0   

Borut @laborutory 25. Maj 2008, 11:33

Pozdravljena družba,

morm takoj podelit z vami tole izkušnjo...

pokliče moj prijatelj in me prosi, če lahko fotografiram birmo njegovega sina, da je dogovorjeno z župnikom, da lahko diskretno skačem naokoli in poleg uradnega fotografa naredim nekaj fotografij... seveda ne bom rekel prijatelju ne, zato sem šel fotografirat.

... zdej pa sledi ...

stojim pred cerkvijo in čakam, da se prikažejo, da lahko že zunaj naredim par fotografij, ko me najprej kot največjega smrkavca napade uradni fotograf, češ kako mu odžiram stranke, da me bo kdovekam prijavil in karkoli že naredil z mano. Bil sem tako šokiran, da sem potreboval kratek sprehod okoli cerkve, ko me za ovinkom napade še njegova žena. Bolj, ko sem zatrjeval, da se ukvarjam s fotografijo ljubiteljsko, da sem tudi prejšnji teden fotografiral za prijatelja obhajilo njegove hčerke in da imam z upadom njegovega posla toliko, kot ima Dobrna s Havaji, bolj me je ženska napadala in težila. Torej, ker imam profesionalno opremo in zgledam baje ko en profesionalni fotograf (ja hvala njej vsaj za te besede), sem bil obsojen na krajo posla in še marsikaj grdega je bilo ob tem izrečenega.

Pa da se res čisto izpovem... najprej je ona meni ponujala sodelovanje, pa se odklonil, ker sem bil na birmi zaradi ene družine, pa tega ni razumela in je mislila, kako bom napravil svoj oltar in pripeljal svojega škofa, da bom lahko potem ukradel njemu birmance in jih sam pofotografiral... mislim fak, še zdej se tresem.

Se vam je že kdaj zgodilo kaj podobnega, mene tole šokira, sem navajen bolj na fotografsko sodelovanje iz koncertov in takih stvari. Tole je pa višek.

hvala za posluh družba

Borut
 0   

milosh @milosh 25. Maj 2008, 11:56

hahahahahaha, takim sam reces "zgleda sam ves da si tako slab fotograf, da kdorkol, k mim pride lahko nardi bolse fotke in bos takoj zgubu stranke"

ne se sekirat, to so pac nekateri kreteni, ki niso slisal se nikol za konkurenco zgleda.

nevem zakaj ampak mam kr obcutek da model dela zelo slabe fotke
 0   

Borut @laborutory 25. Maj 2008, 12:15

Pozdravljen milosh,

ja, tud jaz tak razmišljam, sam ko tak napad mene tak raz*****

Bolj se tukaj sprasujem, kako mu s takim odnosom uspeva ostat v poslu, ko takole napada ljudi. Sem tudi danes bolj opazoval, da je upad strank zato, ker se je veliko ljudi poslikalo na koncu z navadnimi digitalcki, on pa je tam cakal, da kdo pride fehtat, če se lahko slika. Mislim tudi, da mastno racuna, pa je tam kjer je.

evo ga milosh, tvoje mnenje cloveka mal pomiri, sam tud če je konkurenca je ne moreš nagnat stran, lahk se potrudiš naredit boljše, to se zdi še najpametnejša rešitev.

hvala

Borut
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 25. Maj 2008, 12:47

Ne sekiraj se zaradi takih starih prdcev.

Se je meni zgodilo podobno že dvakrat, ko sem na prošnjo znancev pofotkal kakšen dogodek za njih, zastonj seveda in vedno pazil, da nisem motil uradnega fotografa pri delu.

Res je, da je verjetno na moj račun tisti uradni zato zaslužil manj, ampak potem je tudi na račun vseh, ki so fotkali z kompakti, jaz sem imel pa DSLR in zato se je spravil name.

Hja, če mu lahko vsak z aparatom krade kruh, pa se naj malo zamisli. Se mi zdi pa čudno, da taki sploh še lahko živijo od fotografije...
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 25. Maj 2008, 12:56

Naj še to povem, da ogromno ljudi noče ne vem kakšne kvalitete in so jim navadni snapshoti čisto dobri, samo da je zabeležen dogodek.

Sem pofotkal že dve poroki znancev, pa so bili navdušeni nad fotkami - na koncu sta mi na vsak način hotela plačati, meni pa so se fotke zdele porazne - prežganine, iz fokusa, ponesrečeno odrezani obrazi, enkrat ponesreči in v pomankanju časa prestavil iso in vse polovico fotk na iso 1600...

Morajo tisti, ki si s tem načinom fotografije služijo kruh, malo spremeniti ponudbo, da se nekoga prepriča v posel namesto da se za amaterja odloči.
 0   

Matej @OKO 25. Maj 2008, 13:07

Njega bi fotku pa ga tle objavu, da bi se vedlo devilish .
šala smile.
jaz sem imel drugacne vrste zanimivih dogodivscin, sodeloval zraven profesionalnega fotografa pri porokah, na konc pa se za bencin nism dobu, oziroma prvic sem dobu, za nadaljna srecanja nism dobu njente. on pa kasiru bajne vsote od 600 evrov naprej, ce bi mi od vsake poroke odstopil nekaj bi bila nagrada vsaj minimalna, tko pa se to ne, na zalost so nekateri vecni.
lp
M
[b:a0bce5c5bb]kali juga[/b:a0bce5c5bb]
 0   

Borut @laborutory 25. Maj 2008, 13:15

Pozdravljeni,

ja vidim, da nas je kr cela vrsta s takimi in drugačnimi izkušnjami, ko nas po nedolžnem česa obtožijo, ali pa še hujše, da nas dobesedno hočejo odgnati stran z dogodka.

Vidiš, tudi jaz sem hotel potem še mal povprašat tega pametnjakoviča, če bo kaj vse tiste, ki se mu sedaj postavljajo na oltar in se z digitalčki pritiskajo, odgnal in jim rekel, da ga spravljajo ob posel. Matr tipu, sej res je da sem potem zelo pazil, da ga nisem kaj veliko oviral in mu skakal v kader, je pa tudi res, da sem jaz zato sam zamudil par lepih kadrov, da je bil mir v hiši gospodovi.

Imam pa še kako dobro izkušnjo s koncertov smile Bom kasneje napisal, se ravno sedaj odpravljam na enega.

Lep dan narod

Borut
 0   

Bojan Stepancic @bododo 25. Maj 2008, 14:21

He he... vsak ma verjetno kako tako izkušnjo!
Meni se je celo zgodilo, da sem bil urodno najet fotograf s strani poročnega para pa so me nato hoteli izgnati iz poročne dvorane (sam matičar mi je zatežil), ker so mel tam pač dil z lokalnim škljockotom, da pač poslika in pol teži okol če kdo vzame fotke... pa se jim nisem pustil zajebavat.
Sem lepo počakal da se je uradni del začel potem pa sem prikorakal na sceno.
Jasno med obredom se niso mogli ustavit in pred vsemi izjavit naj grem ven... se pač nism pustil zajebavat. In tudi po končani zadevi mi niso nič težil... so pač probali včasih se obnese.
Kaj čmo primitivizmu nikoli konec. Za posu se pa lhko boji samo tisti, ki ne zna fotografirati.
Po domače tak, ki zadevi pristopi z obrtniško logiko ali tudi drugače "kupil sem stroje in sedaj mi bodo prinesli toliko in toliko prihodka" ma mi gre kr na bruhanje ob takih patronih. Res pa je da niso vsi takšni samo s tistimi tako ali tako nikoli ni problemov.

l.p.
Bojan
 0   

Andrej @fotokaj 25. Maj 2008, 15:14

S takimi jaz ponavad nisem niti vljuden (marsh oo tree peezde materne, pa je zadeva rešena), niti ustrežljiv (takega je fajn vsake toliko potem nagnat, češ da se ti pred objektiv postavlja, to ga šele razpeezdee).

grin
 0   

Primož Fideršek @piXi 25. Maj 2008, 17:34

hehe zanimivo,

vedno več nas je tu s podobno izkušnjo. Sem slikal birmo od brata od punce pa smo se slikali, potem na samem pa so bili zelo zadovoljni s fotografijami.
In so za 120 fotografij dali za razvijanje 10€.

Ona bi pa tam za 5 fotk nesla 25€ al kolko pač majo.

In se čudijo zakaj nimajo posla in zakaj folk se jim raje umika.

Drugač pa če ker zateži mu zabrusiš da boš na vsaki njegovi fotki če bo še kaj težil. devilish
 0   

Janez Šturm @jj65 25. Maj 2008, 20:56

Pobi (velja tudi za punce) ne se pustit, sploh če delate ali naredite za točno določeno stranko. Če je nekdo tak zmene, da se vsakega dslr ustraši, njegov problem. Če prvi stegne ga na prvo najuri direkt v tri (pa tudi če je v cerkvi ali parlamentu).
Bo Arche kdaj mogoče napisal kak darmar smo jega dni naredil na maturantskih plesih. Pa prav dobre slikce smo naklestili. Razrede smo slikali na 35mm, ker je večina imela standardne 50tke (takrat) in bili smo v kadru drugih. Ko si naredil, si šel pa proti njim in hvala lahko greste, naslednji razred.
Še dva pira pa se bom od vesela joku.
Lp j
 0   

Borut @laborutory 25. Maj 2008, 21:44

Jeeeah bejbi,

zdejle sem mal okajen, iz koncerta, sam tole kar berem daje motivacijo, nisem sam v boju smile Okej fotokaj, teb pa dam na hitr prebrano cist prav, ju rid maj majnd.

hvala narod, sem ze mislil, da je kaj cudnga pr men

Borut

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati