0   

Urška @Cedevita 30. Maj 2008, 15:20

Učiraj sem bila na ekskurziji in fotoaparat Canon EOS 350d sem imela obešen okoli vratu, in ko sem tekla proti avtobusu se mi trak sname s fotoaparata in ta zleti po tleh cry Razbil se mi je UV filter in zgleda, da tudi kakšna leča v objektivu, saj ostrenje in približevanje ne dela. Ostalo vse deluje. Dala sem tudi fotografije že na računalnik in je vse delalo normalno. UV filtra ne noben način ne morem odšraufat dol. Kaj svetujete da nej naredim? Nesem na servis ali samo kupim nov objektiv? Imam pa kit objektiv.
 0   

iztok @izo 30. Maj 2008, 15:24

poglej, če je bajonet (tisto, kamor natakneš objektiv) ok, če ni kakšnih razpok na ohišju ipd. za kit objektiv se ne sekirat preveč, na bolhi ga dabiš ziher za 3x manj, kot bi koštalo popravilo.
drgač pa predlagam kaj takšnega, če si bolj "terenska":
http://www.cameraarmor.us/
imam to na 30d, in je super. pri nas jih prodaja mixi, pa najbrž še kdo..
 0   

iztok @izo 30. Maj 2008, 15:44

aja, pa če boš nabavla nov objektiv in ne veš kaj bi z razbitinami, jih rade volje vzamem, bi rabu nekaj..
 0   

Miha @mauss 30. Maj 2008, 16:20

sicer OT ampak vseen;
izo, kako se ta CameraArmor v praksi obnese?? zgleda vse prej kot praktično, a je treba besno stiskat knofe da primejo, itd?
...
 0   

iztok @izo 30. Maj 2008, 16:34

mogoče v začetku se zdi tako, ampak nič takšnega, vse prime, potem se pa itak navadiš in ni problema.
v praski je pa zelo fajn met to, sploh ko greš kam v naravo ipd. tudi kamera bo dosti bolj ohranjena, brez prask itd. zdej morajo samo še za objektive podoben stavri delat, čeprav že obstajajo drugi proizvajalci za to..
 0   

Urška @Cedevita 20. Jun 2008, 18:40

izo je napisal/a:
aja, pa če boš nabavla nov objektiv in ne veš kaj bi z razbitinami, jih rade volje vzamem, bi rabu nekaj..

objektiv ni razbit samo leče ima zamaknjene. Hočeš?
 0   

Peter Atanackov @Geo 21. Jun 2008, 09:19

Jaz lahko povem iz prakse, da ce ti fotoaparat ne pade na kaj trdega (tipo beton, ploscice...), kar v naravi verjetno ne bo, mu ne bo nic hudega. Meni je ze padu po tleh pa sam sem ze padel z njim, pa mu ni blo nic smile
 0   

Gregor Gomboc @George 21. Jun 2008, 11:41

Geo je napisal/a:
Jaz lahko povem iz prakse, da ce ti fotoaparat ne pade na kaj trdega (tipo beton, ploscice...), kar v naravi verjetno ne bo, mu ne bo nic hudega. Meni je ze padu po tleh pa sam sem ze padel z njim, pa mu ni blo nic smile

Navadno avtobusi ne vozijo po "naravi". upset
 0   

Peter Atanackov @Geo 21. Jun 2008, 12:25

George je napisal/a:
Geo je napisal/a:

Navadno avtobusi ne vozijo po "naravi". upset

Ma tisto je bil bolj odgovor na Izo-tov post. No pac, se zgodi... Najboljse je da poskusis z drugim objektivom, ce body dela vredu in si kupiš nadomesti objektiv.
 0   

iztok @izo 21. Jun 2008, 15:12

Cedevita je napisal/a:
izo je napisal/a:

objektiv ni razbit samo leče ima zamaknjene. Hočeš?

ja bi že ponucal kaj zadevo. vzamem, če je zastonj, samo v novo gorico pa zelo redko grem (če sploh). če si kje v lj, se lahko zmenimo..
 0   

andyz @andyz 22. Jun 2008, 18:53

Končni nauk te štorije pa je - bolje si zavežite fotoaparate, da ne bodo dol padali. Če je zadeva tako, kot mora bit, ne vem, kako se lahko odveže?!
andyz
 0   

miha @justaboy 22. Jun 2008, 19:49

Svetujem vam, da trakec najprej pač običajno montirate na fotoaparat nato tist jeziček na koncu traku ki trosto štrli prišijete na trak ki nosi zadevo. Tako se vam ne more sneti. L.P.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati