0   

Jernej @dualband 3. Jun 2008, 21:01

Na strani fotomarket.net sem gledal tri komplete:

Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm f/4.0-5.6 IS USM [KIT] + kartica CF 2 GB Extreme III + foto torba 1.487€

Canon EOS 40D [Body] + Tamron 17-50 mm + kartica CF 2 GB Ultra II + foto torba 1.494€

Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm f/4.0-5.6 IS USM [KIT] + kartica CF 4 GB Ultra II + foto torba 1.568€

Zanima me s katerim objektivom se najbolj splača kupiti? Kakšne prednosti slabosti enega in drugega iz izkušenj?

Hvala
LP
 0   

Ban @Ban 3. Jun 2008, 22:05

Jaz bi vzel komplet z tamron objektivom. Z njim sem bil, ko sem ga imel, zelo zadovoljen, imaš f2.8 čez celoten razpon in tudi optično je super, le dobro ga bi bilo prej malo preizkusiti. Jaz sem bil takrat zadovoljen šele mislim da s četrtim primerkom, pa nisem nek pipetkar.

Tale 17-85 objektiv pa ima nekaj več razpona in IS, ampak ga mnogi kritizirajo. Baje naj bi bilo sodčkanje in ostrina dokaj velik problem. Ga še nisem sprobal, tako da jaz ne vem. Boš pa lahko poleg 40d potem tudi za ta objektiv dobil denar nazaj pri Cashbacku.

Kartico pa vzemi 4gb ultra II. Bo čisto zadostovala.
 0   

Jernej @Horse 4. Jun 2008, 13:35

Ban je napisal/a:
Kartico pa vzemi 4gb ultra II. Bo čisto zadostovala.

Osebno bi se raje bolj po Extreme III ozrl, ker se že pri tej s 6,5 fps dogaja, da dokaj hitro pade hitrost "rafala"... Je pa vse odvisno od želja in potreb.
 0   

iztok @izo 4. Jun 2008, 13:47

ne vem, če bo to res, ker so najprej shrani v buffer, šele nato na kartico. bolj je potem vprašanje, kolk časa traja, da spravi cel rafal gor, tu se mogoče potem poznajo razlike v hitrosti, ampak za eno splošno fotkanje to bi tako grozno odločilno, po mojem.
če pade hitrost rafala, je dosti večja verjetnost, da je zmanjkalo svetlobe (če imaš na Av), ko kaj drugega, treba računat, da za poln 6.5 fps rabiš minimalno kaj pa vem 1/180s, kar lahko pri kakšnem oblačnem vremenu, nizkem iso-tu in ne ravno čist odprto zaslonko komot ne dosežeš.
 0   

Jernej @Horse 4. Jun 2008, 13:58

Osebno lahko le rečem, da sem opazil razliko pri "kontroliranih" pogojih - studio. Sem bil tudi jaz prepričan, da ne bi smelo vplivat, sem se pa v testiranje poglobil iz enega razloga - čeprav imam dve popolnoma enaki kartici (SanDisc 2GB Extreme III), obe kupljeni pri nas pri uradnih prodajalcih, edina razlika je datum nakupa, nisem dobil enakega števila zaporednih slik v rafalu (ne me vprašat koliko, a razlika ni bila zanemarljiva). Zanimivo je to, da hitreje deluje s kartico, ki je pred dvema letoma prišla v kompletu s Canon 350D kit-om (takratni MPC takšne kartice je bil 36.000,00 SIT), počasnejšo pa sem letos spomladi v priznani slovenski računalniški trgovini (zanjo se odštel 31,00 €).

Osebno največkrat slikam z največjo ločlivostjo, zadnje čase vse pogosteje v RAW formatu, in že razmišljam, da bi preizkusil Extreme IV, če omogoča kaj dolgotrajnejše "rešetanje"... smile

Kakor koli že, moj glas gre III-ki...
 0   

iztok @izo 4. Jun 2008, 14:02

no, seveda je boljš imet hitrejšo zadevo za največje obremenitve..

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati