0   

Miha @Jarm 30. Maj 2008, 16:41

prosim za pomoč

takole. pred časom sem upazil zelo veliko razliko med lcd zaslonom na fotiču in doma na monitorju. na fotiču je slika veliko bolj kontrastna in svetlejša, ko pa jo prenesem na računalnik pa mi prikaže sliko, ki je veliko bolj temnejša in brez pravega kontrasta.je kaj narobe z mojim monitorje? ali pač?. drugače pa lahko sliko še obdelam v PS in izgleda vredu. ampak vsake fotke se mi pa res ne da obdelovat. sedaj pa če ima kdo kak predlog oz. nasvet kako naj to zadevo rešim naj mi kar pove!
Lep pozdrav!
 0   

Jernej @Horse 1. Jun 2008, 18:15

Zmanjšaj jakost LCD-ja na fotiču - osebno se mi zdi, da se, z "navijanjem svetlosti" LCD-ja na fotiču, povdarijo svetlost (seveda), kontrasti in nenazadnje tudi saturacija barv....
 0   

Boštjan Selinšek @NwA 1. Jun 2008, 18:45

Mogoče imaš monitor tako nastavljen.
 0   

iztok @izo 1. Jun 2008, 21:38

lcd-ji na fotičih (še) niso primerni za kontrolo barv ipd. dosti bolj je smisleno pri čimpanju vklopit pregled histograma ipd, barve pa že se kasneje poštima, sploh če se fotka v raw.
sem že pred časom govoril, kako bi bilo fino, da bi tudi lcd-ji na fotičih meli možnost kalibracije prek kakšnega kalibratorja ipd, pa je bil bolj smeh kot ne. ampak kmalu zna bit to realnost, verjemite mi, pa tudi nekaj v tej smeri je že bilo narjenega, če se prav spomnem.
tako da: če so vam pomembne barve, fotkat v raw, vklopit histogram in po možnosti uporabit barvno karto za res verno reprodukcijo barv (pomembno za izdelke, tekstil itd).
 0   

Miha @Jarm 2. Jun 2008, 06:17

Je možno, da se mi to dogaja samo ko slikam s flešom?
 0   

stm @stm 3. Jun 2008, 10:45

ne, nič ni narobe z monitorjem. ja, vse fotke je treba obdelati (sicer nisi povedal ali imaš dslr ali kompakta, predvidevam da prvo). jah, glede na "začetniška" vprašanja bo treba nadgraditi osnovno znanje, zaradi česar si tudi postavil to vprašanje. pridno delaj. smile
 0   

Miha @Jarm 3. Jun 2008, 15:09

ej stm...? vse mi je jasno. pač so razlike na teh lcd-jih od fotica in med ekranom. ampak te razlike se mi pojavijo samo kadar slikam z bliskovco. npr. če bliskavco ubrnem v strop da dobim usvetljeno celo sobo se mi na ekrančku prikaze zelo svetla slika.. ampak ko jo pogledam doma je slika veliko bolj temna kot na foticu

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati