0   

jan @jan_p 21. Maj 2008, 16:29

Živjo,

v petek sepravi čez 2 dni moram pofotkat 60 ljudi moje sošolce in sošolke in še druge razrede.... In bi rabil nasvet kaj naredit oz. kako osvetliti da bodo obrazi osvetljeni lepo sepravi da ne bo senc oz. samo tiste čito mehke... Kaj naredit? Imam softbox za na fleš ampak je prevelik in preveče smešen... prosim za čim več nasvetv!

PS: imam sb-600

Lp,Jan
 0   

Miha @Jarm 21. Maj 2008, 16:38

že pomislil na odbojnik?
 0   

jan @jan_p 21. Maj 2008, 16:44

Hm ja sam potem bo samo ena stran obraza lepo osvetljena druga pa ne čisto...ali se motim?
 0   

Miha @Jarm 21. Maj 2008, 16:52

mislim da ni tako veliki razlike, drugace pa če bos imel direkten flash nebo dobro. kaksen dežnik bi bil po mojem mnenju najboljša izbira.. te slike potrebuješ za spominsko knjigo? ali kaj podobnega? se pravi da ti ni treba bit tako natančen?
 0   

jan @jan_p 21. Maj 2008, 16:58

RAbim jih glede valete... Vesel bi bil če bi kdo vedel kako nardit čist preprost ring flash...
 0   

Miha @Jarm 21. Maj 2008, 17:04

stric google se spozna na čisto vse! yes
 0   

Tomislav @tomaz_urh 21. Maj 2008, 17:05

kaj ti pomaga ring flash za fotkanje skupinske slike?

jaz bi se tega lotil tako, če bi se le dalo
da bi uporabil flash-samo za fill.

drugače pa zaslonko 8 ali manjšo,
iso glede na ambijentalno svetlobo in

lp
 0   

jan @jan_p 21. Maj 2008, 17:06

sem že iskal pa nič najdel sad
 0   

Luka @Sendman 21. Maj 2008, 17:22

Če slikaš v prostoru obrni flash proti stropu in natakni softbox. Tko bos z navadnim fleshom dobil najbol mehko svetlobo. Če pa boš najdel lepo vreme in če boš slikal na prostem flasha sploh nepotrebuješ smile

Glej, da neboš slikal pred belo steno, ker potem bo sam portret temen. Probaj najti ozadje srednega kontrasta, če pa imaš prav "pano" za to je pa sploh super smile
 0   

jan @jan_p 21. Maj 2008, 17:25

Softbox je preveč velik in smešen da ga bi imel... Hvala za nasvet smile... Drugače bi pa najraje da bi nekdo pripopal link kako nardit preprosto ring flash... grin
 0   

Miha @Jarm 21. Maj 2008, 17:26

http://www.flickr.com/groups/strobist/discuss/72157603455708647/
..mislim pa, da ti ne bo prišel prav pri tem fotokanju

marela+odbojnik.. to je to pomoje.. drugače pa v tem posnetku lepo pakaze kaksne so razlike pri osvetljevanju.. verjetno si ga že videl
http://www.youtube.com/watch?v=lKAD7leNOVY
 0   

Luka @Sendman 21. Maj 2008, 17:28

Nekdo se je takole znašel, ampak mislim, da boš imel s tem ogromno dela.

0   

Bostjan @Archie 21. Maj 2008, 17:51

Še vedno ni povsem jasno, če gre za fotografiranje večje skupine ljudi (razred?) ali fotografiranje posamično.

Tudi če gre za fotke posameznikov ni jasno, če gre za head shote, doprsne portrete ali celo figuro.

Poleg tega ni jasno , če boš fotkal v prostoru ali zunaj.

Če želiš kej uporabnega prebrati tukaj boš moral biti malo bolj specifičen.
 0   

jan @jan_p 21. Maj 2008, 17:59

Posamezniki, portret, v prostoru grin bom naredil varjanto ring fleša ki ga je pripopal Jarm smile
 0   

milosh @milosh 21. Maj 2008, 17:59

sposod si dva studijska flasha, gor dva softboxa vsazga na eno stran pod kotom 45 na portretirance in bos mel cist obicno osvetlitev in vsi bojo lepo osvetljeni. oba nastimas na isto vrednost pol pa sam zaslonko prilagodis da e lepo osvetljeno

glede na tvoje znanje (ki je sklepano iz vprasnja) je to edina resitev.

bi pa kle se dodal tole: zakaj sprejemate naloge katerim niste kos? mal samokritike
 0   

jan @jan_p 21. Maj 2008, 18:01

nimam nobenega ki mi bi posodil.... hvala vseeno smile
 0   

iztok @izo 21. Maj 2008, 18:25

probaj s tem, je najbrž najlažje in najceneje
http://blog.slo-foto.net/izotov/2008/04/04/home-made-flash-bouncer/
malo potreniraj prej na eni osebi osvetlitev, jakost ipd, potem pa gre itak po tekočem traku najbrž.

pa niti ni treba komplicirat z tistim krojem ipd, samo izreži kos beleaga kartona, pa nekak pod kotom nalimaj na fleš. važno je samo da ima večjo površino, kar razprši svetlobo in da mehkejše sence.
 0   

Aleksander @Aleksander 21. Maj 2008, 18:35

milosh je napisal/a:
bi pa kle se dodal tole: zakaj sprejemate naloge katerim niste kos? mal samokritike

milosh good answer! Pa sploh nočem nobenega prizadeti sam kar je res je res.... No pa pustmo to, čkovek ima problem k ga mora resiti, zato mu poskusimo pomagati....smile

Prvo bi bilo super ce bi lahko povedal kje si si zamislil fotkanje, al je to fulll velka dvorana al je to manjsi prostor in pa ali lahko uporabis flesh tako da ni na kameri (off camera) ?

lp Aleks
 0   

Aleš @lial 21. Maj 2008, 18:41

Jan, še en nasvet, ki je meni že pomagal pri takih posnetkih:
poskušaj narediti vsaj 3, 4 posnetke z enako zasedbo, če ti bo kdo zamižal, ali se obrnil, bil skrit za drugimi itd - potem lahko malo kloniraš...
Glede flasha pa sam v razredih najraje uporabim zmanjšan fleš na 1/8 moči in usmerjen na pol v strop.

Veliko uspeha!

LP
 0   

iztok @izo 21. Maj 2008, 18:45

lial, fotkal bo enga po enga. sicer bi lahko to takoj napisal, je pa potem omenjeno.
grupno fotkanje, katastrofa. od 100 (ok, pretiravam) fotk mogoče 2 na kateri bodod vsi gor, pa noben ne miži itd itd. vsaj po mojih ozkušnjah. najbrž bi pomagalo, če bi imel kakšno pištolo v roki, hehe, drgač pa banda! biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati