0   

Klemen @DkleMAN 9. Jun 2008, 21:28

Lp,

danes pri snemanju sem opazil, da je prožilo ratalo manj občutlivo na pristik prsta. Je to opozorilo, da bo šlo prožilo v maloro, ali so se samo kontakti rahlo premaknili? Ima kateri od lastnikov 30d podobne izkušnje?

hvala,
Klemen
 0   

iztok @izo 9. Jun 2008, 23:09

to se precej dogaja na 20/30 seriji (verjetno budi na 40d), mogoče tudi še kje drugje. kontakti pod gumbom se malce razhraljajo ipd. če je orenk problem, potem je najboljš dat zamenjat kontakt oz vezje pod gumbom.
 0   

Lenart Senica @lenyn 9. Jun 2008, 23:19

Da nisi imel kaj serije 1 v rokah. biggrin

No, meni se je šri 20d zgodilo, da je sprožilec popolnoma zaribal. Kar naenkrat se je aparat začel obnašati čudno, skoz je ostril, ni se dalo nobene nastavitve zamenjat. Bilo je tako, kot da bi imel skoz pritisnjen sprožilec do polovice. Če sem pritisnil do konca, je naredil fotko.
Skratka, bila je jeba s kontakti, ki me je pri 3A koštala 100€.

Se dogaja, ja.
 0   

Klemen @DkleMAN 10. Jun 2008, 20:32

Kar precejšen zalogaj za popravilo... Bom do fotomehanike skoču mal povprašat kako in kaj:)

hvala vama
 0   

iztok @izo 10. Jun 2008, 20:42

vprašaj tudi na 3a servis, mogoče imajo kaj na zalogi, ti knofi se radi pokvarijo.
 0   

Klemen @DkleMAN 10. Jun 2008, 21:18

aha.. no bom pogledu. tnx
 0   

Andrej @Pophotnik 19. Jun 2008, 11:29

izo je napisal/a:
vprašaj tudi na 3a servis, mogoče imajo kaj na zalogi, ti knofi se radi pokvarijo.

Vse dele aparatov Canon, delajo tudi kot "rezervne" in se da dobit karkoli, ker crkuje vse, po spisku od A do Z.
 0   

Miha @mauss 19. Jun 2008, 13:41

se mi je na 30-ki po 50.000 pritiskih začel isto dogajat in počas ratuje moteče...

če kdo (iz)ve ceno novga knofa & montaže, naj sporoči! thx.
...
 0   

iztok @izo 19. Jun 2008, 13:48

Pophotnik je napisal/a:
izo je napisal/a:

Vse dele aparatov Canon, delajo tudi kot "rezervne" in se da dobit karkoli, ker crkuje vse, po spisku od A do Z.

a sem rekel, da ne delajo rezervnih delov? pod zalogo sem misli to, kar piše, se pravi, da jih imajo že nekaj tam, kr če je treab naročit, ponavadi kr traja in zna biti tudi dražje, če je kakšen bolj egzotičen del.
 0   

Andrej @Pophotnik 19. Jun 2008, 13:50

izo je napisal/a:
Pophotnik je napisal/a:
izo je napisal/a:

a sem rekel, da ne delajo rezervnih delov? pod zalogo sem misli to, kar piše, se pravi, da jih imajo že nekaj tam, kr če je treab naročit, ponavadi kr traja in zna biti tudi dražje, če je kakšen bolj egzotičen del.

Pri mojem postu je šlo le za dodatno pojasnilo in (delno) posmeh.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati