0   

iztok @izo 26. Maj 2008, 08:02

torej, vsi resni fotografi z delovnimi izkušnjami in primerno opremo (orenk širokotnik, razsvetljavo ipd), to je za vas. bom kr skopiral text, ki mi ga je poslala kolegica:

Nase podjetje izdeluje image kataloge mobilnih enot.
Potrebujemo fotografe, ki bi bili pripravljeni in sposobni poslikati notranjost in zunanjost hisk.
Prostora je zelo malo. Fotograf mora imeti sirokokotni objektiv in (lucke) - okna.
Fotogafije morajo prikazati velik prostor, kateri mora biti osvetljen enakomerno.
Materiali katere narocnik prodaja morajo biti na fotografiji enake barve kot v resnici ampak to je del racunalniske obdelave.
Bistvo je, da mora biti zajet sirok.
Vsaka hiska ima povprecno 4 prostore.
Fotografije ki jih potrebujem so Planska – v kateri je prikazan sirsi pogled v hisko, vask prostor posebej, 2 detajla ter 2 eksterierja – (tehnicna fotografija in fotografija primerna za montazo v eksterier).
Primer fotografij se nahaja na spletni strani Adrie Mobil.

Pred izborom fotografa bi prosila tudi za cenovno ovrednotenje.
Potrebovala bi tudi testno fotografijo hiske.
Koncno stevilo fotografij se ni popolnoma definirano.

mislim, da gre fotografije v takšnem stilu:
http://www.adria-plus.com/si/adriadom/foto/?v=850

v glavnem, resno delo in verjetno možnost sodelavanja za daljši cajt, se splača potrudit, po mojem. pa kr pogumno!

kontakt:
mojca(afna)konvikt.si
 0   

iztok @izo 26. Maj 2008, 08:23

če rabi kdo še kakšen info ali gsm, naj mi pošlje zs.
 0   

Rene @EN-EL9 26. Maj 2008, 09:28

verjetno 18mm ne zadostuje ne? biggrin mogoče bo vseeno treba 10-20 kupit pred 70-200 biggrin
 0   

iztok @izo 26. Maj 2008, 09:42

na cropu bo težka. ja 10-22 bi najbrž bil idealen, pa še najbrž bi treba malo linije poravnat ipd, ampak to ni noben problem.
 0   

Marko @alessy 26. Maj 2008, 10:18

He he... Tist ko bo slikal, naj leče okol obrne pa bo dobila vizualno večjo sobo kolikor je realno...

Šala mala.

biere
 0   

Andrej @fotokaj 26. Maj 2008, 10:56

Ja nič; sem poslal mejl, pa da vidimo.
grin
 0   

iztok @izo 26. Maj 2008, 11:08

si že drugi grin
 0   

Peter Atanackov @Geo 26. Maj 2008, 12:56

Ce bi mel vredu osvetlitev upset .

Kakorkoli ze, 12mm verjetno ne bi blo dovolj.
 0   

Miha @Fantocci 26. Maj 2008, 14:33

Prikolice oz. hišice imajo ponavadi bel strop ne? Po moje bi dobil še kar lepo enakomerno svetlobo, če bi butnil v stop, ki ni visok...
 0   

Rene @EN-EL9 26. Maj 2008, 14:38

če ne druga se naredi kaka panorama ne biggrin
 0   

Miha @Fantocci 26. Maj 2008, 14:39

Misliš 3D? To bi jim bilo verjetno zelo všeč, če to rabijo za net thumbsup

Za prospekte pa ni tako uporabno...
 0   

iztok @izo 26. Maj 2008, 14:57

3d že imajo gor, kolkr sem vidu, edino mogoče ni glih pri hišicah.
za 3d rabiš fisheye (oz. je najlažje z njim nardit), za fotke v katalog pa kvaliteten linearni širokokotnik. ne vem, če bo bounce z enim flešem dovolj, sej piše, da je zaheva enakomerna osvetlitev po celotnem prostoro, stop tudi ni raven, ampak je je poševnina zarat strehe itd (kolkr vidim po fotkah). pač rabijo malce boljšo kavliteto kot je bla do zdej, če prav razumem. (na novoju ostalega progama, kot recimo tiste prikolice ipd).

sicer pa kot pravim, kontaktirajte mojco za te zadeve, da ne tukaj pametujemo, boste šli par testnih fotk nardit, bo takoj jasno kaj gre in kaj ne.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati