0   

Franci @Frenki 7. Maj 2008, 20:42

Pozdravljeni! Kupujem svoj drugi digitalec in bi rad čim boljšega, ne bi pa šel na dslr.
Zanimivi so tile: Pansonic FZ-18, Sony H-50, Kodak Z1012 IS, Nikon P-80 (Olympus "baje" ni dober) ali pa še mogoče kateri, ki ga ne poznam. Fotoaparat bo namenjen za družinski album, popotovanja in objave
fotografij v društvenem časopisu. Kaj mi svetujete?
 0   

jukk @jukk 7. Maj 2008, 21:25

Če mene prašaš je panasonic najboljša izbira, tudi ostali niso slabi. Če te zanima prodajam 2 meseca starega FZ18 za 350 eur z 4Gb kartico in torbico še v garanciji.
 0   

Franci @Frenki 16. Maj 2008, 15:24

jukk je napisal/a:
Če mene prašaš je panasonic najboljša izbira, tudi ostali niso slabi. Če te zanima prodajam 2 meseca starega FZ18 za 350 eur z 4Gb kartico in torbico še v garanciji.

Katera kartica in kje je bil kupljen fotoaparat?
 0   

jukk @jukk 16. Maj 2008, 19:23

Kartica 4GD SDHC ULTRA 2, Garancija veljavna (račun, ter podpisan garancijski list, poštemplan), fotoaparat kupljen v MIXI foto video, ljubljana.
 0   

Andrej @fotokaj 16. Maj 2008, 20:43

Frenki je napisal/a:
... Zanimivi so tile: Pansonic FZ-18, Sony H-50, Kodak Z1012 IS, Nikon P-80 (Olympus "baje" ni dober) ...

Olympus "baje" ni dober?
Baje?
Says who?
Ja, a veš kako je baje; baje da jagode niso povsod rdeče...

Olympus je edini od naštetih, ki ti nudi goriščnico primerljivo z 26mm v leica formatu, širok kot na kompaktu lahko smatraš pa kot luksuz- jaz ti priporočam Olympusovega 570 UZ; mal se poglobi, mal prečekiraj, pa boš videl da je ta aparat odlična izbira.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 17. Maj 2008, 08:53

dobrih kompaktov ni... devilish
 0   

Aljaz @duc 17. Maj 2008, 09:37

fotokaj, po specifikacijah je sp-570 res super, samo je zadeva precej slabo narjena.. sumi vse, ni neke zadovoljive ostrine in se najpomebneje.. pocasen! sp-560 je bil po mojem "testu" hitrejsi.. tolk za info grin drgac pa, ce velikost ne moti, fuji S100 ! 100€ drazji od sp-570, vendar bomba.. hibrid, 28-400mm, high dynamic range, iso 800 ultra zadovoljiv.. super zadeva skratka!

lp, aljaz
 0   

Franci @Frenki 17. Maj 2008, 10:53

uzp6 je napisal/a:
dobrih kompaktov ni... devilish

Aja? Zakaj?
 0   

andraz @stabilo 17. Maj 2008, 11:55

vzemi si G9 ali G7, ki ga boš lahko kasneje uporabljal za sekundarni fotoaprat, ko boš imel DSLR.

LP
 0   

jukk @jukk 17. Maj 2008, 12:05

Vzemi panasonica za ta denar si boljšega ne moreš omislit smile
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 17. Maj 2008, 12:32

hec...

ja pač, glede na to, da si ga že imel bi blo boljš dslr... ker preskoka ne bo...
 0   

Franci @Frenki 25. Maj 2008, 20:27

Dslr resnično ne pride v poštev, velikost, in ker je to predraga zadeva...
Zanima pa me še naslednje: kakšna je v praksi razlika med jpeg in raw. Ali je raw pri kompaktih sploh uporaben...
 0   

Andrej @fotokaj 25. Maj 2008, 20:38

duc je napisal/a:
fotokaj, po specifikacijah je sp-570 res super, samo je zadeva precej slabo narjena.. sumi vse, ni neke zadovoljive ostrine in se najpomebneje.. pocasen! sp-560 je bil po mojem "testu" hitrejsi.. tolk za info grin drgac pa, ce velikost ne moti, fuji S100 ! 100€ drazji od sp-570, vendar bomba.. hibrid, 28-400mm, high dynamic range, iso 800 ultra zadovoljiv.. super zadeva skratka!

lp, aljaz

Aaa... tako; pol pa pazi to; z začetkom junija v Slo steče prodaja Nikona P80 (cirka 400 eur).
V bistvu 570 UZ na steroidih!
 0   

Aleš @lial 25. Maj 2008, 20:48

Frenki je napisal/a:
Zanima pa me še naslednje: kakšna je v praksi razlika med jpeg in raw. Ali je raw pri kompaktih sploh uporaben...

Velika.
RAW (v glavnem) obdelaš sam, jpeg ti pa obdela in stisne aparat.
Tisti kompakti, ki sem jih imel do sedaj so z RAW-om imeli predvsem problem v hitrosti shranjevanja, sicer pa je bilo enako kakor pri DSLR-jih.
 0   

Franci @Frenki 26. Maj 2008, 14:30

fotokaj je napisal/a:
duc je napisal/a:

lp, aljaz

Aaa... tako; pol pa pazi to; z začetkom junija v Slo steče prodaja Nikona P80 (cirka 400 eur).

Nikon je imel dober ultra zoom fotoaparat: 4800 model ki je še imel ED objektiv... Pri P80 pa me moti tole: "27-486 mm F2.8-4.5" in tudi Fuji S8100fd ima popolnoma enake podatke. To pa me malo moti. Kje ima Nikon svoje ED objektive, ker tale močno dvomim da je njihov!
 0   

iztok @izo 26. Maj 2008, 14:36

to so bli cajti, ko je kompakt/hibrid koštal kot danes en boljši dslr in zahtevnejši uprobniki so presedlali na slednje. kompakte danes prodaja mpix in zum reklama, koga še brigajo leče, nalimaš tist zeiss al leica gor, pa je biggrin
 0   

Franci @Frenki 26. Maj 2008, 14:39

izo je napisal/a:
to so bli cajti, ko je kompakt/hibrid koštal kot danes en boljši dslr in zahtevnejši uprobniki so presedlali na slednje. kompakte danes prodaja mpix in zum reklama, koga še brigajo leče, nalimaš tist zeiss al leica gor, pa je biggrin

Škoda! Ker bi z kompaktom tudi lahko delal kakovostne fotografije, še posebej, če so namenjene za domači album!
 0   

iztok @izo 26. Maj 2008, 14:51

no, sej ne zdej razumet, da so komapkti slabi, včasih zna bit boljša izbir a kot dslr in tudi fotke so na družinski album več kot ok. za kakešn večji format ali p kakšno bolj resno delo z barvami ipd pa najbrž ni smisla se silit z kakšnim kompaktom za v žep, ki ima 10 mpix, plastično lečo in senzor velik kot noht otroka.
obstaja pa kakšna izjema, kot naprimer dp1 ipd (sem še dolžan en testič..), vendar nima "kompaktne" cene.
 0   

Janez Šturm @jj65 27. Maj 2008, 05:56

Frenki, tak kompakt (...lahko delal kakovostne fotografije...) je Laica M8 ali nekaj podobnega. Je pa malček dražji. Lp j
 0   

Andrej @fotokaj 27. Maj 2008, 08:45

Frenki je napisal/a:
fotokaj je napisal/a:
duc je napisal/a:

lp, aljaz

Nikon je imel dober ultra zoom fotoaparat: 4800 model ki je še imel ED objektiv... Pri P80 pa me moti tole: "27-486 mm F2.8-4.5" in tudi Fuji S8100fd ima popolnoma enake podatke. To pa me malo moti. Kje ima Nikon svoje ED objektive, ker tale močno dvomim da je njihov!

Kaj bi rad s tem povedal?
Da Nikon objektive za svoje kompakte pri Fujiju kupuje? Tako kot je Nikon za svojega D200 kupil ohišje pri Fujiju, ki ga je naredil za svojega S5?

Nikon je optična firma in daleč od tega, da bi štancal samo objektive za na svoje aparate... Nikon že desetletja štanca (ali je štancal) objektive za vrsto drugih proizvajalcev fotografske tehnike, poleg Fujija (že od cajta Fujijevih srednje-formatnih kamer) še za Leico L , Zenza Bronico, Plaubel Makino, Marshal, Airesflex, in da ne pozabim spomniti na dejstvo, da je Canon sprva na svojih aparatih uporabljal Nikkorje, šele kasneje so pričeli s proizvodnjo svojih objektivov...
Pa objektivi za povečevalnike (od 40/4 do 300/5.6), pa Nikkorji za srednje-formatne kamere (Nikkor-T, Nikkor-AM, Nikkor-M, Nikkor-W in Nikkor-SW)...

Baje so tud od Goodyeara pnevmatike v resnici Savine, le napis na njih je Goodyearov in ne obratno...

grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati