0   

Rok Selan @rookis123 25. Maj 2008, 18:09

Po maratonskih branjih recenzij, testov in ostalega, ki te priklene pred računalnik, sem se za svoj prvi DSLR, ko sem kolebal še med zadnjima opcijama, ki ju še nisem izločil, pentaxom k20d in canonom 40d, odločil za slednjega, torej 40d, zaradi super cene glede na tisto kar ponuja in predvsem velikega izbora objektivov, ki jih mislim sedaj in v prihodnosti nabaviti.

Želel pa bi si, da mi svetuje oz. poveste vaše mnenje glede mojega izbora. Budget mi dovoljuje da poleg 40d in ostalih foto "malenkosti" nabavim še tole:

- Canon ef-s 17-55 2.8 IS

ali

- Canon ef-s 10-22 + canon 50 1.4

Veliko bolj se nagibam k slednjemu. Dobim ultra širok kot z super kvaliteto sliko, fiksna 50ka pa daje odlično svetlobno moč, pri 1.8 oz. 2.0 naj bi bila že tako ostra kot 17-55 pri 2.8. Prvi komplet pa je v prednosti predvsem zaradi praktičnosti.

Vaše mnenje? Bil kdo ze v podobnem problemu?

Lep pozdrav! thumbsup
 0   

Ban @Ban 25. Maj 2008, 18:45

Ja, če nisi ravno lene oziroma komot sorte, potem vsekakor tale kombinacija z dvema objektivoma, enako imam tudi sam, brez standardnega zooma, čeprav potem moram ves čas nositi s seboj oba, ker si s samo enim ali drugim preveč omejen, če ne veš v naprej, kaj misliš fotkati. 50ka je na cropu že malo ozka in ni tako uporabna kot na filmu. To nošenje mi hodi malo narobe, posebej na kakih študentskih žurah, kjer mora biti ena roka vedno frej še za kaj drugega. biere

Kombinacija 10-22+50ka ti ponuja več, le praktičnost ne. Pri 17-55 pa dobiš še za silo široki kot(škoda ker ni 15-55, bi dobil 24mm, ki pa je že kar fajn), ter solidnih 2.8, ampak 1.4 je čisto nekaj drugega...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati