in dobis enako.

Na blogu imam kar nekaj slik narejenih z 12-24mm. Link do bloga je v podpisu smile
 0   

andyz @andyz 6. Maj 2008, 13:40

Tokino imam na 40D.
Objektiv je trdno grajen, kot dovolj širok, kvaliteta posnetkov solidna.
Ostrenje nekoliko počasnejše od kakšnega Canon L objektiva, kar pa pri širokokotnem ni bistveno.
Dober objektiv. Če pa rabiš ekstremno širokega, je pa takšen z 10mm seveda boljši.
 0   

Janez Šturm @jj65 6. Maj 2008, 19:43

Kupi Canon-a. Reverzibilni inženiring je vedno lahko tako tako. Lp j
 0   

Rene @EN-EL9 6. Maj 2008, 21:44

jaz sem z tokino 12-24 slikal na Canonu 1D mark 3 pa se mi zdi, da je dobra smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati