0   

Marko @piloot 29. Maj 2008, 14:33

Kupil v tujini, vendar uvoznik (bratranec) izgubil navodila.
Mi lahko kdo pove link da bi si navodila pobral dol ali pa mi pove točno razlago gumbov na objektivu. Tist A-M vem zaka je smile .
Predvsem na IS je mode 1 in 2 ter še gumb na katerem je :1.2-neskončno in 3-neskončno.
Malo se mi sanja ma vseeno

Hvala
 0   

iztok @izo 29. Maj 2008, 14:44

na pamet (ni ziher prav)
is1-stabilizacija po 1 osi, is2-po obeh (to preveri, lahko gre samo za manj in bolj močno stabilizacijo)
tisto drugo je pa ziher focus limiter. zelo uporabna zadeva, kadar hočeš pohitrit fokusiranje. finta je samo v tem, da še imaš na 1.2-neskončnost bo fokus bezljal od 1.2 m do konca-primerno kadar imaš objekt v tem območju. kadar pa veš, da bo objekt vedno oddaljen 3m in več, pa daš limiter na to stopnjo in prišparaš precej poti fokusu, kar rezultira z precej boljšo odzivnostjo ipd. pametna reč.

tu bo ziher kaj o tem
http://software.canon-europe.com/files/documents/EF_Lens_Work_Book_4_EN.pdf
 0   

Tadej @Neptune 29. Maj 2008, 19:17

Tako je kot je izo napisal.

IS mode 1 = stabilizacija v vseh oseh
IS mode 2 = stabilizacija v eni osi, glede na gibanje (za panninge)

1.2m = ostrenje od 1.2m do neskončno
3.0m = ostrenje od 3.0m do neskončno, kar je hitreje kot pri polnem razponu

Sam sicer nisem opazil razlike med 1.2 in 3m nastavitvijo... verjetno se pozna pri slabši svetlobi. Do zdaj mi je v vseh pogojih ostril ultra hitro.

LP.
 0   

iztok @izo 29. Maj 2008, 19:22

se pozna, vsaj pr meni (ne is verzija). po mojem je finta tudi pr manj fulanih fotkah, saj ima focus krajši hod in zato manj časa izguubi med obratovanjem. itak pa dela ful hitro v obeh primerih..
 0   

Marko @piloot 30. Maj 2008, 08:45

Sedaj sta me se bol zmedla (izo in neptune) IS mode. Odgovora sta si prav nasprotujoča.
 0   

Marko @piloot 30. Maj 2008, 09:07

Hvala biere
 0   

Tadej @Neptune 30. Maj 2008, 15:25

Moj je zanesljivo pravi kar se tiče IS! Ker imam točno ta objektiv ;-).
 0   

Ime Priimek @dunda 30. Maj 2008, 15:46

Nimam ravno v roki objektiva, vendar po spominu bi rekel, da je tako kot pravi Neptun. Ravno pred nekaj dnevi sem napisal krajši review tega objektiva na blogu.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati