0   

Blaž @BB78 5. Jun 2008, 22:14

Pozdravljeni!

Kupujem svoj prvi DSLR. Na tem področju sem začetnik, s kompaktom imam pa
že veliko izkušenj. Imam Fujifilm Finepix E510, ki pa mi že pogosto več ne zadošča. Rad slikam predvsem naravo, živali in arhitekturo in se potem tudi igram na računalniku.
V oči mi je padel Canon EOS 450 D, ki ga z EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS lahko dobim za 540 EUR. Zanima me, kaj mislite o tem nakupu oz. če mi priporočate kaj drugega/cenejšega za prvi SLR. Cena mi ni tak problem, nameravam pa se tudi še bolj intenzivno ukvarjati s fotografijo in se učiti. Hvala za mnenje.
 0   

Ban @Ban 5. Jun 2008, 23:00

Pomoje z nakupom ne boš zgrešil. Kolikor sem sprobal 450d, je odličen aparat, za obdelavo raw fajli pa tudi. Razmislu pa malo še o drugem objektivu. Z 18-55 bi kmalu znal biti omejen, tako da priporočam, da če že kupuješ sedaj, daj še za 55-250 IS objektiv. Ne bo ti žal.

Če pa ti finančno ne znese, pa poglej Pentaxa k200d. Funkcijsko ne zaostaja kaj dosti za 450d, ima pa že vgrajeno stabilizacijo slike in boljše, tudi zatesnjeno ohišje, pa iskalo je lepo veliko in svetlo,čeprav je tudi pri 450d fajn. Z nobenim od teh dveh ne boš zgrešil. Garantirano.

Še nekaj cenejši pa je Nikon d60. Malo poglej po forumu, boš našel polno zadovoljnih uporabnikov le tega.

Vseeno, jaz bi dal glas za 450d in k200d, če lahko, z dvema objektivoma. Najbolje, da oba sprobaš v štacuni, ti bo veliko več jasno, kateri ti bolj leži.

PS: vedno, ko imam naslednji dan izpit, se mi očitno da pisati. Vse za to, da si malo podaljšam pavzo med študiranjem. laugh
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 6. Jun 2008, 05:40

za tako ceno ne dobiš boljšega...lp!
 0   

Pentagor @Pentagor 6. Jun 2008, 06:59

Priporočam, da preden kupiš, vzameš v roke še kaj drugega. Boš presenečen....
 0   

Blaž @BB78 7. Jun 2008, 16:42

Zdej se pa nekako nagibam k Pentaxu. Mogoče bi bilo bolj smiselno v objektive mal več investirat. Bi si pa najbrž prej kaj širokokotnega nabavil. A ma kdo izkušnje s Pentax 21 mm f/3.2 AL in DA 12-24 mm f/4 ED AL?
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 7. Jun 2008, 19:31

pentax boš obžaloval še dolgo....
 0   

Ban @Ban 7. Jun 2008, 20:16

uzp6 daj ti to svoje malo argumentiraj, ker takole izpadeš smešno in te res nihče ne jemlje resno.

BB78, če boš kupoval nekaj zelo širokokotnega, potem v vsakem primeru nabavi zoom širokokotni objektiv. Namesto Pentaxa 12-24 ti bi jaz raje priporočil Sigmo 10-20. Trenutno verjetno najbolj popularen ultra širokokotnik. Dobiš ga za 200€ manj kot pa Pentaxa, 2mm na širokem koncu pa se pozna kar precej.
 0   

Urban Žitnik @UrbanZitnik 7. Jun 2008, 21:41

tega ne rabiš argumentirat... sistem je preprosto boljši, da o možnih kombinacijah opreme oz. sistema sploh ne debatiramo... sicer pa kaj bom jaz to vam razlagal, jaz to vem, za vas mi je pa vseeno, moj namen je bil dober, če ga nočete...tudi prav...
 0   

Primož @Zebdi 8. Jun 2008, 07:46

O ja, pa je treba argumentirat. Če že napišeš, da bo Pentax obžaloval še dolgo, bi bilo smiselno napisati tudi, zakaj točno ga bo obžaloval. Takole na hitro ne vem točno, v čem je canonov sistem tako zelo superioren napram pentaxovemu - jasno gledano z vidika hobi uporabnika. Pustimo pro uporabnike ob strani.

Za cca 550 evrov lahko iz Nemčije dobiš tudi Pentaxa K200d, ki je vsekakor vreden razmisleka. Ti pa svetujem, da greš v trgovino, oba vzameš v roko, si malo ogledaš menije, etc. Mogoče ne bi bilo slabo, če bi si prebral tudi teste obeh aparatov na dpreview.com. Tam lahko primerjaš vse specifikacije in podobno. Verjetno je tudi neposredna primerjava fotk, ki jih posnameta aparata.

V glavnem, ne odpiši Pentaxa samo zato, ker pač ni Canon grin
 0   

Pentagor @Pentagor 9. Jun 2008, 10:36

Še enkrat: PRIMI v roke vstopne modele od različnih proizvajalcev.

Kar se tiče širokokotnika: kot ti je Ban povedal: Sigma 10-20. Pentax 12-24 ima nekaj težav s CA in še drag je ko žafran. Bi pa naj Tamron prišel v kratkem s 10-22 če se ne motim. Kdaj pa to bo, pa je vprašanje.

Kar se pa obžalovanja tiče: ne rabimo še ene teme v stilu "Jaz mam večjega kot ti", zato predlagam, da se osredotočimo na odgovore na vprašanja.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati