0   

Janez Vrhovec @Crnobeli 8. Jun 2008, 17:12

Pravkar sem dobil naročeni Samsung S85. fantastična reč v palem pakovanju –nema da nema-8,1 MioPix, 5x zoom, 1800ASA, vreča predpripravljenih programov itd.javascript:emoticon('thumbsup')
thumbsup. Dokler- nisem začel preskušati. Vstavim popolnoma nove baterije 2x 2AA Duracel. Nekaj testnih posnetkov, nastavitve parametrov →battery low. Po nekaj poskusih baterija tako opeša že po vključitvi, da ostane objektiv zunaj in aparat brez življenja. Počakam na to da si opomore, nastavim porgram na NiMH baterije in ugasnem.
Popolnoma napolnjene NiMH (1,28 V) vstavim in poskušam vklopiti. Ne trzne.
Zamenjam z setom novih alkalnih baterij AA, naredim 5 posnetkov in jih malo ogledujem, spet →battery low.
S škatlo je verjetno kaj hudo narobe. Zdaj jo lahko (ampak s težkim srcem) še vrnem. Če sme takole žreti baterije, ni uporaben zame. javascript:emoticon('upset')
upset
Kdo ve svetovati?
 0   

Anja Sotrell @anjos 12. Sep 2008, 19:30

hej,
še dobro, da sem našla tale forum... najprej sem v Nemčiji videla Samsung s85, takoj mi je postal všeč in sem ga kupila... čez nekaj dni sem akcijo za omenjeni fotoaparat zasledila še v Mercatorju in ga kupila, ga dala za darilo... grozljivka... fotoaparat sem prvič poskusila šele nekaj tednov po nakupu in ko so se baterije spraznile po max. 5minutah, sem mislila, da je z baterijami nekaj narobe... baterije sem zamenjala, ampak čez nekaj minutk spet vidim na ekranu: low battery in digitalc se izklopi... nemški s85 drži malce dlje, max. 10 min, medtem ko mercatorjev max. 5min... glede na to, da sta oba še v garanciji, nameravam na servis... ampak kaj pa lahko rečem? serviser se lahko nasmeji in reče: ja saj takega ste kupili... no
 0   

Žiga @zcetrt 12. Sep 2008, 23:17

Ni šans. Ne bi rekel, če bi bil aparat znamke Predictys kupljen v eni od diskontnih prodajaln za 40 EUR. Takrat bi se lahko le tolkel z njim po glavi. Samsung pa zagotovo ni dal takega aparata v prodajo.

Kar v trgovino zamenjat. Novega pa lahko že tam sprobaš, da ni bila kaka serija zašuštrana.
 0   

Marko @alessy 15. Sep 2008, 06:36

Sem malo bral še forume v tujini in vsi nekako jamrajo o stanju baterij in kako hitro se izpraznijo.
Očitno je pač aparat zelo zelo požrešen.
Edina stvar kar je še nekako uporabna je da si nabaviš močan polnilec in močne baterije ki še nekako zdržijo ampak vseeno v primerjavi z drugimi kompakti je razlika očitna.
Če piše v navodilih kako dolgo zdržijo baterije se lahko pri garanciji nasloniš na to v nasprotnem primeru pa nimaš kaj.
Jaz bi vseeno poizkušal fotoaparat vrniti nazaj in zahtevati denar oz. bi raje dal še nekaj evrov zraven in zamenjal za kakšen drug fotoaparat (druge znamke) v isti trgovini, saj ti bodo tako lažje vzeli nazaj aparat, v nasprotnem primeru se pa obrni na zvezo potrošnikov . Saj ne moreš uporabljati tak fotoaparat. Ni normalno...
 0   

Janez Vrhovec @Crnobeli 15. Sep 2008, 16:57

Hvala za nasvete. shy
Moje dvomesečne izkušnje so takele: ne samo, da navadne alkalne baterije tale S85 hrusta kot flancate, ampak se tudi z nekaterimi visokoenergetskimi (2700 mAh) ne obnaša enako. Povsem spodobno dela s Sanjo, pri enako močnih GP pa ima kmalu "baterry low" in crkne. mad Bil je na servisu (v Kranju) in diagnoza, da je vse v redu, samo baterije moram imeti iz poševnookih krajev. confused
Za zdaj ga ne bom vrnil, ker še ob akcijah za tak denar (okoli 100€) ne dobim take mašine. grin
 0   

Anja Sotrell @anjos 15. Sep 2008, 20:43

Torej so rešitev druge baterije.... katere točno uporabljaš in kako dolgo pa zdrži s Sanyo baterijami? Zdaj imam PowerBase 2700 in zdrži slabih 5 minut... mad
 0   

Janez Vrhovec @Crnobeli 16. Sep 2008, 12:03

Zdaj uporabljam Sanyo 2700 mAh in zdržijo vsaj cel dan (npr. 50 fotk + 15 min filma).
Kupil sem nov hitri polnilec in bom testiral še uporabo GP. Prodajalec meni, da so mogoče z mojim malim polnilcem (120 mA) "zaspale". Bom vidu.
Alkalnih pa sploh ne vtaknem več - so takoj za vržt proč.
Če bo kaj pomembnega pa še objavu.
 0   

David @dlicen 16. Sep 2008, 12:38

ne vem sicer, kako je s kompakti ker imam slr.
a po mojem ne more bit normalno, da narediš nekaj fotk in crkne.
še 50 fotk - cel dan - po mojem ni normalno.

je pa morda to razlog, da je aparat tako poceni. kar pa po mojem meče samo slabo luč na proizvajalca in prodajalca...
 0   

Janez Vrhovec @Crnobeli 16. Sep 2008, 12:51

dlicen je napisal/a:
ne vem sicer, kako je s kompakti ker imam slr.
a po mojem ne more bit normalno, da narediš nekaj fotk in crkne.
še 50 fotk - cel dan - po mojem ni normalno.

je pa morda to razlog, da je aparat tako poceni. kar pa po mojem meče samo slabo luč na proizvajalca in prodajalca...

saj to je pa bila poanta mojga osnovnega vprašanja - samo pravočasnega odgovora ni blo nobenga - zdaj ga bom pač obdržou, ostalim pa svarilo, kaj je narobe s to mašino.
 0   

Marko @alessy 16. Sep 2008, 13:25

50 fotk je bore malo...

Dslr naredijo od 500 do 2000 slik z enim polnjenjem.

Za kompakte se tudi sam ne spomnim več ampak vsaj ene 100 slik in več bi bilo ok z enim polnjenjem...
 0   

mrL @Mysteriousdrx85 16. Sep 2008, 13:25

Pozdravljeni.

Zasledil sem vašo težavo, in vam svetujem, da probate poiskat kakšno stran proizvajalca, ali pa ga celo kontaktirate in naj vam pove koliko je avtonimija oziroma koliko posnetkov zdrži z določeno močjo baterije. Nato pa uveljavljajte stvarno napako, pri kateri mora prodajalec zamenjati izdelek z brezhibnim ali pa vrniti kupnino. L.P.
 0   

David @dlicen 16. Sep 2008, 14:31

a kolikor vem je čas za uveljavljanje stvarne napake do dva meseca od nakupa.
kasneje velja garancija, še bolj pozno pa nič več...
 0   

mrL @Mysteriousdrx85 16. Sep 2008, 15:31

mislim da 2 meseca od ugotovitve napake če se ne motim. Do pol leta je dokazovanje na strani prodajalca nato pa na vaši. Ne vem pa ne no samo najprej je treba zvedeti koliko časa proizvajalec predpisuje trajanje baterije. Nato če ni drugače lahko date zadevo na servis in če napake ne odpravijo v roku 45 dni zahtevate nov aparat ali pa plačilo stroškov.
 0   

Janez Vrhovec @Crnobeli 16. Sep 2008, 18:02

alessy je napisal/a:
50 fotk je bore malo...

Dslr naredijo od 500 do 2000 slik z enim polnjenjem.

Za kompakte se tudi sam ne spomnim več ampak vsaj ene 100 slik in več bi bilo ok z enim polnjenjem...

Če je blo narobe razumljeno, dodajam- s Sanyo baterijami sem do zdaj naredil najmanj 50 fotk + 15 min snemanja. Baterije niso ble še prazne.
Več pač nisem rabil.
Navedbe Mysteriousdrx85 in dlicen o garanciji so točne, ampak mašine z lastnostmi (5x optični zoom, 8,2 mpix, face recognition, ASA do 1600 itd.) za 100€ najbrž ne dobim.
Naslednja generacija tega kopakta bo pa najbrž brez teh napak.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati