0   

kristian @bozickus 11. Maj 2008, 14:54

Pred časom se mi je na mojem Canon-u S1 IS pojavila taka slika.

Ima kdo kaj pojma, kaj bi lahko moj fotkič doletelo, da mi take ven meče?
Razmišljam na servis; kam odpeljat, koliko € za popravilo, se sploh splača?

Prosim za pomoč!!

Hvala!
 0   

Marko Jar @marko1 11. Maj 2008, 15:01

Se bojim, da je šel senzor rakom žvižgat, Meni se je podobno kakšno leto nazaj zgodilo z Pentax kompaktom. Na servisu so rekli, da je senzor fuč, popravilo pa naj bi prišlo dobrih 100€, rabljeni modeli pa so se prodajali za manj...

Upam,da se motim in da bo popravilo minimalno, ampak če je kaj takega, raje nakup česa novega...
 0   

Olaf @Olaf 11. Maj 2008, 17:56

Tole si preberi... In če greš na uradno stran pobrskat boš tudi našel nekaj napisanega. Popolnoma enako sliko mi dela pokvarjen A80, vendar mi še ni uspelo priti do servisa. Na Canon Slovenija so mi povedali, da najbolje da se obrnem direkt na pooblaščen servis (3A).

Upam da ti bo uspelo zadevo urediti....
 0   

iztok @izo 11. Maj 2008, 18:07

po mojem je to kamera iz tistega obdobja, ko je sony naredil celo serijo senzorjev, ki so bili pokvarjeni. če ne veste, sony dela senzorje za večino proizvajalcev kompaktov, tako da..
 0   

Gasper @GoZilla 11. Maj 2008, 21:12

pr fotrovem S1 podoben problem .... sam črnina ... seveda senzor zanič .... za popravilo so mu pa rekl neko ogromno številko ... pa sm mu raj priporoču nakup novga aparata grin ...kar se pomoje najbl splača nardit v takem primeru

lp
 0   

Aleš @olympus0501 12. Maj 2008, 00:05

Mislim ,da se nakup novega fotoaparata ne splača , v primeru , da Canon prizna okvaro, in jo šteje po serijsko napako senzorja. none
 0   

kristian @bozickus 16. Maj 2008, 17:24

od 3A so mi sporočili, da je popravilo senzorja brezplačno.
Drug teden ga dam popravit, pa bomo videli.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati