0   

vesna @weischna 2. Jun 2008, 19:34

oj,

zanima me, kako pomembno je, da ima aparat odstranjevalec prahu. razmisljam o nakupu nikona d40, ki te moznosti nima...

hvala!

w
 0   

Aleš @lial 2. Jun 2008, 20:11

Glede na to, da sem danes videl ceno za ta aparat z objektivom in 1Gb kartico za 295€, je čisto vseeno...
 0   

vesna @weischna 2. Jun 2008, 21:17

pa vseeno me zanima bolj podrobno, kaksna je to funkcija - ali to pomeni, da se aparat hitreje zapaca in ga je treba bolj pogosto cistit... - je to komplicirano? in se, kje se naj bi nahajal ta odstranjevalec?

zanimiva cena! kje si pa to nasel? js cekiram enaA, kjer je v kompletu ohisje + kit 18-55m, 4gb, citalec, torba...jah, sem namrec nova na tem terenu grin
to se dobi za 424e

sicer pa - je to primerna izbira, mislim d40? nameravam skljocat popotnisko, utrinke iz hitrih akcij, pokrajino, portrete...za svoj filing, pa v prihodnje mogoce tut za tiskani medij...

hvala,
w
 0   

Rene @EN-EL9 2. Jun 2008, 21:40

jaz imam d40x in za prvi dslr je zelo fajn. meni dobro služi za vso slikanje. d40 se od d40x razlikuje samo po št. pixlov kar pa je tak skoraj nepomembno. za tak denar ga toplo priporočam
 0   

Aleš @lial 3. Jun 2008, 01:15

Odstranjevanje prahu je v aparatih izvedeno z vibriranjem senzorja, kar pa je žal le delno učinkovito. Tudi na teh senzorjih se prah 'prime', potem pa je potrebno čiščenje. največkrat mokro, ker delci, ki so suhi itak odpadejo.
je pa prah na senzorju precej manjši problem, kakor izgleda glede na količino debat o tej temi.
Za 295€ ti ta aparat prodajo v Leclercu, s tem da je dejanska cena 400€, nanjo pa ti priznajo 25% kartičnega popusta, torej denar, ki ga boš vseeno porabila pri njih.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati