0   

Peter @Laufer 4. Jun 2008, 21:05

Nekaj malega sem že zasledil v obstoječih temah, vendar nisem našel nič konkretnega ta to temo.
Zanima me, kateri film (ki se ga seveda še da dobiti) je primeren za fotografiranje v umetni svetlobi. Vem, da imata neonka in navadna žarnica drugačno temperaturo, ampak kako bi se dalo temu najbolj prilagoditi.
Kaj pa šport v telovadnicah, brez fleša ... kaj priporočate? Kakšen z ISO 400, pa pushat za stopnjo ali dve?

Hvala in LP!
 0   

Marjan Krebelj @Nikio 4. Jun 2008, 21:37

Filmi za indoor light obstajajo in so normirani na 3200-3600 kelvina. Ne vem pa, če se jih še dobi. Jaz jih že dolgo nisem videl, tako da ne vem več na pamet imen teh filmov.

Glede drugega vprašanja pa je odgovor Fuji Press 800, ki ga ni potrebno pushat. To je negativ film in to najboljši pri tej občutljivosti. Športa se na diase ne slika, ker film kot tak za to ni primeren. DIA film ima bistveno manjši dinamični razpon kot negaitv, zato daje preveč kontrastno sliko v takih primerih. Predvsem v športu, kjer so ljudje rdeči in preznojeni, je to moteče. DIA je mišljen za popotno in naravoslovno fotografijo, zato se ga tudi ne dobi v občutljivosti, ki presega 400 ISO.
[url=http://my.opera.com/Nikio/blog/][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Blog[/color:2222f2fe55][/url][/size:2222f2fe55] - [url=http://photo.net/photos/marjan][size=11:2222f2fe55][color=darkred:2222f2fe55]Portfolio[/color:2222f2fe55][/url][/size
 0   

Peter @Laufer 4. Jun 2008, 21:53

Hvala za izčrpen odgovor.
Šport bi slikal bolj za spomin, kot za kaj drugega. Bliža se zaključni nastop v gimnastiki v našem društvu, pa bi rad še zase malo ovekovečil zadevo, če že vsi svojimi digitalci ščkljocajo smile Zaradi arhiva ne bi spreminjal medija. Je pa res, da ima tista telovadnica povsod naokoli okna in dokaj veliko svetlobe prodre not. Morda pa z umetno svetlobo ne bo tak problem. Bomo rizkiral en film pa bomo vidl kako bo zadeva izpadla.
Bom pa vsekakor preizkusil Fuji Press 800 pa morda naredim še kakšen sken.
Nič še nisem iskal po netu - morda veš, kje se ga dobi?

lp!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati