0   

Darjan Panic @darjanp 22. Maj 2008, 20:10

Pozdravljeni, znimam se za nakup tega objktiva, vendar imam nekaj vprašanj.

Ali se splača ga kupiti rabljenega glede na to, da je cena visoka in nikoli ne bom točno vedel kaj je prvi kupec delal z njim,....?

Kje ga je dobro kupiti? Našel sem nekaj trgovin po avstriji, ki ga prodajajo nekje za 1850€, pri nas ima ceno 2200€ in vec.

Potem pa me tudi zanima, zakaj ga skoraj noben nima na zalogi? In ta problem ni samo v evropi ampak je skoraj globalen. Nekateri pravijo, da bi lahko en razlog bile naslednje olimpejske igre saj je potreba po tem objektivu velika.

Uporabljal bi ga pa na D80 trenutno, ceprav me mika tudi D3.

Hvala!
 0   

Rene @EN-EL9 22. Maj 2008, 20:26

tudi jaz kupujem ta objektiv in sem na internetu najdo najbolšo ponudbo za okoli 1600€. če še imaš poznanega koga ki živi na hrvaškem oz. ima hrvaško državljanstvo potem še on dobi nazaj davek in se objektiv lahko dobi za okoli 1350€. Najceneje pa je itak v ameriki kjer se ga dobi za 1050€.
si napisal da te mika d3. moje mnenje je tako, da rajši kupi d300 z gripom ostalo pa vložiš v lečovje. Imel sem možnost dodobra sprobati oba in morem rečt da je d300 tudi prava mašina.
 0   

Andrej @blur 22. Maj 2008, 21:40

EN-EL9 je napisal/a:
če še imaš poznanega koga ki živi na hrvaškem oz. ima hrvaško državljanstvo potem še on dobi nazaj davek in se objektiv lahko dobi za okoli 1350€.

tole med hrvaško in slo ni več varno počet.

vse kar smo naredili na tak način so si cariniki med sabo sporočali. tako da si prijavil stvar v sloveniji na hrvaški strani pa te je povprašal kje imas robo...
 0   

Rene @EN-EL9 22. Maj 2008, 21:56

to kar si napisal mislim da ne drži glih, ker poznam ljudi, ki delajo na takih stvareh. sploh pa recimo na mejnem prehodu gruškovje, kjer je od ene do druge meje kar precejšna razdalja in lahko vmes bilokaj narediš z robo smile
 0   

Andrej @fotokaj 23. Maj 2008, 12:02

V newyorškem B&H ta objektiv stane 1.580 $, skupaj s poštnino v Slovenijo (ajde, recimo da košta 50 $) pa kakih 1.630 $, pa dejmo to za foro zaokrožit na 1.650 $.

Ob uvozu v Slovenijo se najprej plača 6.7% carinskih dajatev na celoten znesek (torej 1.650 X 1.067) , dobljeni znesek (1.760 $) pa je obdavčen še z 20% DDV, kar znese 2.113 $

Teh 2.113 $ ob današnjem tečaju banke NLB (1 eur = 1.5584 usd) znese 1.356 eur. Če ste na dopustu in vam carina zaračuna še preležnino, obvestnino in povprečnino, končni znesek še vedno ne bo presegel 1.400 eur. In to za objektiv, ki vam ga Intereuropa dostavi domov pred vrata!
Nobenih firm, vračil davka, švercarije, skrbi, drkanja s prodajalci...

Glede na to, da Nikon Slovenija priznava mednarodno garancijo in za objektive, kupljene v ZDA, priznava 1-letno garancijo, bi res lepo prosil da mi razložite, zakaj sploh razmišljate o nakupu kjerkoli drugje; v Evropi ali, bognedaj, celo v Slovenji?

Da sploh ne omenim možnosti mutenja s carino...

Kar se tiče dobavljivosti, pa pač je, kakršna je.

Kupujte zdravo - da vam ne zboli denarnica grin
 0   

Rene @EN-EL9 23. Maj 2008, 12:10

jaz razmišlam o nakupu v ameriki, ali pa v evropi, kjer bi ga dobil za okoli 1350€. v ameriki pa za 1.050€. kako pa je z tem če ga nekdo ki živi v ameriki in ga pripelje kot osebno prtljago. potem davka in carine ne rabi plačati ne?
 0   

Rene @EN-EL9 24. Maj 2008, 23:43

[/quote]
tole med hrvaško in slo ni več varno počet.
vse kar smo naredili na tak način so si cariniki med sabo sporočali. tako da si prijavil stvar v sloveniji na hrvaški strani pa te je povprašal kje imas robo...[/quote]

malo sem narobe razumel ljudi ki delajo na tem...vse kar je nad 1000€ si med seboj sporočijo..v bistvu si imel prav ker objektiv je čez 1000€ biggrin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati