0   

Boštjan @benjamin7 29. Maj 2008, 13:55

Odločam se za nakup vstopnega D-SLR fotoaparata. Izbiram med E-510, 450D, D60 in a300/350. Potreboval bi ga predvsem za popotništvo, naravo, manj v temnih pogojih . In ne bi se rad preveč ukvarjal z samo obdelavo fotografij, zato naj bi bila slika čimbolj všečna že takoj. So kit objektivi res večinoma slabi ali pa so za povprečnega fotografa zadovoljivi. Nimam namena, da bi se bolj ukvarjal s fotografijo, zato mislim, da bi mi zadostoval soliden dvojni kit. Prosil za kakšen namig, nasvet…
Hvala. sunny
 0   

iztok @izo 29. Maj 2008, 14:00

vsak od teh je zelo dober, po mojem. sam osebno bi vzel 450d, ker se mi zdi, da kr veliko ponuja glede slike, ob dejstvu, da imam canon opremo od pej, pri tebi je vseeno, torej nisi omejen.
je pa baje za 500€ (z nekim -100€ kuponom) nekje btc-ju (najbrž big bang) d60 z obema kit objektivoma.
 0   

Andrej @blur 29. Maj 2008, 14:51

Jaz bi med temi vzel Canon 450d.
 0   

Andrej @blur 29. Maj 2008, 15:13

Jaz bi med temi vzel Canon 450d.
 0   

Jernej @jernej87 29. Maj 2008, 15:14

Zelo dobro ceno ima sedaj D60 kit 18-55/55-200 se pravi z obemi objektivi za 499€ v Big bangu. Men je to res ugodna ponudba.
lp jernej.
 0   

Andrej @fotokaj 29. Maj 2008, 15:48

jernej87 je napisal/a:
Zelo dobro ceno ima sedaj D60 kit 18-55/55-200 se pravi z obemi objektivi za 499€ v Big bangu. Men je to res ugodna ponudba.
lp jernej.

Jap, D60 + 18-55 AF-S za 499 eur, za 1 eur doplačila pa imaš še 55-200 AF-S; as cheap as it gets!
Za ta denar boljšega in ugodnejšega ni.
 0   

Boštjan @benjamin7 29. Maj 2008, 16:43

Ja, moram priznati, da me prav 450D nič kaj ne mika. Vem, veliko tvegam, ko to izjavljam na tem forumu, kjer je glavnina za Canon. Že res, da je bil tudi na dpreviewu dobro ocenjen, a mislim, da plačaš tudi ime, poleg tega pa imam trenutno S3, ki me je razočaral zaradi mehkih fotk...D-SLR je druga pesem, a bojazen ostaja. Še posebej, ker sem pred tem imel Panasonica, ki je delal dosti všečnejše fotke. No, res pa je imel Canon manj šuma.
Glede Nikona pa, ja, sem slišal za to akcijo, malo me le moti, da je tudi teleobjektiv brez VR-ja. Ima kdo morda izkušnje z E-510 (kako kvaliteten je dvojni kit) ali morda Sony-i? Pri Olympusu je problem šum, a dela zelo kontrastne (morda kičaste - nenaravne barve), za Sony-ja (z izjemo obj. 18-70) pa sem bral pohvale na tujih forumih...Pa še kakšen rabljen objektiv od KM bi prišel v poštev.
 0   

iztok @izo 29. Maj 2008, 16:48

ne delat zaključkov brez izkušenj..
 0   

Boštjan @benjamin7 29. Maj 2008, 17:11

OK, bom raje tiho... Odslej samo poslušam.
In že vnaprej hvala za izkušnje.
 0   

Matej Gazvoda @MatejG 29. Maj 2008, 17:20

Tale d60 komplet akcija, ki jo ima big bang je v redu, ampak škoda ker ni v kitu teh novejših objektivov z VR, po testih tudi optično boljših...

Jaz ti bi rekel, da nabavi Nikona D60 + Nikon 18-200, pa boš dobil še najbolj praktičen, potovalen in univerzalen komplet....
 0   

iztok @izo 29. Maj 2008, 17:23

eh, zdej pa spet dolg nos. govorim samo da ne delat zaključkov glede izkušenj iz sveta kompaktov, ker z dslr-ji nimajo kaj dosti skupnega. od senzorjev naprej ..
in ne vem, od kod vam ideja, da se preferira canon tukaj. mislim, da je čist lepo fifty fifty(če ne omenjem ostalih firm, je pa tudi teh kr nekaj, sploh pentax, potem pa verjetno že oly in sony), mogoče kakšen procent več rdečih ampak ne vredno omembe.
če bi prebral vse, sem tudi sam omenil tist d60 za ugodno ceno..
 0   

Rok Krisper @Krispi 29. Maj 2008, 18:19

Med zgornjimi bi vzel Nikon D60 + Nikkor 18-200 VR ( 1300€ pr mixi )
ali pa D60 + Sigma 18-200 DC OS HSM ( 926 € pri www.slr.si )

To bi blo za popotništvo čist zadovoljivo.

Seveda pa se probej za ceno še mal pogajat ...
pri slr.si verjetno lahko dobiš cene za obe varijante pa še mal je
treba jamrat za popust grin
 0   

heroj @heroj 29. Maj 2008, 19:43

Da ne bom preveč kompliciral. Dej najprej vse te fotiče v roko primi, pa oceni katiri najbolje sede v roko.

Na splošno ti bom dejal. Lahko imaš dva kit objektiva ali pa takle 18-200 objektiv. Meni osebno je 18-200 zelo super in sem ga kr dobro izkoristil. Je spet odvisno kaj fotkaš, take bodo potem tvoje potrebe. Sem pa opazil, da se je dosti nedeljskih SLR (DSLR) ljudi odločilo za 18-200 predvsem zaradi praktičnosti. Očitno so bili preveč leni za zamenjat objektiv.

LP
 0   

Marko @alessy 30. Maj 2008, 09:44

Moje osebno mnenje je pa da vzami Nikona D60. Za denar dobiš največ.
Canon je precenjen in plačaš preveč, dobiš pa nič kaj veliko, za tak denar se dobijo že boljše kamere, Sony slaba kontrola šuma in slab kit objektiv, Olympus pa zrnatasta slika. Spet pa so to podrobnosti oz. detajli.

Glede na to , da hočeš takoj všečno sliko iz aparata, potem definitivno brez razmišljanja Nikon D60... Drugače ti pa priporočam Kit objektiva 18-55mm Vr + 55-200mm Vr. Čisto dovolj za začetek in tudi največ dobiš za tak denar : odlično fotografijo , takoj všečno, dobro kontrolo šuma v visoki občutljivosti, odličen kit objektiv, zelo enostaven za uporabo, odlični in pregledni meniji, kar za ostale ne morem rečt, vglavnem dobiš pa tudi vse kar potrebuješ. Stabilizator slike, samodejno čiščenje senzorja, ki je zelo učinkovito, kot pri olympusih, ... Live viewa ne potrebuješ ker so tudi pri ostalih modelih live viewi skoraj neuporabni.
je pa to zgolj moje osebno mnenje, vsak ima svojega in vsak ti bo drugače rekel.
 0   

Aleš @lial 30. Maj 2008, 10:30

Samo toliko - liveview je še kako uporaben za tistega, ki ga zna iskoristiti. Makro, fotkanje v množici, live na ekranu, skrito snemanje itd...

Je pa dobro, da ima vsak samo svoje mnenje grin

Pa brez zamere!
 0   

Marko @alessy 30. Maj 2008, 11:13

No pa se osredotočiva na live view.

Pri live viewu je problem v tem, ker je potrebno fokusirat z drugo tipko in ne direktno s sprožilcem. Med tem časom se nek subjekt lahko že premakne predno ti sprožiš na sprožilec in imaš še slabša jajca kot pa bi imel brez live previewa ... Enako velja za makro fotografijo. V poštev pride samo kadar je objekt slikanja statičen, drugače je pa tole neuporabno.

Kar se pa tiče slikanja v množici. Z live viewom ti lahko približaš na nek subjekt in fokusiraš ampak v množici se ponavadi slikan subjekt premika in spet si tam. Neuporabno. Če pa slikaš v širokem kotu tako kot lahko slikaš tudi brez live previewa je pa tako ali tako isto . V široki kot pa menda ne boš falil subjekta pa četudi slikaš nad glavami množice in če tudi slikaš z eno roko.

Potrebno je vedet, da live preview ni enak kot pri kompaktnih kamerah, ko ti sam fotoaparat fokusira vsako spremembo. Pri dslr še niso tako daleč in je zato žal zanekrat še ta bonbonček neuporaben ampak se razvija. Enkrat bo to ukusno tako kot mora bit, ampak če boš hotel imet to tako kot mora delat, bo potrebno še počakat.

Da bi pa toliko več denarja dajal za fotoaparate z neuporabnimi live previewi pa nima smisla. Vsaj zanekrat ne. Do takrat pa ti še vedno priporočam da se izogibaš tem stvarem ki zarad tega plačaš veliko preveč. Če hočeš imet live preview tako kot se šika, potem kupi raje kompaktni fotoaparat...
 0   

Aleš @lial 30. Maj 2008, 13:08

alessy je napisal/a:
Če hočeš imet live preview tako kot se šika, potem kupi raje kompaktni fotoaparat...

No ja... ko sem kar nekaj časa vrtel po rokah, preskušal različne možnosti in škljocal z Sony A350, tega vtisa nisem dobil. Posebej zanimiva mi je bila ditektna povezava aparata s plazmo, kjer je bil liveview absolutno v realnem času. res da v bolj revni resoluciji, z dodanim histogramom, pa vendar učinkovito. Enaka kontrola kakor na displeju, zato ne vem o čem pišeš. Morda o kakšnem drugem aparatu?
Sicer pa je več napisanega TUKAJ z dokaznim videom, ki negira tvojo trditev.

Glede kompaktov pa - ne da bi se hvalil, ampak jih je ta trenutek v moji lasti že preveč...
 0   

Marko @alessy 30. Maj 2008, 13:39

Mogoče je glede live preview pri sony drugače. Govoril sem za canon eos 450d.
Drugače pa sony pade že pri kontroli šuma v primerjavi z nikonom če smo sedaj pri sony A 350, kjer se že pri iso 400 pojavi moteče... Pri iso 800 je pa že priporočeno da se ne slika več. Tudi omenja se slab kit objektiv. Sicer ima večjo goriščno razdaljo 18-70mm, ampak kaj ko pri Nikonu D60 dobiš veliko več kot samo to za tak denar...
Če bi gledal na live preview bi raje vzel kompakta, to pa ziher. Za 3 krat manj denarja live preview, vrtljivi zaslon, sama kvaliteta sony slike v visoki občutljivosti je pa tak enaka kompaktom...

Sony je pač multi prodaja Tv, HiFi, video in foto in še kaj. Pač je ok, ampak vsepovsod je pa povprečje in se naslanja na ime...
 0   

Marko @alessy 30. Maj 2008, 13:51

Ti ko kupiš DSLR ga boš kupil ravno zaradi prednosti dslr pred kompaktom. In najpomembnejša prednosti, ki je kontrola šuma, je pri sony kamerah ni.
Če ne potrebuješ kamere za slikanje v slabih osvetljenih prostorih potem tudi ne potrebuješ dslr... Brezveze metanje denarja stran za enak efekt. To je bedarija...
 0   

iztok @izo 30. Maj 2008, 14:25

sony dela senzorje za večino kompaktov, vključno z canonom, pravtako dela senzorje za dslr kamere, med drugim ff za nikon (sicer ga malce sfrizirajo pri nikonu, a to je vse), ki je benchmark za low noise itd. pravtako je sony eden vodilnih pri profesionalnih kamerah itd, tako da jim očitat, da nimajo kaj dosti pojma pri tehniki zajema slike (gibljive ali statiočne), je precej zgrešena..
pravtako imao sony dslr-ji nekaj zelo praktičnih rešitev, ki jih bi zelo rad videl tudi pri ostalih firmah. ni vse samo šum ipd, sicer pa roko na srce, za takšen format fotk, ki jih večino dela iz dslr fotk, so vse kamere več kot dovolj dobre, kaj ste vsi s tem šumom tolk obsedeni (ki se na printih baj d mimo itak ne vidi).
in kot vedno pri dslr-jih ne izbiraš ohišje, ampak sistem. poglejte, kakšen nabor objektivov ima, kakšen dodatke se da vse nabavit itd in kaj na dolgi rok največ ponuja za VAS.
in liveview (čeprav sem tudi sam bil skeptičen v začetku) zna bit zelo koristna zadeva za nekoga oz. je bolj da je, kot da ne. možnost live histograma, kontrola fokusa, ki je res 100% to, kar vidiš na fotki itd itd, to ni za zanemarit.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati